Belingema gūtie vārti atnes Anglijai uzvaru
Džūda Belingems.
2024. gada 17. jūnijs, 00:08

Vācijā notiekošajā Eiropas čempionāta futbolā C grupas spēlē Anglija ar rezultātu 1:0 (1:0) pieveica Serbiju. Vienīgos vārtus mačā guva Anglijas izlases spēlētājs Džūda Belingems.

Anglijai vajadzēja tikai nepilnas 13 minūtes, lai izvirzītos vadībā, kad pēc Bukajo Sakas piespēles Belingems ar galvu spēcīgi raidīja bumbu Serbijas vārtos.  Pirmā puslaika vidū angļiem bija teicama iespēja dubultot pārsvaru, taču Kaila Volkera piespēle bija neprecīza un bumba nesasniedza savus adresātus, ripojot garām pretinieku vārtiem.

Pēc gūtajiem vārtiem Belingems nedomāja apstāties un turpināja radīja grūtības Serbijas aizsardzībai, kas 39.minūtē rezultējās dzeltenajā kartītē Nemaņam Gudeļam. Tuvojoties pirmā puslaika beigām, serbi palika bez uzbrucēja Filipa Kostiča, kurš guva savainojumu, un viņa vietā spēlē iesaistījās Filips Mladenovičs.

Otrajā puslaikā pēc spēlētām 15 minūtēm Mladenovičs gar Anglijas vārtu priekšu mēģināja piespēlēt Aleksandram Mitrovičam, taču angļu vārtsargs Džordans Pikfords pirmais bija pie bumbas, neitralizējot pretinieku uzbrukumu.

Mača 75.minūtē Serbija tika pie vēl vienas dzeltenās kartītes, kad par Fila Foudena nogāšanu brīdinājumu saņēma Dušans Tadičs. Neilgi pēc tam angļi varēja dubultot pārsvaru, tomēr Herija Keina raidītā bumba trāpīja pa vārtu pārliktni.

Sākoties pamatlaika desmit noslēdzošajām minūtēm, Veļko Birmančevičs izdarīja spēcīgu sitienu pa Anglijas vārtiem, taču vārtu priekšā bija Keins, kurš ar galvu atvairīja serba sitienu. Pēdējās minūtēs serbi vēl centās iekarot pretinieku vārtus, bet visi sitieni bija neprecīzi.

Citā C grupas cīņā svētdien Slovēnija un Dānija spēlēja neizšķirti (1:1). Pēc pirmās kārtas trīs punkti ir Anglijai, pa vienam punktam ir Slovēnijai un Dānijai, bet Serbija ir bez punktiem.

Eiropas čempionāta finālturnīrā piedalās 24 izlases, kas sadalītas sešās apakšgrupās. Izslēgšanas turnīrā iekļūs katras apakšgrupas pirmo divu vietu ieguvējas un četras labākās komandas no trešajā pozīcijā finišējušajām valstsvienībām.

2024.gada Eiropas čempionāts no 14.jūnija līdz 14.jūlijam norisināsies desmit Vācijas pilsētās. Jaunā Eiropas čempione tiks noskaidrota Berlīnes olimpiskajā stadionā.

Pašreizējā Eiropas čempione ir Itālija, kura 2021.gadā Londonā finālā pēcspēles sitienos pieveica Angliju.

Anglijas izlases sastāvs: Džordans Pikfords, Kīrans Tripjērs, Marks Gehi, Džons Stounss, Kails Volkers, Deklans Raiss, Trents Aleksandrs-Arnolds (Konors Galahers, 69.minūte), Fils Foudens, Džūds Belingems (Kobijs Meinū, 86.minūte), Bukajo Saka (Džerods Bouens, 76.minūte), Herijs Keins,

Serbijas izlases sastāvs: Predrags Rajkovičs, Milošs Veļkovičs, Nikola Milenkovičs, Strahiņa Pavlovičs, Sergejs Milinkovičs-Savičs, Nemaņa Gudeļs (Ivans Iličs, 46.minūte), Saša Lukičs (Luka Jovičs, 61.minūte), Andrija Živkovičs (Veļko Birmančevičs, 74.minūte), Filips Kostičs (Filips Mladenovičs, 43.minūte), Dušans Vlahovičs, Aleksandars Mitrovičs (Dušans Tadičs, 61.minūte).