Bedārds parāda savu talantu arī šādi (foto: Scanpix / AP)
2023. gada 25. decembris, 11:34

Konors Bedārds un Trevors Zīgrass sestdien guva vārtus lakrosa stilā, tiesa, viņu pārstāvētās komandas piedzīvoja zaudējumus Nacionālās hokeja līgas (NHL) spēlēs.

Sentluisas "Blues" savā laukumā ar 7:5 (1:2, 1:2, 5:1) pieveica Čikāgas "Blackhawks", kurai nelīdzēja arī efektīgi gūtie Bedārda vārti.

Čikāgas komandas pirmā izvēle līgas šā gada jauno spēlētāju draftā pēc Filipa Kurašova piespēles saņēma ripu aiz vārtiem, apslidoja tos un pāri vārtsarga Džordana Biningtona kreisajam plecam raidīja ripu vārtu labajā augšējā stūrī, pēc spēlētām trim minūtēm un 49 sekundēm panākot 1:1.

"Tur vienkārši neviena nebija. Es izdomāju, ka tā būtu labi nospēlēt, un man sanāca," intervijā starp periodiem televīzijas tiešraidē sacīja 18 gadus vecais Bedārds.

Tie bija viņa 13.vārti 33 spēlēs. Viņš ir NHL debitantu līderis gan gūtajos vārtos, gan rezultatīvās piespēlēs (17).

Anaheimas "Ducks" zaudējumā mājās ar 2:3 (0:2, 1:0, 1:1) mačā ar Sietlas "Kraken" Zīgrass savu meistarstiķi izpildīja, atgriezdamies laukumā pēc 20 spēļu izlaišanas ķermeņa lejasdaļas savainojuma dēļ.

22 gadus vecais centra uzbrucējs vārtus piecas minūtes un 59 sekundes līdz mača beigām guva, saņemot ripu viesu zonas labajā malā. Viņš aizslidoja aiz vārtiem un pāri vārtsarga Džoija Dakorda plecam iemeta uz nūjas lāpstiņas esošo ripu vārtu kreisajā augšējā stūrī, panākot 2:3.

Pirmais šādu triku NHL spēlē 2019. gada 29. oktobrī pret Kalgari "Flames" izpildīja Karolīnas "Hurricanes" krievu hokejists Andrejs Svečņikovs, turklāt jau 17. decembrī pret Vinipegas "Jets" tas viņam izdevās vēlreiz.

Savu nosaukumu "Mičiganas vārti" (Michigan goal) tas ieguva, pateicoties Nacionālās koledžu sporta asociācijas (NCAA) komandas "Michigan Wolverines" uzbrucējam Maikam Legam, kurš to pamanījās pirmais nodemonstrēt 1996. gadā pret "Minnesota Golden Gophers".