Girgensonam rezultatīva piespēle, bet "Sabres" pagarinājumā zaudē Toronto
Zemgus Girgensons cīnās par ripu Toronto
2024. gada 7. marts, 07:35

Latvijas uzbrucējs Zemgus Girgensons trešdien tika pie vienas rezultatīvas piespēles Nacionālās hokeja līgas (NHL) mačā, kurā viņa Bufalo "Sabres" viesos Toronto papildlaikā ar 1:2 (0:0, 1:1, 0:0, 0:1) piekāpās "Maple Leafs".

Otrās trešdaļas ievadā laukuma saimniekus vadībā izvirzīja Viljams Nīlanders, bet četras minūtes vēlāk pēc Girgensona piespēles rezultātu izlīdzināja Ūlofsons.

Toronto komanda guva uzvaras nesošos vārtus pagarinājuma piektajā minūtē, kad "Sabres" vārtos ripu raidīja Ostons Metjūss.

Latvijas uzbrucējs šajā mačā uz ledus pavadīja 16 minūtes un 44 sekundes, kuru laikā veica vienu rezultatīvu piespēli, vienreiz meta pa vārtiem, pielietoja četrus spēka paņēmienus, uzvarēja sešos no 13 iemetieniem un iekrāja pozitīvu lietderības koeficientu +1.

Bufalo komandas vārtsargs Uko Peka Lūkonens tika galā ar 25 metieniem, kamēr pretējā laukuma galā Iļja Samsonovs atvairīja 24 ripas, kas tika mestas pa viņa sargātajiem vārtiem.

"Sabres" ar 63 punktiem 63 spēlēs ieņem 13. vietu Austrumu konferencē un nākamo spēli aizvadīs ceturtdien, viesojoties pie Nešvilas "Predators".

Tikmēr Keils Makars guva trīs vārtus un palīdzēja Kolorādo "Avalanche" tikt pie pārliecinošas uzvaras. "Avalanche" savā laukumā ar rezultātu 7:2 (2:2, 3:0, 2:0) pārspēja Detroitas "Red Wings".

Makars, kurš arī tika pie rezultatīvas piespēles, ir ceturtais "Avalanche" aizsargs kluba vēsturē, kuram izdevies tikt pie "hat-trick".

Savukārt Neitans Makinons uzvarētāju rindās otrajā spēlē pēc kārtas tika pie četriem (1+3) rezultativitātes punktiem. Vēl četras rezultatīvas piespēles iekrāja Miko Rantanens, bet pa reizei pretinieku vārtsargu pārspēja Žonatans Druāns, Arturi Lehkonens un Žans Liks Fudī.

Detroitas komandā, kas zaudējusi trīs spēlēs pēc kārtas, pa reizei mājinieku vārtos ripu raidīja Davids Perons un Roberts Fabri.

Citā mačā Anaheimas "Ducks" mājās ar 2:1 (0:1, 1:0, 1:0) uzvarēja Otavas "Senators", viesiem piedzīvojot piekto neveiksmi pēc kārtas.

"Ducks" labā vārtus guva Raiens Stroms un Alekss Kilorns, kamēr vienīgais precīzais metiens Otavas komandā padevās Markam Kastelikam.