Kolumbijas futbolisti pārliecinoši apspēlē Kostariku un nodrošina vietu "Copa America" 1/4 finālā
Kolumbijas izlases futbolisti līksmo par trešajiem gūtajiem vārtiem.
2024. gada 29. jūnijs, 13:05

Kolumbijas vīriešu futbola izlase piektdien Dienvidamerikas čempionātā ("Copa America") nodrošināja vietu ceturtdaļfinālā, bet citā mačā pie panākuma tika Brazīlijas futbolisti.

D grupas spēlē Kolumbija ar 3:0 (1:0) pārspēja Kostariku, izcīnot otro uzvaru divās cīņās.

Pirmajā puslaikā kolumbiešus vadībā izvirzīja Luiss Diass, precīzi izpildot 11 metru soda sitienu, bet otrajā puslaikā 3:0 panāca Davinsons Sančess un Džons Kordoba.

Savukārt Brazīlija ar 4:1 (3:0) guva panākumu pār Paragvaju.

Brazīliešu varēja panākt 1:0 jau 31.minūtē, taču Lukass Paketa 11 metru soda sitienā bumbu raidīja garām vārtiem. Nepilnas četras minūtes vēlāk gan Brazīlija guva pirmos vārtus, precīzam esot Vinisiusam Žunioram.

Pirmā puslaika turpinājuma pretinieku vārtos bumbu vēl raidīja Saviu de Oliveira un pirmo vārtu autors.

Otrā puslaika ievadā Paragvaja samazināja deficītu līdz diviem precīziem sitieniem, vārtus gūstot Omāram Alderetem, taču 65.minūtē brazīlieši atjaunoja trīs vārtu pārsvaru pēc tam, kad Paketa precīzi izpildīja "pendeli".

Pēc divām spēļu kārtām D grupā seši punkti ir Kolumbijai, kas nodrošinājusi vietu ceturtdaļfinālā. Brazīlijai ir četri punkti, vienu punktu izcīnījusi Kostarika un bez punktiem ir Paragvaja. Noslēdzošajā kārtā Kolumbija tiksies ar Brazīliju, bet Kostarika spēkosies ar Paragvaju.

Turnīrā 16 izlases sadalītas četrās apakšgrupās, ceturtdaļfinālā iekļūstot katras grupas divām labākajām komandām.

"Copa America" 14 ASV pilsētās norisināsies līdz 14.jūlijam. Tas ir viens no sagatavošanās posmiem 2026.gada Pasaules kausa finālturnīram, kuru ASV rīkos kopā ar Kanādu un Meksiku.

Pirms trīs gadiem notikušajās meistarsacīkstēs uzvarēja Argentīna, kas finālā ar 1:0 pārspēja mājinieci Brazīliju.