foto: Paula Čurkste/LETA
Fokerotam atļauj startēt Parīzes olimpisko spēļu kvalifikācijā
Neraugoties uz to, ka Kristiānam Fokerotam draud diskvalifikācija par dopinga noteikumu pārkāpumu, viņam tika atļauts piedalīties olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā.
Citi sporta veidi
2024. gada 10. jūnijs, 17:39

Fokerotam atļauj startēt Parīzes olimpisko spēļu kvalifikācijā

Sporta nodaļa

Jauns.lv/LETA

Latvijas pludmales volejbola duets Kristians Fokerots un Mārtiņš Pļaviņš varēs startēt Eiropas Volejbola federācijas (CEV) 2024.gada Nāciju kausā jeb Parīzes olimpisko spēļu kvalifikācijā, vēsta Latvijas Volejbola federācija (LVF).

Jau ziņots, ka Fokerotam pēc triju izlaistu dopinga kontroļu dēļ draudēja 18 mēnešu diskvalifikācija un pirms nepilnām divām nedēļām LVF lēma, ka viņš nevarēs piedalīties CEV Nāciju kausā.

Savukārt pirmdien LVF sēdē tika pieņemts lēmums ļaut Pļaviņam pārī ar Fokerotu tomēr startēt olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā, kas šonedēļ norisināsies Jūrmalā.

"Visu ziemu esam trenējušies. Ceram uz skatītāju atbalstu klātienē, tik svarīgs turnīrs Latvijā vēl nav bijis. Eiropas čempionāts pludmales volejbolā ir katru gadu, bet atlase olimpiskajām spēlēm ir tikai reizi četros gados. Būs iespēja redzēt komandu, kas kvalificēsies 2024. gada vasaras olimpiskajām spēlēm Parīzē," teica Pļaviņš.

Tāpat Latviju kvalifikācijā vīriešu turnīrā pārstāvēs arī Ardis Daniels Bedrītis/Artūrs Rinkevičs, bet sieviešu konkurencē sacentīsies Anija Ozoliņa/Anete Namiķe un Marta Ozoliņa/Luīze Skrastiņa.

"Var just, ka tuvojas sacensības, garais sagatavošanās posms ir noslēdzies un sacensību nedēļa ir klāt - Jūrmalā jau redzams, ka ieradušies sportisti. Vairāk gatavojamies nevis fiziski, bet tieši mentāli - šis turnīrs ir par noticēšanu sev. Kurš sevi labāk pierādīs, būs labāk gatavs spraigās situācijās," skaidroja Namiķe.

Latvijas sieviešu duetiem ceturtdien, 13. jūnijā, paredzētas grupu spēles, bet piektdien tiks aizvadītas cīņas ceturtdaļfinālos. Savukārt vīriešu komandām ceturtdien un piektdien ir grupu spēles, bet sestdien - ceturtdaļfināli.

Otrdien norisināsies izloze, kurā Latvijas dueti uzzinās savus pretiniekus.

Pļaviņa un Fokerota duets Jūrmalā uzvarēja Latvijas pāru atlasē startam CEV 2024. gada Nāciju kausā, bet otro vietu ieņēma Bedrītis/Rinkevičs. Sieviešu konkurencē pirmo vietu ieņēma Ozoliņa/Namiķe, kurām sekoja Ozoliņa/Skrastiņa.

Nāciju kauss Jūrmalā ar divu Latvijas vīriešu un divu sieviešu pludmales volejbola pāru līdzdalību norisināsies no 13. līdz 16. jūnijam. Gan vīriešiem, gan sievietēm par vietu olimpiskajās spēlēs cīnīsies 12 komandas.

Tikai uzvarētāji gan vīriešu, gan sieviešu turnīrā nopelnīs savai valstij kvotu dalībai Parīzes olimpiskajās spēlēs.