Latvijas U-19 futbolistes Eiropas čempionāta kvalifikācijas otro kārtu uzsāk ar zaudējumu
Latvijas U-19 sieviešu futbola izlase.
2024. gada 3. aprīlis, 18:10

Ziņu nodaļa

Latvijas U-19 sieviešu futbola izlase trešdien Rīgā piedzīvoja zaudējumu 2024.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra otrās kārtas B līgas pirmajā spēlē. Ar rezultātu 1:4 (1:3) Latvijas izlase piekāpās Bulgārijai.

Preslava Jordanova panāca 3:0 Bulgārijas labā, gūstot vārtus pirmajā, 22. un 27.minūtē. Santa Sanija Vuškāne 30.minūtē pēc Marinas Teļukevičas piespēles vienus vārtus atguva. 57.minūtē Aleksandra Sergejeva panāca 4:1.

Otrā grupas spēlē Salaspilī Melnkalne ar 4:0 (2:0) pieveica Azerbaidžānu.

Latvijas futbolistes Eiropas čempionāta kvalifikācijas otrās kārtas turnīra nākamajās spēlēs 6.aprīlī latvietes spēkosies ar Melnkalni, bet 9.aprīlī - ar Azerbaidžānu. Visi Latvijas izlases mači "LNK Sporta parkā" sāksies plkst.13.00. Galvenā trenere Liene Vāciete kandidāšu sarakstā ir iekļāvusi septiņu Latvijas klubu pārstāves, kā arī Itālijas un Anglijas klubu futbolistes.

Latvijas U-19 izlase B līgas pirmās kārtas turnīrā pērn oktobrī Bulgārijā iekrāja pa punktam spēlēs ar mājiniecēm un Gruziju, ieņemot trešo vietu un netiekot uz A līgu, kur otrajā kārtā tiek dalītas ceļazīmes uz finālturnīru.

Otrās kārtas B līgā notiek cīņa par iekļūšanu A līgā nākamajam kvalifikācijas ciklam. A līgā iekļūs apakšgrupu uzvarētājas un viena no otro vietu īpašniecēm ar labākajiem rādītājiem mačos ar savas grupas pirmo un trešo vietu ieguvējām.

Latvijas U-19 sieviešu futbola izlases kandidātes:

vārtsardzes - Madara Matrevica ("Metta"), Elza Renāte Strazdiņa ("Jelgava"/"Liepājas FS");

aizsardzes - Anna Hropataja, Marina Teļukeviča (abas - "RFS Women"), Tīna Čamane ("Liepājas FS"), Katrīna Augustāne, Elija Veilande (abas - "Metta"), Loreta Dārta Auziņa ("Olaine");

pussardzes - Sofija Gluščuka Amēlija Lipšāne (abas - "Metta"), Monta Ščucka ("Spezia", Itālija), Daniela Miļūna ("Jelgava"), Kristiāna Estere Punga ("Olaine"), Alīna Ansone ("RFS Women"), Patrīcija Brazauska ("Iecava"), Evelīna Jaunslaviete ("Auda"), Alise Gindra ("Leek Town"/"Everton", Anglija);

uzbrucējas - Elīza Paula Sīpola, Santa Sanija Vuškāne (abas - "Metta"), Nikola Preijere ("Olaine").