2024. gada 14. janvāris, 17:14

Latvijas basketboliste Kitija Laksa svētdien, 14. janvārī, guva 23 punktus Turcijas čempionāta mačā un sekmēja Stambulas "Fenerbahce" komandas uzvaru.

"Fenerbahce" viesos ar rezultātu 126:76 (34:12, 36:14, 26:22, 30:19) pārspēja "Hatay" basketbolistes.

Laksa, laukumā pavadot 25 minūtes un sešas sekundes, realizēja četrus no pieciem divpunktu metieniem un piecus no astoņiem tālmetieniem, izcīnīja trīs atlēkušās bumbas, atdeva divas rezultatīvas piespēles, vienreiz pārkāpa noteikumus, iekrāja labāko +/- rādītāju komandā (+42) un tika pie 24 efektivitātes koeficienta punktiem.

Uzvarētājām ar 30 punktiem un 18 atlēkušajām bumbām izcēlās Tilbe Šenjireka, bet 28+15 šajos statistikas rādītājos iekrāja Nikolina Miliča. Pretiniecēm no septiņām pieteiktajām basketbolistēm bez maiņām spēlēja pamatsastāva piecinieks un rezultatīvākā ar 23 punktiem bija Ejki Džanliela.

Jau ziņots, ka Ilze Jākobsone sestdien guva desmit punktus viņas pārstāvētās Stambulas "Emlak Konut" zaudējumā 70:91 Izmitas "Belediyespor" komandai.

"Fenerbahce" ar 19 panākumiem tikpat mačos ir Turcijas čempionāta līdere, bet "Emlak Konut" ar bilanci 9-10 ieņem astoto vietu.

Pagājušajā sezonā par Turcijas čempioni kļuva Stambulas "Fenerbahce".

Tikmēr Anete Šteinberga Francijas čempionāta mačā guva piecus punktus, taču tas neglāba viņas pārstāvēto Buržas "Tango" no zaudējuma. "Tango" savā laukumā ar rezultātu 73:82 (18:19, 16:15, 16:21, 23:27) zaudēja Bretaņas "Landerneau".

Šteinberga spēlēja 22 minūtes un 50 sekundes un realizēja divus divu punktu metienus un vienu no diviem soda metieniem. Viņa arī atzīmējās statistikā ar trīs atlēkušajām bumbām, vienu kļūdu, divām pārtvertām piespēlēm, četrām piezīmēm, diviem izprovocētiem sodiem un iekrāja +/- rādītāju -12, noslēdzot maču ar efektivitātes koeficientu septiņi.

Mājinieču rindās ar 20 punktiem un septiņām rezultatīvām piespēlēm izcēlās Ališa Dušē, bet Keila Aleksandera pievienoja vēl 17 punktus.

Viešņu panākumu ar 26 punktiem sekmēja Nozija Vūlfolka.

Turnīra tabulā ar desmit uzvarām 13 spēlēs "Tango" atrodas otrajā vietā, Kates Vilkas pārstāvētā "Charnay" ar bilanci 7-6 ir sestā, bet Raina Tomašicka un Tarbas "Gespe Bigorre" ar sešām uzvarām 12 mačos - septītā.

Pagājušajā sezonā par čempionēm kļuva Lionas ASVEL basketbolistes.

Tikmēr Līga Vente Itālijas A sērijas mačā guva divus punktus, viņas pārstāvētajai Sanmartīno "Lupe" tiekot pie graujošas uzvaras. Sanmartīno vienība izbraukumā ar rezultātu 96:63 (39:20, 22:19, 11:13, 24:11) pārspēja Milānas "Sanga".

Vente spēlēja 12 minūtes un 30 sekundes un realizēja divus no trijiem divu punktu metieniem, kā arī izcīnīja divas atlēkušās bumbas, pieļāva vienu kļūdu, nopelnīja četras piezīmes un noslēdza maču ar +/- rādītāju +6.

Uzvarētāju rindās rezultatīvākā ar 25 punktiem bija Anastasija Konte, kamēr starp mājiniecēm ar 16 punktiem un sešām atlēkušajām bumbām izcēlās Umo Diallo-Dienga.

Lauras Melderas pārstāvētā Venēcijas "Umana Reyer" uzvarējusi visās 13 aizvadītajās spēlēs un ir A sērijas līdere, bet Sanmartīno "Lupe" vienība tikusi pie astoņiem panākumiem un ir sestā 13 komandu konkurencē.

Pagājušajā sezonā par Itālijas čempionēm kļuva Skio "Famila" basketbolistes.