Abonē 2025. gadam ar atlaidēm līdz 57% un saņem garantētas dāvanas 55€ vērtībā!

Abonēt žurnālu
Vai atkal superrezervists izglābs Angliju? 17 minūtes pirms pamatlaika beigām 1:1 Eiropas čempionāta finālā pret Spāniju
Kouls Palmers izlīdzina rezultātu Eiropas čempionāta finālā pret Spāniju — 1:1!

Berlīnes olimpiskajā stadionā notiekošajā Eiropas futbola čempionāta finālā otrais puslaiks aizrit daudz dramatiskāk par pirmo. Uzreiz pēc otrā puslaika sākuma Spānija ar Niko Viljamsa sitienu izvirzījusies vadībā pret Angliju 1:0, bet 70. minūtē uz maiņu uznāca Kouls Palmers, kurš jau pēc divām minūtēm izlīdzināja rezultātu — 1:1.

Vai atkal superrezervists izglābs Angliju? 17 minū...

Jāatgādina, ka pusfinālā pret Nīderlandi, uzvaras vārtus pašās spēles beigās guva 81. minūtē uz maiņu uznākušas Olijs Votkinss.

Pirmais puslaiks aizritēja nervozā spēlē, taču nevienai no komandām nebija teicamu vārtu gūšanas momentu. Pirmais sitiens vārtu rāmī bija tikai puslaika kompensācijas laika pirmajā minūtē, kad Unai Simona modrību pārbaudīja Fils Foudens.

Sestdien 17 gadu dzimšanas dienu atzīmējušais spāņu uzbrucējs Lamins Jamals kļuva par jaunāko futbolistu, kurš spēlējis kādu meistarsacīkšu finālā. Iepriekšējais rekords piederēja leģendārajam brazīlietim Pelē, kurš 1958.gada Pasaules kausa finālā laukumā devās, būdams 17 gadus un 249 dienas vecs.

Pēdējoreiz abas komandas 2018.gadā tikās Nāciju līgas A līgas grupu turnīrā, Vemblija stadionā Londonā ar 2:1 uzvarot Spānijai, bet Seviļā Anglijai revanšējoties ar 3:2.

Anglija Eiropas meistarsacīkšu finālā ir iekļuvusi otro reizi pēc kārtas. Spānijai šis ir jau piektais fināls. 1964., 2008. un 2012.gadā Spānija kļuva par Eiropas čempioni.

2024.gada Eiropas čempionāts no 14.jūnija līdz 14.jūlijam norisinājās desmit Vācijas pilsētās. Eiropas čempionāta finālturnīrā piedalījās 24 izlases, kas bija sadalītas sešās apakšgrupās, izslēgšanas spēļu turnīrā iekļūstot katras apakšgrupas pirmo divu vietu ieguvējām un četrām labākajām trešo vietu ieguvējām.

2021.gadā Londonā par Eiropas čempioni kļuva Itālija, kas finālā pēcspēles sitienos pieveica Angliju.

Spānijas futbola izlases sastāvs: Unai Simons, Dani Karvahals, Robins Lenormāns, Emeriks Laporte, Marks Kukurelja, Rodri Ernandess, Fabians Ruiss, Lamins Jamals, Dani Olmo, Niko Viljams, Alvaro Morata.

Anglijas futbola izlases sastāvs: Džordans Pikfords, Kails Volkers, Džons Stounss, Marks Gehi, Bukajo Saka, Kobijs Meinū, Deklans Raiss, Lūks Šovs, Fils Foudens, Džūds Belingems, Harijs Keins.