foto: Paula Čurkste/LETA
Sācies tautas balsojums par "Trīs Zvaigžņu balvas 2023" nominantiem
Līdzjutēju balsojumā par labāko sieviešu sportisti talantīgā vieglatlēte Agate Caune jau no pirmajām stundām ieguvusi pamatīgu pārsvaru pār konkurentēm.
Sporta zvaigznes
2023. gada 24. novembris, 13:21

Sācies tautas balsojums par "Trīs Zvaigžņu balvas 2023" nominantiem

Jauns.lv

Piektdien vietnē "Triszvaigznubalva.lv" sācies balsojums par "Trīs Zvaigžņu balvas 2023" nominantiem, informēja Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK).

Balsojums paredzēts līdz 4. decembrim. Lai izvairītos no masveida neleģitīmu balsu saņemšanas, šogad katrs balsotājs tiks verificēts ar kodu, kas SMS veidā tiks nosūtīts uz konkrētā balsotāja Latvijā reģistrēto telefona numuru.

Balvas ceremonija, kurā tiks apbalvoti šī gada labākie sportisti, norisināsies 17. janvārī Hanzas peronā.

Nominācijā "Gada sportiste" izvirzītas vieglatlētes Agate Caune un Aneta Sietiņa, distanču slēpotāja Patrīcija Eiduka, tenisiste Aļona Ostapenko un šāvēja Agate Rašmane, bet kategorijā "Gada sportists" izvirzīti hokejisti Kaspars Daugaviņš un Artūrs Šilovs, basketbolisti Kristaps Porziņģis un Artūrs Žagars, kā arī svarcēlājs Ritvars Suharevs. 

Nominācijās "Gada sporta treneris", "Gada sporta komanda" un "Gada sporta federācija" ir tikai divi pretendenti divos sporta veidos. Uz tām pretendē attiecīgi Luka Banki, viņa vadītā Latvijas vīriešu basketbola izlase un Latvijas Basketbola savienība (LBS), un Harijs Vītoliņš, viņa stūrētā Latvijas vīriešu hokeja izlase un Latvijas Hokeja federācija (LHF).

Uz balvu nominācijā "Gada paralimpiskā sportiste" pretendē peldētāja Zane Embrekte, paravieglatlēte Diāna Krūmiņa un ratiņkērlinga spēlētāja Poļina Rožkova, bet balvai nominācijā "Gada paralimpiskais sportists" izvirzīti paravieglatlēts Aigars Apinis, ratiņkērlinga spēlētājs Agris Lasmans un jātnieks Rihards Snikus.

Nominācijā "Gada sporta mazā komanda" izvirzīti kamaniņu sporta divnieku ekipāža Mārtiņs Bots/Roberts Plūme, bobsleja pilota Emīla Cipuļa četrinieku ekipāža, pludmales volejbolistes Tīna Graudiņa un Anastasija Samoilova, Latvijas 3x3 vīriešu basketbola izlase ar Kārli Apsīti, Franci Lāci, Zigmāru Raimo un Kristapu Gludīti sastāvā, kā arī Latvijas 3x3 vīriešu basketbola izlase ar Klāvu Čavaru, Kārli Lasmani, Nauri Miezi un Lāci sastāvā.

Balvai "Gada sportists tehniskajos sporta veidos" izvirzīti rallijkrosa pilots Jānis Baumanis, ekipāžu motokrosa pārstāvji Daniels un Bruno Lielbārži, motokrosa braucējs Jānis Mārtiņš Reišulis, e-sportists Helvijs Saukants jeb "broky" un rallija pilots Mārtiņš Sesks un stūrmanis Renārs Francis. 

Visbeidzot kategorijā "Gada pašvaldība sportā" izvirzīti Liepājas valstspilsēta, Madonas novads, Rīgas valstspilsēta, Siguldas novads un Valmieras novads.

Balvas žūrija pēc Latvijas Paralimpiskās komitejas (LPK) ierosinājuma, ievērojot vienlīdzības principus, lēma papildināt balvu sarakstu ar nomināciju "Gada paralimpiskā sportiste". Līdz ar to balvas tiks pasniegtas 15 nominācijās.

Nominantus virzīja Latvijā atzītās sporta veidu federācijas, Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Sporta apakškomisija, Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) Sporta departaments, Latvijas Sporta federāciju padomes (LSFP) valde, LOK valde, Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) valde, Latvijas Olimpiešu sociālā fonda (LOSF) valde, LPK valde, Latvijas Sporta izglītības iestāžu direktoru padomes (LSIIDP) valde, Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) vadība un Latvijas Komandu sporta spēļu asociācijas (LKSSA) valde.

Uzvarētājs minētajās desmit nominācijās tiks noteikts, tāpat kā pagājušajā gadā, ņemot vērā trīs komponentes - tautas balsojumu, kas veidos 50% no kopējā balsojuma, akreditēto sporta žurnālistu balsojumu, kas veidos 25% no kopējā balsojuma, un 15 sportistu, kuri nebūs nominēti nevienā no nominācijām un ir LOK, LPK un LSFP valžu izvirzīti, balsojums, kas veidos atlikušos 25% no kopējā balsojuma.

Savukārt uzvarētājus vēl piecās nominācijās noteiks citas institūcijas. Gada jaunatnes sporta treneri nosaka Latvijas Sporta izglītības iestāžu direktoru padome, uzvarētāju nominācijā "Gada ģimene sportā" - Bērnu slimnīcas fonds, gada sporta žurnālistu vai fotogrāfu -  Artūra Vaidera fonds, gada sporta skolotāju - IZM, bet balvu par mūža ieguldījums sportā piešķir žūrija.

2022. gadā par Latvijas labākajiem sportistiem tika atzīti daiļslidotājs Deniss Vasiļjevs un pludmales volejboliste Tīna Graudiņa.