Francija izrauj vietu pusfinālā, pieliekot punktu Ronaldu pēdējam Eiropas čempionātam
Krištianu Ronaldu un Žils Kundē.

Francijas izlase Eiropas čempionātā pēcspēles 11 metru soda sitienos pārspēja Portugāles izlasi, sasniedzot pusfinālu un pieliekot punktu Krištianu Ronaldu pēdējam Eiropas čempionātam. Pusfinālā Francijas pretiniece būs Spānija.

Francija izrauj vietu pusfinālā, pieliekot punktu ...

Pamatlaikam un pagarinājumam noslēdzoties bez gūtiem vārtiem ar 0:0 (0:0), Francija ceturtdaļfinālā 11 metru pēcspēles sitienu sērijā ar 5:3 pārspēja Portugāli.

Mača ievadā vairāk uzbruka portugāļi, taču turpinājumā vairāki pretuzbrukumi arī padevās Francijas futbolistiem. Puslaika izskaņā pie brīvsitiena tika vēl Portugāle, taču Brunu Fernāndeša sitiens bija neprecīzs. Otrajā puslaikā pēc spēlētām nepilnām 20 minūtēm pa Francijas vārtiem spēcīgu sitienu izdarīja Rafaēls Leāns un bumbu atvairīja Francijas vārtsargs Maiks Maiņāns. Atlēkusī bumba nonāca pie Krištianu Ronaldu, bet Maiņāns veiksmīgi neļāva Ronaldu izpildīt sitienu pa viņa sargātajiem vārtiem. Pāris minūšu laikā divas reizes līdz Portugāles vārtiem tika francūži, taču Randala Kolo Muanī un Eduardo Kamavingas sitieni ir neprecīzi.

Sākoties pamatlaika noslēdzošajām desmit minūtēm, dzelteno kartīti nopelnīja Žuāu Paļiņa, kurš klupināja Kiljanu Mbapē, bet četras minūtes vēlāk pie brīdinājuma tika Francijas aizsargs Viljams Saliba. Kompensācijas laika beigās vēl Portugāles vārtus mēģināja iekarot Mbapē, kura sitienu droši noķēra Djogu Košta. Papildlaikā abas komandas neizmantoja vairākas iespējas raidīt bumbu vārtos, un uzvarētāju noskaidrošanai bija nepieciešami pēcspēles 11 metru sitieni.

"Pendelēs" Francijas rindās ar precīziem sitieniem izcēlās Usmans Dembelē, Jusufs Fofanā, Žils Kundē, Bredlijs Barkola un Teo Ernandess. Portugāles izlasē vārtus guva Ronaldu, Bernārdu Silva un Nunu Mendešs, bet Žuāu Fēlikss sita pa vārtu stabu, bumbai nenonākot vārtos.

Portugāle grupu turnīrā tika pie trīs uzvarām, pārspējot Čehiju (2:1), Turciju (3:0) un Gruziju (2:0), bet astotdaļfinālā, pamatlaikam un pagarinājumam noslēdzoties bez gūtiem vārtiem, 11 metru pēcspēles sitienu sērijā ar 3:0 guva panākumu pār Slovēniju.

Francija pārspēja Austriju ar 1:0, bet spēlēja neizšķirti ar Nīderlandi (0:0) un Poliju (1:1). Astotdaļfinālā francūži ar 1:0 bija pārāki pār Beļģiju, uzvaru nesošos vārtus gūstot pamatlaika izskaņā. Pirmajā ceturtdaļfināla mačā Spānija ar 2:1 papildlaikā pārspēja Vāciju.

Sestdien ceturtdaļfinālā Anglija spēkosies ar Šveici un Nīderlande tiksies ar Turciju.

Eiropas čempionāta finālturnīrā piedalās 24 izlases, kas bija sadalītas sešās apakšgrupās, izslēgšanas spēļu turnīrā iekļūstot katras apakšgrupas pirmo divu vietu ieguvējām un četrām labākajām trešo vietu ieguvējām.

2024.gada Eiropas čempionāts no 14.jūnija līdz 14.jūlijam norisinās desmit Vācijas pilsētās. Jaunā Eiropas čempione tiks noskaidrota Berlīnes olimpiskajā stadionā.

2021.gadā Londonā par Eiropas čempioni kļuva Itālija, kas finālā pēcspēles sitienos pieveica Angliju.

Portugāles izlases sastāvs: Djogu Košta, Žuāu Kansēlu (Nelsons Semedu, 74.min.), Pepe, Rūbens Diašs, Nunu Mendešs, Vitinja (Mateušs Nunešs, 119.min.), Žuāu Paļiņa (Rūbens Nevešs, 90+2.min.), Brunu Fernāndešs (Fransišku Konseisāu, 74.min.), Bernārdu Silva, Krištianu Ronaldu, Rafaēls Leāns (Žuāu Fēlikss, 106.min.).

Francijas izlases sastāvs: Maiks Maiņāns, Teo Ernandess, Viljams Saliba, Dajo Upamekano, Žils Kundē, Eduardo Kamavinga (Jusufs Fofanā, 92.min.), Oreljēns Čuamenī, Ngolo Kantē, Antuāns Grīzmans (Usmans Dembelē, 67.min.), Kiljans Mbapē (Bredlijs Barkola, 106.min.), Randals Kolo Muanī (Markuss Tirāms, 86.min.).