"AS Roma" nespēj uzvarēt "Feyenord; "AC Milan" sāk ar graujošu uzvaru
"AC Milan" mājās ar 3:0 (1:0) pieveica Francijas vienību "Stade Rennais".
2024. gada 16. februāris, 00:15

Pagājušās sezonas sacensību fināliste "AS Roma" UEFA Eiropas līgas "play-off" pirmajā kārtā Nīderlandē spēlēja neizšķirti ar Roterdamas "Feyenoord" futbolistiem.

Spēlē, kas beidzās ar 1:1, mājiniekus pirmā puslaika kompensācijas laika pirmajā minūtē vadībā izvirzīja Igors Paišau, bet izlīdzinājumu 67. minūtē panāca Romelu Lukaku.

"AC Milan" mājās ar 3:0 (1:0) pieveica Francijas vienību "Stade Rennais". Vārtus 32. un 48.minūtē guva Rubens Loftuss-Čīks, bet 53. minūtē izcēlās Rafaēls Leāns.

"Benfica" tiek pie uzvaras

Lisabonas "Benfica" mājās ar 2:1 (0:0) spēlēja Francijas klubu "Toulouse". Vārtus 68.minūtē ar 11 metru soda sitienu guva Anhels di Marija, izvirzot mājiniekus vadībā, bet 75.minūtē izlīdzinājumu panāca Mikels Deslers.

Mača kompensācijas laika septītajā minūtē otru dzelteno kartīti spēlē viesu rindās saņēma Kristians Elebi, bet minūti vēlāk savu otro 11 metru soda sitienu spēlē realizēja di Marija.

"Braga" smagi zaudē

Portugāles "Braga" mājās otrajā puslaikā negaidīti smagi zaudēja Azerbaidžānas vienībai Agdamas "Qarabag" - 2:4 (1:1).

Vārtus viesiem 21.minūtē ar 11 metru soda sitienu guva Marko Jankovičs, bet mājinieki atspēlējās 44.minūtē ar Simona Banzas vārtiem.

Otrajā puslaikā Azerbaidžānas kluba labā divus vārtus 15 minūšu laikā vārtus guva Abela Zubirs, bet vēl vienus pēc Zubira piespēles -Jasins Benzja.

Mača kompensācijas laikā vienus vārtus ar 11 metru soda sitienu atspēlēja Žuāns Motīņu - 2:4.

Bezjēdzīga spēle

Vēl vienā mačā, kurā tikās Francijas "Lens" un Vācijas "Freiburg", vārti netika gūti.

Spēle ar intrigu

Neizšķirti beidzās Doneckas "Šahtar" mājas cīņa Hamburgā ar Marseļas "Olympique" - 2:2 (0:0).

Uz viesu 64.minūtē gūtajiem vārtiem, ko iesita Pjērs Emeriks Obamejangs, Ukrainas futbolisti četras minūtes vēlāk atbildēja ar Mikolas Matvijenko "golu".

90.minūtē viesus otrreiz vadībā izvirzīja Ilimans Ndiajs, bet Ukrainas klubs paspēja atspēlēties ar mača kompensācijas laika trešajā minūtē gūtiem Eginaldo vārtiem.

Mājinieki uzvar

Stambulas "Galatasaray" mājās ar 3:2 (1:0) pieveica Prāgas "Sparta", abām komandām spēli beidzot desmit cilvēku sastāvā.

19. minūtē mājiniekus vadībā izvirzīja Kerems Demirbajs, bet 47.minūtē Anhels Presjado panāca izlīdzinājumu,

61. minūtē Stambulas klubs vēlreiz izvirzījās vadībā, bumbu savos vārtos raidot Ladislavas Krejčī, taču minūti vēlāk palika mazākumā aizsarga Viktora Nelsona nopelnītās sarkanās kartītes dēļ.

Vairākumu viesi izmantoja 65.minūtē, vārtus gūstot un rezultātu izlīdzinot Janam Kuhtam.

80.minūtē otru dzelteno kartīti mačā nopelnīja Matejs Rinešs, izlīdzinādams spēkus laukumā.

Uzvaras vārtus Mauro Ikardo guva mača kompensācijas laika pirmajā minūtē.

