Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Edgars Rencis atklāj, ka ceļš uz šo rezultātu nav bijis viegls, jo ilgstoša skriešana pa sniegu vai ledu prasa rūdīšanos un specifiskus treniņus, pieradinot pēdas pie aukstā un asā seguma.

Latvietis Edgars labo Ginesa rekordu skriešanā basām kājām pa sniegu. FOTO

Citi sporta veidi
2015. gada 26. janvārī 12:20 2015. gada 26. janvārī 12:20
 
Latvijas skrējējs Edgars Rencis nedēļas nogalē Rīgā labojis Ginesa pasaules rekordu disciplīnā "piecu kilometru skrējiens basām kājām pa sniegu vai ledu", informēja Latvijas Baskāju skriešanas biedrība.

Rencis tiesnešu un liecinieku klātbūtnē distanci mēroja "Daugavas" stadionā, iepriekšējo rekordu uzlabojot vairāk nekā par divām minūtēm - 21 minūte un 28,48 sekundes.

Šo rekordu Rencis bija plānojis pārspēt jau pērnajā ziemā, tomēr Latvijas nepastāvīgie laika apstākļi un mazais sniega daudzums neļāva šo ieceri realizēt.

Rekordists atklāj, ka ceļš uz šo rezultātu nav bijis viegls, jo ilgstoša skriešana pa sniegu vai ledu prasa rūdīšanos un specifiskus treniņus, pieradinot pēdas pie aukstā un asā seguma. Lai arī Rencis jau vairākus gadus trenējas skriešanā basām kājām, skriešana pa sasalušu segumu prasa īpašu sagatavošanos. Tāpat viņš atzīst, ka šoreiz lielākais izaicinājums ir bijis nevis aukstums, bet gan asais ledus, kas atradies zem sniega segas.

"Novēlu ikvienam uzdrošināties un mēģināt piepildīt savus mērķus un ieceres pat tad, ja tas sākotnēji neliekas vienkārši. Protams, vienmēr jāatceras par drošības pasākumiem un savu veselību, tādēļ pārdomāts gatavošanās process ir ļoti svarīgs," paudis skrējējs.

Šobrīd skrējiena organizators - Latvijas Baskāju skriešanas biedrība - veic dokumentu sagatavošanu iesniegšanai Ginesa rekordu komisijā, lai apliecinātu rekorda atbilstību nepieciešamajām prasībām. Rekorda izvērtēšanas process var ilgt līdz sešām nedēļām.

Iepriekšējais Ginesa pasaules rekords piecu kilometru skrējienā basām kājām pa sniegu vai ledu tika sasniegts 2012.gada februārī Vācijā.

Latvijas Baskāju skriešanas biedrība ir dibināta 2012.gada 4.aprīlī ar mērķi popularizēt baskāju dzīvesveidu Latvijā, informēt sabiedrību par veselīgu dzīvesveidu, kas saistīts ar dabisku sportošanu, veicināt veselīga dzīvesveida īstenošanu plašākā sabiedrībā un kopīgiem spēkiem paplašināt baskāju skriešanas kustību. Šobrīd biedrība apvieno 76 basās skriešanas entuziastus, kas piedalās skriešanas sacensībās gan Latvijā, gan ārpus tās robežām.


LETA/Foto: Aivars Auniņš, Jānis Andersons

Citi šobrīd lasa

Reklāmplakāts, kas satracināja Rīgas policiju 13
Tā dēvēto “antivakseru vēstuli” parakstījusī Valsts kontroles darbiniece Krapāne iesniegusi atlūgumu 31
Vairāk kā mēnesi pēc Covid-19 vakcīnas saņemšanas mirusi 30 gadus veca skolotāja, trīs bērnu mamma
Pievienot komentāru

Ольга Серябкина показала неопубликованные фотографии со своей свадьбы

Моисеев признался, что свою юрмальскую квартиру оставит в наследство Орбакайте