"VEF Rīga" saņemas pēc blāva sākuma un sagrauj BK "Ventspils"
Neraugoties uz blāvu spēles sākumu, no otrās ceturtdaļas "VEF Rīga" basketbolisti laukumā dominēja.
2024. gada 9. marts, 20:25

"VEF Rīga" sestdien Rīgā uzvarā "Pafbet" Latvijas-Igaunijas Basketbola līgas (LIBL) spēlē ar "Ventspili" izšķirīgo izrāvienu veica ceturtajā ceturtdaļā, bet "Rīgas Zeļļi" spēles galotnē cieta zaudējumu Cēsīs.

"VEF Rīga" uzvarēja ar 99:76 (22:33, 25:15, 24:19, 28:9).

Uzvarētājiem Gregorijs Vitingtons sakrāja 21 punktu un sešas atlēkušās bumbas, Roberts Blūms guva 20 punktus, Šons Paipss sakrāja 14 punktus un piecas atlēkušās bumbas, Māris Gulbis - 13 punktus un piecas atlēkušās bumbas, bet Dairis Bertāns - 11 punktus un sešas rezultatīvas piespēles.

Viesiem Išmaels El-Amins guva 16 punktus, 12 punktus un astoņas atlēkušās bumbas sakrāja Frensiss Ošī, bet pa 11 punktiem guva Toma Vasiljevičs, kura kontā arī astoņas atlēkušās bumbas, Artūrs Ausējs un Linards Jaunzems, kura kontā arī piecas atlēkušās bumbas.

No 19 abu komandu spēlei pieteiktajiem basketbolistiem bez punktiem palika vien ventspilnieks Ronalds Zaķis.

Ceturtajā minūtē rezultāts bija 12:0 ventspilnieku labā, pusi no punktiem gūstot Tomam Vasiljevičam. 71 sekundi pirms ceturtdaļas beigām Vasiljevičs ar trīspunktu metienu panāca lielāko pārsvaru spēlē - 31:16.

Ar astoņiem gūtiem punktiem pēc kārtas "vefieši" pietuvojās līdz 27:33, bet pirmoreiz vadībā šajā spēlē izvirzījās vien 16.minūtē pēc Grega Vitingtona tālmetiena - 39:37.

Mača turpinājumā, rezultātam svārstoties par labu abām komandām, lielāko pārsvaru līdz ceturtajai ceturtdaļai kāda no komandām sasniedza 15 sekundes pirms trešās ceturtdaļas beigām, kad Džaizeks Lotijs ar divpunktu metienu panāca 71:65 mājinieku labā.

Pēdējā ceturtdaļā mājinieki veica 17:0 izrāvienu, pēc Šona Paipsa divpunktu metiena panākot 91:69 un nodrošinot uzvaru.

"VEF Rīga" ar bilanci 22-5 ir trešā, bet "Ventspils" ar 19 uzvarām 27 spēlēs - ceturtā.

"Vefieši" LIBL pirms sestdienas spēles bija svinējuši piecas uzvaras pēc kārtas, pēdējā mačā viesos ar 77:72 pieveicot "Keila"/"Coolbet", bet "Ventspils" bija aizvadījusi četru uzvarētu spēļu sēriju, pēdējā mačā ar 94:80 pārspējot Tallinas "Kalev"/"Snabb".

Šosezon pirmajā svstarpējā LIBL spēlē ar 107:68 uzvarēja rīdzinieki, bet Latvijas kausa pusfinālā pēc zaudējuma pirmajā spēlē izbraukumā (91:97) "VEF Rīga" mājās uzvarēja ar 101:80, iekļūstot finālā.

Cēsīs "Rīgas Zeļļi" sava laukuma cīņā ar 77:78 (12:14, 24:16, 23:21, 18:27) piekāpās Raplas "Avis Utilitas".

Rīdziniekiem 17 punktus un piecas atlēkušās bumbas sakrāja Ričards Daniels Vanags, 14 punktus guva Uģis Pinete un 11 punktus - Aizeja Osborns, kura kontā arī astoņas atlēkušās bumbas.

Viesiem ar 30 punktiem, sešām atlēkušajām bumbām un piecām rezultatīvām piespēlēm izcēlās Eriks Hanters, bet 13 punktus, desmit atlēkušās bumbas un septiņas izprovocētas piezīmes sakrāja Tormi Nītss.

"Rīgas Zeļļi" ar bilanci 16-12 ir sestie, bet Raplas vienība ar 12 uzvarām 27 spēlēs ir desmitā.

Jau ziņots, ka "Ogre" sestdien Pērnavā ar 82:73 (19:22, 16:11, 25:18, 22:22) pārspēja "Parnu Sadam", "Liepāja" Tallinā ar 77:85 (21:20, 13:27, 13:17, 30:21) zaudēja Tallinas "Kalev"/"Snabb", "Latvijas Universitāte" savā laukumā ar 79:74 (22:19, 16:22, 18:23, 23:20) pārspēja "Keila" vienību un pārtrauca 13 zaudējumu sēriju, bet Gundara Vētras vadītā "Tartu Universitāte"/"Maks & Moorits" bez cīņas svinēja uzvaru pār Rīgā bāzēto Ukrainas komandu Slobožanskas "Prometey", kas uz spēli Tartu neieradās, saņemot tehnisko zaudējumu.

Bez Rīgā bāzētās Ukrainas komandas Slobožanskas "Prometey" LIBL šosezon startē "VEF Rīga", "Ventspils", "Liepāja", "Ogre", "Latvijas Universitāte", "Valmiera Glass"/"Vidzemes Augstskola" un "Rīgas Zeļļi". Igauniju LIBL pārstāv Tallinas "Kalev"/"Cramo", "Tartu Universitāte"/"Maks & Moorits", "Parnu Sadam", "Viimsi", Raplas "Avis Utilitas", Tallinas "TalTech"/"Optibet", "Keila"/"Coolbet" un Tallinas "Kalev"/"Snabb".

Pamatturnīrā komandas sacenšas divu apļu turnīrā, pēc kura astoņas labākās piedalīsies izslēgšanas spēlēs. Ceturtdaļfinālā un pusfinālā uzvarētāji tiks noskaidroti sērijās līdz divām uzvarām, bet finālā notiks viena spēle tās komandas laukumā, kura pamatturnīrā būs augstākā vietā.

Latvijas un Igaunijas labākie vīriešu basketbola klubi apvienotā čempionātā pirmo reizi spēlēja 2019.gada sezonā, kad sacensībās piedalījās 15 komandas. Finālčetrinieka turnīrā par līgas pirmajiem uzvarētājiem kļuva "Ventspils" basketbolisti.

Pagājušajā sezonā "Final 4" turnīra finālā par čempioniem kļuva Slobožanskas "Prometey" basketbolisti.