Edmontonas "Oilers" izcīna 15. uzvaru pēc kārtas un tuvojas NHL rekordam
Komandas biedri sveic Konoru Makdeividu.
2024. gada 26. janvāris, 11:42

Edmontonas "Oilers" ceturtdien Nacionālās hokeja līgas (NHL) spēlē tika pie "sausās" uzvaras un pagarināja savu panākumu sēriju līdz 15 mačiem.

"Oilers" savā laukumā ar rezultātu 3:0 (0:0, 1:0, 2:0) pārspēja Čikāgas "Blackhawks"

Uzvarētāju rindās ar diviem vārtiem un rezultatīvu piespēli izcēlās Konors Makdeivids, kamēr vēl vienu ripu viesu vārtos raidīja Zaks Haimens un trīs rezultatīvas piespēles iekrāja Leons Draizaitls.

Edmontonas vienības vārtsargs Kelvins Pikards atvairīja visus 27 viesu metienus un piekto reizi NHL karjerā aizvadīja "sauso" maču. Otrā laukuma galā Petrs Mrāzeks tika galā ar 31 ripu.

"Oilers" kļuvusi par piekto komandu NHL vēsturē, kurai izdevies uzvarēt vismaz 15 mačos pēc kārtas. Rekordiste ar 17 panākumiem pēc kārtas ir Pitsburgas "Penguins", kas pie uzvaru sērijas tika 1992./1993. gada sezonā.

Citā mačā Austrumu konferences līdervienība Bostonas "Bruins" izbraukumā ar rezultātu 3:2 (1:0, 1:1, 0:1, 1:0) tikai pagarinājumā pārspēja Austrumu konferences vājāko komandu Otavas "Senators".

Uzvaru nesošos vārtus pagarinājuma otrajā minūtē guva Breds Maršāns, ar divām rezultatīvām piespēlēm mačā izcēlās Čārlijs Koils, bet divus (1+1) punktus iekrāja Davids Pastrņāks.

Otavas komandā Tomā Šabo tika pie vārtiem un rezultatīvas piespēles, kamēr viens precīzs metiens padevās Vladimiram Tarasenko.

Tikmēr Kolumbusas "Blue Jackets", Latvijas vārtsargam Elvim Merzļikinam paliekot uz rezervistu soliņa, izcīnīja uzvaru.

"Blue Jackets" viesos ar rezultātu 5:2 (2:2, 1:0, 2:0) pārspēja Kalgari "Flames", pretiniekiem piedzīvojot ceturto zaudējumu pēc kārtas.

Pēc spēlētām nepilnām trīs minūtēm pirmajā periodā Kolumbusas komandu vadībā izvirzīja Jegors Činahovs, bet Makenzijs Vīgers panāca neizšķitu. Trešdaļas turpinājumā vienu vārtu pārsvaru "Blue Jackets" atguva Deimons Seversons, taču pēc Konora Zarija precīzā metiena rezultāts atkal kļuva neizšķirts.

Mača turpinājumā "Blue Jackets" hokejisti guva trīs bezatbildes vārtus, tiekot pie panākuma. Otrajā periodā mazākumā izcēlās Aleksandrs Teksjē, kamēr noslēdzošajā trešdaļā vairākumā precīzs bija Dmitrijs Voronkovs un mazāk nekā divas minūtes līdz spēles beigām tukšos mājinieku vārtos ripu raidīja Adams Fantili.

"Blue Jackets" vārtus sargāja Daņiils Tarasovs, kurš atvairīja 28 metienus, kamēr otrā laukuma galā Jākobs Markstrems tika galā ar 27 ripām.

Kolumbusas vienība ar 39 punktiem 47 spēlēs Austrumu konferencē ierindojas 15 pozīcijā un nākamo maču aizvadīs sestdien, viesojoties pie Teodora Bļugera pārstāvētās Vankūveras "Canucks".