2024. gada 27. marts, 01:00

Polija izcīna pēdējo ceļazīmi uz Eiropas čempionāta finālturnīru, pēcspēles 11 metru sitienos uzvarot Velsā

Polijas futbola izlase otrdienas vakarā dramatiskā cīņā Kārdifā pieveica Velsu, izcīnot pēdējo ceļazīmi uz Eiropas čempionāta finālturnīru. Ne pamatlaikā, ne pagarinājumā gūti netika, un uzvarētājs izšķīrās 11 metru sitienos.

Piektajā sērijā polis Kžištofs Pjateks sita precīzi, bet Deniela Džeimsa sitienu vārtu kreisajā apakšējā stūrī atvairīja vārtsargs Vojcehs Ščensnijs.

Pusfinālā Polija ar 5:1 pārspēja Igauniju, bet Vels ar 4:1 pieveica Somiju.

Jau ziņots, ka Ukraina Polijas pilsētā Vroclavā ar 2:1 (0:1) pieveica Islandi. Zīmīgi, ka kopš Krievijas invāzijas 2022.gada 24.februārī tieši Polijā Ukrainas izlase ir spiesta aizvadīt savas mājas spēles.

30.minūtē vadībā Islandi izvirzīja Alberts Gudmundsons. Deviņas minūtes vēlāk vārtus guva arī ukraiņi, taču Romans Jaremčuka vārti netika ieskaitīti aizmugures dēļ. 54.minūtē Viktors Cigankovs panāca neizšķirtu, bet 84.minūtē Mihailo Mudriks pēc Georgija Sudakova piespēles guva uzvaras vārtus, raidot bumbu vārtu kreisajā apakšējā stūrī.

Tādējādi ar stundas starpību finālturnīrā nokļuva gan Polija, gan Ukraina, kuras 2012. gadā kopīgi rīkoja Eiropas čempionātu.

"Play-off" pusfinālā Grieķija Atēnās ar 5:0 pārspēja Kazahstānu, bet Gruzija Tbilisi ar 2:0 pieveica Luksemburgu.

Finālturnīrā iekļuva desmit grupu pirmo divu vietu ieguvējas, bet vēl trīs finālturnīra dalībnieki martā tiek noskaidroti Nāciju līgas A, B un C līgu "play-off" spēlēs.

Eiropas čempionāts no 2024.gada 14.jūnija līdz 14.jūlijam norisināsies desmit Vācijas pilsētās.

Bez Vācijas vietu finālturnīrā jau ir nodrošinājusi arī Beļģija, Francija, Portugāle, Spānija, Skotija, Turcija, Austrija, Anglija, Ungārija, Slovākija, Albānija, Dānija, Rumānija, Šveice, Nīderlande, Serbija, Čehija, Itālija, Slovēnija, Horvātija, Gruzija, Ukraina un Polija.

Pašreizējā Eiropas čempione ir Itālija, kura 2021.gadā Londonā finālā pēcspēles sitienos pieveica Angliju.