2024. gada 24. janvāris, 07:27

Latvijas basketbolists Dāvis Bertāns otrdien piedalījās Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēlē, kurā viņa pārstāvētā Oklahomasitijas "Thunder" komanda izcīnīja uzvaru.

"Thunder" mājās ar rezultātu 111:109 (38:28, 20:38, 30:20, 23:23) uzvarēja Portlendas "Trail Blazers" basketbolistus.

Bertāns laukumā pavadīja divas minūtes un 46 sekundes, kuru laikā neiemeta vienu izmesto tālmetienu, bloķēja vienu metienu un maču noslēdza ar negatīvu +/- rādītāju -3.

"Thunder" rindās rezultatīvākais ar 33 punktiem bija Šejs Gildžess-Aleksandrs, bet 19 punktus pievienoja Džeilens Viljamss, kurš divas sekundes pirms pamatlaika beigām ar pustālo metienu guva izšķirošos divus punktus.

Pēc mača Portlendas komandas galvenais treneris Čonsijs Bilapss iesniedza protestu par spēles galotnē notikušo. "Trail Blazers" treneris vēlējās pieprasīt minūtes pārtraukumu, bet tiesneši to nerezēja un Malkolmam Brogdonam tika fiksēts nostaigāts, lielā mērā izšķirot spēles likteni. Bilapss pamatīgi noskaitās par šādu notikumu gaitu un saņēma divas tehniskās piezīmes, tiekot izraidīts no zāles.

"Trail Blazers" komandā 19 punktus guva Skūts Hendersons, bet pa 18 punktiem pievienoja Brogdons un Džerami Grānts.

"Thunder" ar 30 uzvarām 43 spēlēs ieņem pirmo vietu Rietumu konferencē un nākamo maču aizvadīs trešdien, kad izbraukumā tiksies ar Sanantonio "Spurs" basketbolistiem.

Citos mačos ar "triple double" izcēlās Nikola Jokičs no Denveras "Nuggets" un Kavai Lenards no Losandželosas "Clippers", palīdzot savām vienībām tikt pie uzvarām.

Lenards atzīmējās ar 25 punktiem 11 izcīnītām bumbām zem groziem un desmit rezultatīvām piespēlēm, Losandželosas derbijā palīdzot "Clippers" ar 127:116 (35:29, 42:35, 29:33, 21:19) pārspēt "Lakers".

Lenardam šis bija karjeras otrais "triple double".

Vēl mājinieku rindās ar 23 punktiem un desmit rezultatīvām piespēlēm izcēlās Džeimss Hārdens, bet pa 17 punktiem guva Pols Džordžs un Normans Pauels,

"Lakers" sastāvā rezultatīvākais ar 27 punktiem un desmit rezultatīvām piespēlēm bija D'Andželo Rasels, bet 26+10 iekrāja Entonijs Deiviss.

Savukārt Jokičs guva 31 punktu, izcīnīja 13 atlēkušās bumbas un atdeva desmit rezultatīvas piespēles, liekot Indiānas "Pacers" savā laukumā zaudēt ar 109:114 (29:28, 33:26, 19:39, 28:21).

"Nuggets" serbu uzbrucējam šis bija jau 13. "triple double" sezonā.

Uzvarētāju sastāvā 31 punktu guva arī Džamals Marejs, kurš pievienoja astoņas bumbas zem groziem un septiņas rezultatīvas piespēles.

Mājinieku rindās 22 punktus guva Mailzs Tērners, bet 16+10 Paskāla Siakama kontā.

Citā mačā Ņūorleānas "Pelicans" savā laukumā ar 153:124 (34:30, 43:29, 38:32, 38:33) pārspēja Jūtas "Jazz" basketbolistus, mājiniekiem sasniedzot kluba rekordu vienā spēlē gūtajos punktos.

Rezultatīvākais "Pelicans" rindās ar 33 punktiem bija Kristians Džeimss Makkolums, 22 punktus guva Herberts Džounss, bet 18 punktus guva Brendons Ingrems. Viesu rindās 22 punktus guva Kolins Sekstons, bet 18 - Simone Fontekio.