Lisabona apbēdina Bernes fanus

Viesos uzvaru izcīnīja Lisabonas "Sporting", kas ar 3:1 (2:1) pārspēja Bernes "Young Boys".

Orels Amendā 31.minūtē raidīja bumbu savos vārtos, palīdzēdams viesiem izvirzīties vadībā, bet desmit minūtes vēlāk 11 metru soda sitienu realizēja Viktors Djokerešs - 2:0.

42. minūtē Filips Ugriničs vienus vārtus atguva, bet 48. minūtē 3:1 panāca Gonsalu Inasiu. Turklāt 89. minūtē otru dzelteno kartīti, atstājot mājiniekus mazākumā, nopelnīja Mohameds Kamara.

Par turnīru

Astotdaļfinālā iekļūs uzvarētāja divu spēļu summā. Astotdaļfināla spēles notiks martā.

UEFA Eiropas līgas grupu turnīrā 32 komandas bija sadalītas astoņās grupās pa četrām katrā. Divas pirmās iekļuva izslēgšanas turnīrā, pirmo vietu ieguvējām uzreiz nodrošinot vietu otrajā kārtā. Otro vietu ieguvējām pirmajā kārtā pievienojās astoņas Čempionu līgas grupās trešo vietu ieņēmušās komandas. Trešo vietu ieguvējas pārcēlās uz Eiropas Konferences līgas sacensībām, bet ceturto vietu ieguvējām grupās Eiropas kausu sezona ir beigusies.

Eiropas līgas finālspēle iecerēta 22.maijā Īrijas galvaspilsētā Dublinā.

Iepriekšējā sezonā par septiņkārtēju šī turnīra uzvarētāju kļuva "Sevilla", kas finālā pēcspēles sitienu sērijā pārspēja "AS Roma".

Tikmēr UEFA Konferences līgas izslēgšanas spēlēs Vācijas futbola klubs Frankfurtes "Eintracht" sāka ar neizšķirtu Briselē, bet Amsterdamas "Ajax" savā laukumā mača kompensācijas laikā atspēlēja divu vārtu deficītu.

"Eintracht" viesos spēlēja 2:2 (2:1) ar Beļģijas klubu Senžilas "Royale Union".

Jau desmitajā minūtē Vācijas vienība pēc Faresa Šaibi un Sašas Kalajdžiča sitieniem panāca 2:0.

31. minūtē vienus vārtus atguva Matīass Rasmusens, bet 68. minūtē pēc Rasmusena piespēles 2:2 panāca Gustafs Nilsons.

Atbildes spēle Frankfurtē pie Mainas notiks 22. februārī.

Beļģijas vienība pagājušajā sezonā sasniedza ceturtdaļfinālu Eiropas līgā, bet "Eintracht" 2021./2022. gada sezonā triumfēja Eiropas līgas finālā, izšķirošajā mačā pēcspēles sitienos pārspējot Glāzgovas "Rangers".

Amsterdamas "Ajax" mājās spēlēja 2:2 (0:1) ar "Bodo"/"Glimt" no Norvēģijas.

16.minūtē un 64.minūtē vārtus guva Alberts Grēnbeks, panākot 2:0 Norvēģijas kluba labā.

90.minūtē par pretinieka turēšanu savā soda laukumā tika noraidīts viesu komandas aizsargs Ūdins Bjertufts, un mājinieki vienus vārtus mača kompensācijas laikā atguva, 11 metru sitienu realizējot Branko van den Bomenam.

Neizšķirtu Nīderlandes klubs panāca kompensācijas laika septītajā minūtē, kad Stefens Berghuiss pārmeta bumbu pāri no vārtiem iznākušajam vārtsargam - 2:2.

Astotdaļfinālā iekļūs uzvarētāji divu spēļu summā.

Finālspēle paredzēta 29. maijā Atēnās.

UEFA Eiropas Konferences līgas otrajā sezonā par čempioniem tika kronēti Vesthemas "United" futbolisti, kuri finālspēlē ar 2:1 uzvarēja Florences "Fiorentina" komandu.

UEFA Eiropas Konferences līga aiz Čempionu līgas un Eiropas līgas ir Eiropā trešā līmeņa klubu turnīrs.