foto: Martin Silva Cosentino/NurPhoto/Shutterstock/ Vida Press
Sevastova ar uzvaru sāk savu otro turnīru pēc atgriešanās tenisā
Anastasija Sevastova.
Citi sporta veidi
2023. gada 11. decembris, 14:49

Sevastova ar uzvaru sāk savu otro turnīru pēc atgriešanās tenisā

Jauns.lv/LETA

Latvijas tenisiste Anastasija Sevastova pirmdien izcīnīja uzvaru Limožas "WTA 125" sērijas turnīra pirmajā kārtā.

Turnīrā ar rīkotāju ielūgumu startējošā Sevastova (WTA 850.), kurai šīs ir otrās sacensības pēc atgriešanās tenisā, pirmās kārtas spēlē ar rezultātu 6-4, 6-1 uzvarēja rumānieti Patrišju Mariju Cigu (WTA 437).

Iekļūšana otrajā kārtā Sevastovai dod 15 WTA ranga punktus, kas ļaus pakāpties uz ranga astotā simta vidu.

Nākamajā spēlē viņas pretiniece būs turnīra astotā rakete zviedriete Rebeka Petersone (WTA 130.).

Novembrī savā atgriešanās turnīrā Sevastova tika līdz ceturtdaļfinālam "WTA 125" sacensībās Andorā un nopelnīja 29 pasaules ranga punktus, kas viņai ļāva atgriezties rangā. Sevastova kortā atgriezās pēc gandrīz divu gadu pauzes, kas saistīta ar bērna piedzimšanu.

Šajā turnīrā spēlēs arī Latvijas otrā rakete Darja Semeņistaja (WTA 144.), kuras pretiniece pirmajā kārtā būs Noma Noha Akugue no Vācijas (TA 178.). Viņai pirmās kārtas spēle paredzēta otrdien.

Dubultspēlēs Latvijas tenisistes nepiedalīsies.

Turnīrs Limožā norisinās iekštelpā uz cietā seguma kortiem.

Tikmēr Latvijas tenisistes Darja Semeņistaja un Diāna Marcinkēviča jaunākajā WTA rangā zaudējušas pa divām pozīcijām, kamēr Latvijas pirmā rakete Aļona Ostapenko saglabājusi 13. vietu.

Semeņistaja atkāpusies uz 144. pozīciju, bet Marcinkēviča tagad ir 345. vietā. Vēl Daniela Vismane atkāpusies par trim vietām un ieņem 375. vietu, Kamilla Bartone veikusi 207 vietu kāpumu un tagad ieņem 802. pozīciju, bet pagājušajā nedēļā rangā atgriezusies Anastasija Sevastova no 849. vietas noslīdējusi uz 850. pozīciju.

No Latvijas tenisistēm vēl rangā Anna Ozerova ir noslīdējusi trīs vietas zemāk un ir 1046.pozīcijā, Margarita Ignatjeva ir trīs vietas augstāk (1142.), bet Valerija Kargina savu pozīciju uzlabojusi par 118. vietām (1214.).

Labāko piecdesmitniekā izmaiņas nav notikušas. Pirmā joprojām ir poliete Iga Švjonteka, aiz kuras ierindojas neatkarīgā sportiste Arina Sabaļenka un amerikāniete Korija Gofa. Jeļena Ribakina no Kazahstānas ir ceturtā, ASV sportiste Džesika Pegula - piektā. Sestā ir tunisiete Onsa Žabēra, septītā - Markēta Vondroušova no Čehijas, astotā ir viņas tautiete Karolīna Muhova, devītā - grieķiete Marija Sakari, bet labāko desmitnieku noslēdz vēl viena Čehijas spēlētāja Barbora Krejčīkova.

Dubultspēļu rangā Ostapenko saglabā 36. vietu, Vismane joprojām ir 182. pozīcijā, bet par divām vietām zemāk ir Darja Semeņistaja (196.) un Marcinkēviča (228.).

Piecas vietas zemāk ir Ignatjeva (698.), divu vietu kritumu piedzīvojusi Bartone (732.), kamēr vienas vietas kāpums Ozerovai (1035.), Kargina ir 61 ailīti augstāk un tagad ieņem 1423.vietu, bet Marija Semeņistaja ar divu vietu kāpumu šonedēļ ieņem 1514. pozīciju. 

Pasaules ranga līdere dubultspēlē ir austrāliete Storma Hantere, kurai seko Elise Mertensa no Beļģijas, trešo vietu dalot Gofai ar Pegulu.