Slovēnijas izlase iztur Anglijas spiedienu un nopelna Eiropas čempionāta astotdaļfināla ceļazīmi
Slovēnijas spēlētāji līksmo ar saviem līdzjutējiem pēc neizšķirta ar Angliju
2024. gada 26. jūnijs, 00:27

Slovēnija otrdien Ķelnē pēc bezvārtu neizšķirta Eiropas čempionāta grupu turnīra pēdējā spēlē ar Angliju pirmo reizi komandas vēsturē iekļuva astotdaļfinālā.

20.minūtē vārtus guva Bukajo Saka, taču tie netika ieskaitīti, jo aizmugurē atradās Fils Foudens. Divas minūtes vēlāk dzelteno kartīti nopelnīja slovēnis Eriks Janža, kas nozīmēja, ka, Slovēnijas izlasei iekļūstot astotdaļfinālā, viņam mačs būtu jāizlaiž.

Anglija vairāk uzbruka, bet bīstamu momentu pie vārtiem bija maz. Mača kompensācijas laika otrajā minūtē bumbu vārtu labajā apakšējā stūrī raidīja Kouls Palmers, taču vārtsargs Jans Oblaks bija vietā, bumbu ķerot.

Līdzšinējās sešās savstarpējās spēlēs piecas uzvaras bija izcīnījuši angļi, vienai spēlei beidzoties neizšķirti.

Otrā C grupas spēlē Minhenē vienā laikā ar Anglijas un Slovēnijas cīņu tikās Dānija un Serbija, arī cīņu beidzot ar 0:0.

C grupā trīs kārtās Anglija izcīnīja piecus punktus, ar trim punktiem otrā bija Dānija, bet trešā - Slovēnija, abām iekļūstot astotdaļfinālā, bet Serbijai turnīrs beidzās ar diviem punktiem.

Jau ziņots, ka D grupā otrdien Dortmundē Francija spēlēja 1:1 ar Poliju, bet Berlīnē Austrija ar 3:2 pieveica Nīderlandi.

D grupā pēc trim spēlēm Austrija izcīnīja sešus punktus, Francija - piecus, Nīderlande - četrus punktus, visām nodrošinot vietu astotdaļfinālā, bet Polija pabeidza turnīru ar vienu punktu.

Astotdaļfinālā jau ir iekļuvusi Vācija, Itālija, Šveice, Spānija, Portugāle, Francija, Austrija, Nīderlande, Anglija, Dānija un Slovēnija.

Eiropas čempionāta finālturnīrā piedalās 24 izlases, kas sadalītas sešās apakšgrupās. Izslēgšanas turnīrā iekļūst katras apakšgrupas pirmo divu vietu ieguvējas un četras labākās trešajā vietā finišējušās valstsvienības.

2024.gada Eiropas čempionāts no 14.jūnija līdz 14.jūlijam norisinās desmit Vācijas pilsētās. Jaunā Eiropas čempione tiks noskaidrota Berlīnes olimpiskajā stadionā.

Pašreizējā Eiropas čempione ir Itālija, kura 2021.gadā Londonā finālā pēcspēles sitienos pieveica Angliju.

Anglijas izlases sastāvs: Džordans Pikfords; Kīrans Tripjērs (Trents Aleksandrs-Arnolds, 84.min.), Marks Gehi, Džons Stounss, Kails Volkers; Fils Foudens (Entonijs Gordons, 89.min.), Deklans Raiss, Džūds Belingems, Konors Galahers (Kobijs Meaino, 46.min.), Bukajo Saka (Kouls Palmers, 71.min.); Harijs Keins.

Slovēnijas izlases sastāvs: Jans Oblaks; Eriks Janža (Jure Balkovecs, 90.+1.min.), Jaka Bijols, Vanja Drkušičs, Žans Karničniks; Jans Mlakars (Jons Gorencs Stankovičs, 86.min.), Timi Elšniks, Adams Gnezda-Čerins, Petars Stojanovičs; Benjamins Šeško (Josips Iličičs, 75.min.), Andražs Šporars (Žans Celars, 84.min.).