Mājinieki gavilē, kanādieši raud: Francijas basketbolisti pieveic Kanādu un pusfinālā cīnīsies par olimpiskajām medaļām
Francija uzvar Kanādu un iekļūst olimpisko spēļu pusfinālā
2024. gada 6. augustā, 22:05

Francijas vīriešu basketbola izlase otrdien sasniedza Parīzes olimpisko spēļu pusfinālu, ceturtdaļfinālā ar 82:73 (23:10, 22:19, 16:21, 21:23) salaužot Kanādas pretestību.

Mājinieki gavilē, kanādieši raud: Francijas basket...

Maču Francija sāka ar Geršona Jabuzeles tālmetienu (3:0) un 7:2 izrāvienu pēc Izajas Kordinjē divpunktu metiena. Kanāda ar Rovana Bareta tālmetienu pietuvojās līdz 5:7, taču Francijas izrāviens ar 12:0 ļāva mājiniekiem būt vadībā visu atlikušo spēles daļu, otrā puslaika sākumā sasniedzot 48:29 pārsvaru.

Vistuvāk kanādieši tika pēdējā ceturtdaļā, divreiz samazinot rezultāta deficītu līdz pieciem punktiem. Pēdējoreiz tas notika, rezultātam kļūstot 71:66 mājinieku labā.

Uzvarētāju labā 22 punktus guva Jabuzele, 20 punktus - Kordinjē, 15 - Evans Furnjē, bet Viktors Vembanjama finišēja ar septiņiem punktiem, 12 atlēkušajām bumbām un piecām rezultatīvām piespēlēm.

Kanādas izlasē 27 punktus sakrāja Šejs Gildžess-Aleksandrs, bet 16 punktus guva Barets.

Uzvarētāji pusfinālā spēlēs ar Vāciju, kas otrdien ar 76:63 pārspēja Grieķijas valstsvienību

Pusfinālā jau iekļuvusi arī Serbijas izlase, kas papildlaikā ar 95:90 uzvarēja Austrāliju. Serbijas pretiniece būs ASV vai Brazīlija.