Abonē 2025. gadam ar atlaidēm līdz 57% un saņem garantētas dāvanas 55€ vērtībā!

Abonēt žurnālu
Olimpiskie čempioni Fidži regbisti Parīzes spēles sāk ar divām pārliecinošām uzvarām
Fidži regbisti arī Parīzē lūkojas vienīgi zelta medaļu virzienā.

Tokijas un Riodežaneiro olimpisko spēļu čempionvienība Fidži vīriešu regbija-7 izlase trešdien Parīzes olimpisko spēļu turnīru sāka ar divām uzvarām.

Olimpiskie čempioni Fidži regbisti Parīzes spēles ...

C grupas pirmajā mačā Fidži ar 40:12 (19:7) pārspēja Urugvajas izlasi.

Fidži padevās pirmais piezemējums jau pirmajā minūtē, taču Urugvaja atbildēja arī ar piezemējumu un precīzu realizācijas sitienu, kas ļāva pārņemt vadību ar 7:5. Mača atlikušajā daļā Fidži ātri atguva vadību un neļāva vairs pretiniekiem pietuvoties, izcīnot pārliecinošu uzvaru.

Otrā mačā Fidži ar 38:12 (33:5) apspēlēja ASV.

Pēc pārliecinoša pirmā puslaika, kurā kopā tika gūti 33 punkti, Fidži regbisti otrajā izcēlās tikai ar vienu piezemējumu, taču arī amerikāņi spēja nogādāt bumbu ieskaites zonā tikai vienu reizi, Fidži izlasei nosargājot pārliecinošu panākumu.

Citās C grupas spēlēs mājiniece Francija spēlēja neizšķirti ar ASV, cīņai noslēdzoties ar 12:12 (5:7), bet otrā cīņā francūži ar 19:12 (5:7) uzvarēja Urugvaju.

B grupas pirmās kārtas spēlēs Austrālija ar 21:14 (7:7) guva panākumu pār Samoa un Argentīna ar 31:12 (5:7) bija pārāka pār Keniju. Otrās kārtas mačos austrālieši sagādāja otro neveiksmi Kenijai, uzvarot ar 21:7 (14:7), kamēr Argentīna ar 28:12 (21:0) pārspēja Samoa.

Savukārt A grupā pirmajos mačos Tokijas olimpisko spēļu vicečempione Jaunzēlande ar 40:12 (26:7) droši uzvarēja Japānu un Īrija ar 10:5 (5:0) tika pie panākuma pār DĀR. Otrajās spēlēs jaunzēlandieši ar 17:5 (10:5) pārspēja DĀR, bet Īrija ar 40:5 (14:0) sagrāva Japānu.

Olimpiskajā turnīrā piedalās 12 izlases, kas sadalītas trīs apakšgrupās. Izslēgšanas turnīrā iekļūs katras apakšgrupas divas labākās komandas un divas labākās trešās pozīcijas ieguvējas.

Regbijs-7 olimpisko spēļu programmā iekļauts tikai kopš 2016. gada Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm. Gan Riodežaneiro, gan Tokijas olimpiskajās spēlēs par čempioniem kļuva Fidži regbisti.