foto: EPA/Scanpix
Cipuļa divniekam piektā vieta Pasaules kausa ceturtajā posmā
Emīls Cipulis and Dāvis Spriņģis Sanktmoricas trasē.
Citi sporta veidi
2024. gada 13. janvāris, 19:39

Cipuļa divniekam piektā vieta Pasaules kausa ceturtajā posmā

Jauns.lv/LETA

Latvijas pilota Emīla Cipuļa divnieks sestdien Šveicē, dabīgajā ledus trasē Sanktmoricā, Pasaules kausa ceturtajā posmā izcīnīja piekto vietu, kamēr Jēkaba Kalendas ekipāža ierindojās 11. pozīcijā.

Uzvaru svinēja Vācijas pilota Johannesa Lohnera ekipāža, kas, sasniedzot labāko finiša laiku abos braucienos, summā trasē pavadīja divas minūtes un 10,74 sekundes.

Otro vietu ieņēma uzvarētāja tautietis Frančesko Frīdrihs, piekāpjoties Lohneram 0,25 sekundes, bet šveicietis Mihaels Fogts atpalika 0,69 sekundes un ierindojās trešajā pozīcijā.

Cipulis ar stūmēju Dāvis Spriņģi abu braucienu summā piekāpās 1,02 sekundes, kamēr Kalenda ar Edgaru Unguru zaudēja 1,90 sekundes.

Pēc pirmā brauciena Cipulis, zaudējot Lohneram 0,49 sekundes, atradās sestajā pozīcijā, bet Kalenda atpalika 0,83 sekundes un bija desmitajā vietā.

Pēc četriem Pasaules kausa posmiem kopvērtējuma līderis ar 885 punktiem ir Lohners, otrajā vietā ar 830 punktiem ir Frīdrihs, kamēr labāko trijnieku ar 809 punktiem noslēdz Fogts. Cipulim 680 punkti dod ceturto vietu, bet Kalenda ar 480 punktiem ierindojas 12.pozīcijā.

Pērn Pekinas olimpiskajās spēlēs Cipulis ar stūmēju Edgaru Nemmi šajā trasē ieņēma 17.vietu divnieku sacensībās. Savukārt Kalenda, kurš šī gada sākumā debitēja Pasaules kausā, olimpisko trasi iepazina tikai pirms sezonas pirmā posma.

Iepriekšējā sezonā Cipulis startēja pēdējās piecās no kopumā astoņām divnieku sacensībām. Vinterbergā viņš bija septītais, Altenbergā - sestais un septītais, bet Siguldā - ceturtais un astotais. Sanktmoricā pasaules čempionātā divniekos Cipulis guva sesto pozīciju, bet četriniekos kļuva par vicečempionu.

Kalenda debijas sezonā no piecām sacensībām vienos mačos - posmā Siguldā - iekļuva pirmajā desmitniekā, izcīnot devīto pozīciju. Pasaules meistarsacīkstēs divniekos viņš bija 13.pozīcijā.

Svētdien paredzētas Pasaules kausa sacensības četriniekiem.

Janvāra beigās Pasaules kausa piektajā posmā bobslejisti sacentīsies Lillehammerē, Norvēģijā.

Februāra pirmajā nedēļā notiks posms Siguldā, kur vienlaikus būs cīņa par Eiropas čempionu tituliem skeletonā, bobslejā divnieku ekipāžām un monobobslejā, bet mēneša vidū sportisti sacentīsies Altenbergā, Vācijā. Sezona noslēgsies mēnesi vēlāk ar posmu Leikplesidā, ASV.

Sezonas kulminācija - pasaules čempionāts - februāra beigās un marta sākumā norisināsies Vinterbergas trasē Vācijā.