Teodors Bļugers ar "Canucks" hokejistiem uzvar "Hurricanes"
foto: Getty Images via AFP
Hokejs

Teodors Bļugers ar "Canucks" hokejistiem uzvar "Hurricanes"

Jauns.lv / LETA

Latvijas uzbrucējs Teodors Bļugers sestdien kopā ar Vankūveras "Canucks" komandu svinēja uzvaru NHL regulārā čempionāta spēlē.

Teodors Bļugers ar "Canucks" hokejistiem uzvar "Hu...

"Canucks" mājās ar rezultātu 4:3 (1:0, 2:2, 1:1) guva virsroku pār Karolīnas "Hurricanes".

Bļugers Å”ajā cīņā uz ledus pavadÄ«ja 17 minÅ«tes un 36 sekundes, kas viņam ir lielākais spēles laiks Å”ajā sezonā. LatvieÅ”u uzbrucējs pielietoja divus spēka paņēmienus, pārtvēra vienu piespēli, uzvarēja desmit no 17 iemetieniem un iekrāja negatÄ«vu lietderÄ«bas koeficientu -1.

Spēles septÄ«tajā minÅ«tē Sems Lafertijs pie vārtiem ieguva atlēkuÅ”o ripu un panāca 1:0 mājinieku labā, bet pēc 20 minÅ«tēm otrajā periodā Iļja Mihejevs bija precÄ«zs no vārtu priekÅ”as, nostiprinot VankÅ«veras komandai vadÄ«bu. 

PusminÅ«ti vēlāk Džordans Martinuks pretuzbrukumā nonāca viens pret Tečeru Demko un vienus vārtus atguva. Perioda turpinājumā uz Džonatana Tenera Millera metienu bez ripas apstādinÅ”anas atbildēja Breidijs Å ejs ar realizētu vairākumu - 2:3.

TreÅ”ajā periodā pēc nospēlētām divām minÅ«tēm un desmit sekundēm Stefans Nesens pēc cīņas vārtu priekŔā panāca neizŔķirtu, taču minÅ«ti un 19 sekundes vēlāk Ēliass PeteÅ”ons izslidoja no aizvārtes un ar metienu vārtos atguva "Canucks" komandai vadÄ«bu.

PeteÅ”onam Å”ajā mačā bija arÄ« divas rezultatÄ«vas piespēles.

Demko "Canucks" vārtos atvairīja 21 metienu, bet Anti Rānta otros vārtos tika galā ar 20 raidījumiem.

"Canucks" ar 37 punktiem 28 spēlēs ir Rietumu konferences vicelīdere, bet "Hurricanes" ar 29 punktiem 27 mačos atrodas 11.pozīcijā Austrumos. Vankūveras hokejisti nākamo spēli aizvadīs otrdien, kad savā laukumā cīnīsies ar Tampabejas "Lightning".

Tikmēr Bufalo "Sabres", kas joprojām spēlē bez savainotā latvieÅ”u uzbrucēja Zemgus Girgensona, mājās ar rezultātu 2:3 (0:0, 0:2, 2:0, 0:0, 0:1) pēcspēles metienu sērijā zaudēja Monreālas "Canadiens" un piedzÄ«voja sesto neveiksmi pēdējos astoņos mačos.

"Sabres" komandā vārtus guva Džefs Skiners un Kails Okposo, bet uzvarētājiem pamatlaikā izcēlās Džeidens Strabls un Niks Sazaki otrajā periodā ar 14 sekunžu starpÄ«bu. Uzvaru nesoÅ”o metienu pēcspēles sērijā realizēja Jurajs Slafkovskis.

"Canadiens" vārtsargs Keidens Primo ar 46 atvairītiem metieniem sasniedza karjeras rekordu.

Bufalo vienība ar 25 punktiem 28 spēlēs ieņem 14.vietu Austrumu konferencē, bet Monreālas hokejisti ar 27 punktiem 27 cīņās ir divas pozīcijas augstāk.