foto: ZUMAPRESS.com
Sevastova atgriezusies WTA rangā; Ostapenko saglabā 13. pozīciju
Anastasija Sevastova.
Citi sporta veidi
2023. gada 4. decembris, 09:51

Sevastova atgriezusies WTA rangā; Ostapenko saglabā 13. pozīciju

Jauns.lv/LETA

Latvijas tenisiste Anastasija Sevastova pēc atgriešanās tenisa kortos jaunākajā WTA rangā ir pakāpusies uz 849.vietu, Aļonai Ostapenko saglabājot 13.vietu.

Sevastova, pagājušajā nedēļā Andoras "WTA 125" turnīrā startējot ar īpašo ielūgumu, tika līdz ceturtdaļfinālam, atsākot spēlēšanu pēc nepilnu divu gadu pārtraukuma.

33 gadus vecā Sevastova ar 29 ranga punktiem ir kļuvusi par Latvijas tenisa piekto raketi.

2018. gadā viņa WTA rangā sasniedza 11. vietu.

Latvijas otrā rakete Darja Semeņistaja rangā ir astoņas vietas zemāk, ieņemot 142. vietu, bet uz trešo vietu Latvijas tenisistu rangā ir pakāpusies Diāna Marcinkēviča, kura ir 32 vietas augstāk un ieņem 343. vietu. Viņa ir apsteigusi Danielu Vismani, kura ir piedzīvojusi vienas vietas kritumu un ieņem 371. vietu.

Kamilla Bartone pakāpusies 142 ailītes augstāk un ir 1009., Anna Ozerova ir noslīdējusi divas vietas zemāk un ir 1043. vietā, Margarita Ignatjeva ir astoņas vietas zemāk (1145.), bet Valerija Kargina - divas vietas augstāk (1332.).

Labāko trīsdesmitniekā izmaiņas nav notikušas. Pirmā joprojām ir poliete Iga Švjonteka, aiz kuras ierindojas neatkarīgā sportiste Arina Sabaļenka un amerikāniete Korija Gofa. Jeļena Ribakina no Kazahstānas ir ceturtā, ASV sportiste Džesika Pegula - piektā. Sestā ir tunisiete Onsa Žabēra, septītā - Markēta Vondroušova no Čehijas, astotā ir viņas tautiete Karolīna Muhova, devītā - grieķiete Marija Sakari, bet labāko desmitnieku noslēdz vēl viena Čehijas spēlētāja Barbora Krejčīkova.

Dubultspēļu rangā Ostapenko saglabā 36. vietu, vienu vietu augstāk nekā pagājušajā nedēļā ir Vismane (182.), bet vietu zemāk - Darja Semeņistaja (194.) un Marcinkēviča (226.).

Piecas vietas zemāk ir Ignatjeva (693.), 637 vietu kāpumu piedzīvojusi Bartone (730.), bet 11 - Ozerova (1036.). Kargina ir saglabājusi 1484. vietu, bet Marija Semeņistaja ir 18 vietas zemāk (1516.).

Pasaules ranga līdere dubultspēlē ir austrāliete Hantere Storms, kurai seko Elise Mertensa no Beļģijas, trešo vietu dalot Gofai ar Pegulu.

Tikmēr Roberts Štrombahs jaunākajā Tenisa profesionāļu asociācijas (ATP) rangā ir pakāpies par četrām vietām un sasniedzis jaunu personisko rekordu, ieņemot 334. vietu.

Ernests Gulbis rangā ir noslīdējis piecas vietas zemāk un ieņem 893. vietu, bet Kārlis Ozoliņš ir sešas vietas zemāk, ieņemot 1035. vietu.

ATP ranga galvgalī izmaiņas nav notikušas, un pasaules pirmā rakete joprojām ir serbs Novāks Džokovičs, kurš apsteidz spāni Karlosu Alkarasu un neatkarīgo sportistu Daniilu Medvedevu. Ceturtais arī šajā nedēļā ir itālis Janiks Siners, piekto vietu saglabā Andrejs Rubļovs, sesto - grieķis Stefans Cicips, septītais ir Vācijas tenisists Aleksandrs Zverevs, astotais - dānis Holgers Rūne saglabā pozīciju, devītais - polis Huberts Hurkačs un desmitais - Teilors Frics no ASV.

Dubultspēļu rangā Miķelis Lībietis ir pakāpies par vienu vietu, atrodoties 153.pozīcijā, 31 vietu zemāk ir Štrombahs (553.) un piecas vietas - Mārtiņš Rocēns (dalīta 1371.), Ozoliņš ir divas vietas (dalīta 1509.), bet Roberts Jaričevskis septiņas vietas augstāk (dalīta 2247.).