2023. gada 9. novembris, 07:29

Latvijas basketbolists Kristaps Porziņģis trešdien, 8. novembrī, guva 29 punktus Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēlē, viņa pārstāvētajai Bostonas "Celtics" komandai piedzīvojot zaudējumu.

"Celtics" viesos ar rezultātu 103:106 (27:22, 27:39, 17:20, 32:25) zaudēja Filadelfijas "76ers" basketbolistiem.

Porziņģis laukumā pavadītajā 31 minūtē un četrās sekundēs realizēja divus no sešiem tālmetieniem, astoņus no 13 divpunktu metieniem un septiņus no astoņiem soda metieniem. Viņa kontā bija arī sešas atlēkušās bumbas, trīs rezultatīvas piespēles, viens bloķēts metiens, un četras piezīmes. Bostonas komanda ar Porziņģi laukumā iemeta par astoņiem punktiem vairāk nekā ielaida.

Porziņģis bija rezultatīvākais "Celtics" komandā. Džeisonam Teitumam bija 16 punkti un 15 atlēkušās bumbas, Deriks Vaits guva 19 punktus, bet Džeilenam Braunam šoreiz bija 11 punkti.

"76ers" komandā 27 punktus guva Žoels Embīds, kurš arī izcīnīja desmit atlēkušās bumbas un bloķēja četrus metienus. 25 punkti, deviņas bumbas zem groziem un piecas rezultatīvas piespēles bija Tairīsam Maksijam.

"Celtics" ar piecām uzvarām septiņās spēlēs ieņem trešo vietu Austrumu konferencē, kur līdere ar sešiem panākumiem septiņos mačos ir "76ers".

Bertānam trīs punkti

Tikmēr Dāvis Bertāns trešdien guva trīs punktus NBA spēlē, kurā viņa pārstāvētā Oklahomasitijas "Thunder" komanda guva uzvaru.

"Thunder" mājās ar rezultātu 128:120 (36:29, 34:28, 29:30, 29:33) uzvarēja Klīvlendas "Cavaliers" basketbolistus.

Bertāns laukumā pavadītajās deviņās minūtēs un 47 sekundēs neiemeta nevienu no trim tālmetieniem, bet realizēja visus trīs soda metienus. Viņa kontā bija arī viena rezultatīva piespēle, viena pārtverta bumba, un divas piezīmes, kā arī pozitīvs +/- rādītājs +4.

"Thunder" rindās rezultatīvākais ar 43 punktiem bija Šejs Gildžess-Aleksandrs, bet pa 15 punktiem pievienoja Džeilens Viljamss un Čets Holmgrens.

"Cavaliers" komandā 29 punktus guva Keriss Leverts, 22 punktus iemeta Evans Moblijs, bet 20 - Donovans Mičels.

"Thunder" ar piecām uzvarām astoņās spēlēs ieņem piekto vietu Rietumu konferencē, kamēr "Cavaliers" ar bilanci 3-5 ir 11. vietā Austrumu konferencē.

Jokičam superspēle

Tikmēr Nikola Jokičs kaldināja pašreizējās čempiones Denveras "Nuggets" uzvaru.

"Nuggets" divu Rietumu konferences augšgala komandu duelī savā laukumā ar rezultātu 108:105 (26:21, 27:26, 23:31, 32:27) pārspēja Goldensteitas "Warriors".

Jokičs, neraugoties uz tikai vienu no astoņiem realizētajiem tālmetieniem, guva 35 punktus un izcīnīja 13 atlēkušās bumbas. Serbu basketbolists spēlēja 36 minūtes, laukumā pavadot visu trešo ceturtdaļu.

Redžijs Džeksons, starta pieciniekā aizvietojot savainoto saspēles vadītāju Džamalu Mareju, guva 20 punktus.

Viesiem rezultatīvākais bija Stefans Karijs ar 23 gūtiem punktiem.

"Nuggets" uzvarējusi astoņās no deviņām spēlēm un ir līgas līdere. Savā laukumā Denveras basketbolisti bijuši pārāki visos sešos mačos.

Citā spēlē Milvoki "Bucks" uzvarēja, spītējot tam, ka trešajā ceturtdaļā pēc savas otrās tehniskās piezīmes spēli noslēdza Jannis Adetokunbo. "Bucks" mājās ar rezultātu 120:118 (24:23, 38:29, 28:43, 30:23) pieveica Detroitas "Pistons".

"Bucks" komandā Damians Lilards guva 34 punktus un Bobijs Portiss piebalsoja ar 18, kamēr Adetokunbo guva 15 punktus. "Pistons" vienībā, dažādu iemeslu dēļ nespēlējot sešiem basketbolistiem, rezultatīvākais ar 33 punktiem bija Keids Kaningems.

Tikmēr Bredlija Bīla debijā "Suns" komandā Fīniksas basketbolisti viesos ar rezultātu 116:115 (36:28, 21:29, 31:27, 19:23, 9:8) papildlaikā pārspēja Čikāgas "Bulls".

Uzvaras metienu 7,3 sekundes pirms pamatlaika beigām realizēja Jusufs Nurkičs, kurš šajā spēlē guva 20 punktus. Greisons Elens realizēja astoņus tālmetienus un guva 26 punktus, Kevinam Durantam bija 25 punkti, bet Bīls, kurš muguras traumas dēļ nepiedalījās pirmajās septiņās spēlēs, guva 13 punktus.

Čikāgas vienībā 26 punktus guva Nikola Vučevičs.

NBA regulārajā čempionāta komandas līdz 14.aprīlim aizvadīs 82 mačus, sezonas pirmajos mēnešos cīnoties arī par NBA kausu.