foto: Alina Cojocaru/FIBA
Divi Latvijas basketbola tiesneši pretendē uz vietu Parīzes olimpiskajās spēlēs
Latvijas basketbola tiesnesis Mārtiņš Kozlovskis jau tiesāja Tokijas olimpiskajās spēlēs.
Basketbols
2024. gada 7. marts, 11:40

Divi Latvijas basketbola tiesneši pretendē uz vietu Parīzes olimpiskajās spēlēs

Jauns.lv/LETA

Latvijas tiesneši Mārtiņš Kozlovskis un Gatis Saliņš iekļauti Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) 40 tiesnešu sarakstā, no kuriem 30 tiks izraudzīti darbam Parīzes olimpisko spēļu basketbola turnīros, vēsta Latvijas Basketbola savienība (LBS).

Kozlovskis ir tiesājis maču Tokijas olimpiskajās spēlēs, kā arī divās Pasaules kausa izcīņās un divos Eiropas čempionātos, apkalpojot arī 2022. gada Eiropas čempionāta finālspēli.

Savukārt Saliņš tiesājis mačus sieviešu un vīriešu Pasaules kausa izcīņās, kā arī Eiropas sieviešu un vīriešu čempionātos.

2012. un 2016. gadā olimpiskajos turnīros strādāja arī Oļegs Latiševs.

Tiesības spēlēt vīriešu Parīzes olimpisko spēļu basketbola turnīrā jau ir astoņām valstīm: Vācijai, Serbijai, Kanādai, ASV, Austrālijai, Japānai, Dienvidsudānai un Francijai.

Vēl četras ceļazīmes uz olimpiskajām spēlēm tiks izcīnītas kvalifikācijas turnīros, kas no 2. līdz 7. jūlijam notiks Rīgā, Grieķijas pilsētā Pirejā, Valensijā, Spānijā un Sanhuanā Puertoriko.

Savukārt sieviešu turnīrā zināmas visas 12 dalībnieces: ASV, Austrālija, Beļģija, Francija, Japāna, Kanāda, Ķīna, Nigērija, Puertoriko, Serbija, Spānija un Vācija.

Parīzes olimpisko spēļu turnīru grupu izloze notiks 19. martā plkst.20 pēc Latvijas laika, bet cīņa par medaļām norisināsies no 27. jūlija līdz 10. augustam.

Latvijas basketbola vēsturē olimpiskā pieredze ir diviem treneriem – Valdemāram Baumanim 1936. gadā un Aleksandram Gomeļskim 1956. gadā –, kuri attiecīgi no Berlīnes un Melburnas spēlēm atgriezās ar FIBA tiesnešu licencēm, taču bez skaidras norādes, kādā statusā darbojušies. Visticamāk, strādājuši sekretariātā, kā 1980.gadā Maskavas spēlēs to darīja Mariss Bernāts.