Vācija pārliecinoši aizsūta atvaļinājumā grieķus un Adetokunbo; serbiem pamatīga izglābšanās
Jannis Adetokunbo cīņā ar Īsaku Bongu, Denisu Šrēderu un Johannesu Tīmanu.
2024. gada 6. augustā, 15:55

Pērnā gada Pasaules kausa ieguvēja Vācijas vīriešu basketbola izlase otrdien kļuva par Parīzes olimpisko spēļu turnīra pirmo pusfinālisti.

Vācija pārliecinoši aizsūta atvaļinājumā grieķus u...

Vācijas basketbolisti Parīzē ceturtdaļfinālā ar rezultātu 76:63 (11:21, 25:15, 23:16, 17:11) pārspēja Grieķijas valstsvienību.

Uzvarētājiem rezultatīvākais ar 18 punktiem bija Francs Vāgners, 13 punktus un astoņas rezultatīvas piespēles pievienoja Deniss Šrēders, 10 punkti un sešas atlēkušās bumbas bija Johannesam Tīmanam.

Grieķiem Jannis Adetokunbo guva 22 punktus, Tomasam Volkapam bija 12 punkti, bet Kostam Papanikolau - desmit punkti un deviņas atlēkušās bumbas.

Vācijas izlase pusfinālā tiksies ar Franciju, kas ceturtdaļfinālā ar 82:73 (23:10, 22:19, 16:21, 21:23) uzvarēja Kanādu.

Vistuvāk kanādieši tika pēdējā ceturtdaļā, divreiz samazinot rezultāta deficītu līdz pieciem punktiem. Pēdējoreiz tas notika, rezultātam kļūstot 71:66 mājinieku labā.

Uzvarētāju labā 22 punktus guva Jabusele, 20 punktus - Kordinjē, 15 - Evans Furnjē, bet Viktors Vembanjama finišēja ar septiņiem punktiem, 12 atlēkušajām bumbām un piecām rezultatīvām piespēlēm.

Kanādas izlasē 27 punktus sakrāja Šejs Gildžess-Aleksandrs, bet 16 punktus guva Barets.

Maču Francija sāka ar Geršona Jabuzeles tālmetienu (3:0) un 7:2 izrāvienu pēc Izajas Kordinjē divpunktu metiena. Kanāda ar Rovana Bareta tālmetienu pietuvojās līdz 5:7, taču Francijas izrāviens ar 12:0 ļāva mājiniekiem būt vadībā visu atlikušo spēles daļu, otrā puslaika sākumā sasniedzot 48:29 pārsvaru.

Tikmēr Serbijas vīriešu basketbola izlase sasniedza pusfinālu, ceturtdaļfināla mačā ar Austrāliju atspēlējot 24 punktu deficītu. Parīzē notikušajā mačā Serbijas izlase papildlaikā uzvarēja ar rezultātu 95:90 (17:31, 25:23, 25:11, 15:17, 13:8).

Pirmajā puslaikā, pateicoties Petija Milsa rezultativitātei, Austrālijas izlase veica 20 punktu izrāvienu un ieguva 24 punktu pārsvaru. Tomēr otrajā puslaikā serbi atspēlējās un bija tuvu uzvarai pamatlaikā, taču divas sekundes pirms tā beigām Milss realizēja sarežģītu pustālo metienu un panāca neizšķirtu 82:82.

Papildlaikā lielākoties vadībā bija Serbijas izlase, kas uzvarēja ar 95:90. Uzvarētājiem Nikola Jokičs izcēlās ar 21 punktu, 14 atlēkušajām bumbām, astoņām rezultatīvām piespēlēm un četrām pārtvertām bumbām. Bogdanam Bogdanovičam pirmajos trīs statistikas rādītājos bija 17+5+6, bet Vasilije Micičs guva 14 punktus.

Milss maču noslēdza ar 26 punktiem, par vienu mazāk guva Džošs Gidijs, kurš pamanījās pieļaut septiņas kļūdas. Papildaika pēdējās sekundēs Gidijs arī savainoja kāju. 13 punkti bija Džekam Makvejam, bet 12 - Dantem Eksamam.

Serbijas pretiniece pusfinālā būs ASV vai Brazīlija.

Olimpiskās spēles Francijas galvaspilsētā norisināsies līdz 11. augustam, turklāt ne tikai Francijas galvaspilsētā, bet arī 16 citās vietās, ieskaitot Francijas aizjūras teritoriju Franču Polinēziju. Spēļu programmā ir iekļauti 32 sporta veidi, un tiks sadalīti 329 medaļu komplekti.