"Spēlēji okupantu līgā? Visu gaišu!": Zviedrijas hokeja izlases treneris ir nelokāms
Zviedrijas izlases treneris Sems Hallams (ekrānuzņēmums no "X")
Hokejs
2023. gada 30. oktobris, 21:17

"Spēlēji okupantu līgā? Visu gaišu!": Zviedrijas hokeja izlases treneris ir nelokāms

Jauns.lv/LETA

Zviedrijas izlases treneris Sems Hallams dalībai pārbaudes turnīrā "Karjala Cup" atsakās ņemt izlasē iepriekšējā sezonā Krievijā spēlējušos hokejistus, pirmdien ziņo Zviedrijas tīmekļa vietne "Hockeynews.se".

Izlases sastāvā startam Karēlijas kausā nav iekļauts vārtsargs Ādams Reideborns, uzbrucējs Jākobs Lilja un aizsargs Ādams Almkvists.

Viņi izlasē nav iekļauti tieši trenera pārliecības dēļ, jo Zviedrijas Hokeja asociācija (SIF) viņiem šķēršļus startam izlasē neliek, tā kā Zviedrijas hokejistiem liegums spēlēt Krievijā un Baltkrievijā ir spēkā tikai no šīs sezonas.

"Ja esi izvēlējies atgriezties Kontinentālajā hokeja līgā (KHL) pēc kara sākuma, tas nozīmē, ka neesi izpelnījies manu uzticību šobrīd spēlēt "Tre Kronor"," saka Hallams.

Šobrīd "Bern" klubā labi spēlējošais Reideborns visu pagājušo sezonu turpināt spēlēt Krievijas armijas klubā Maskavas CSKA.

Šī paša iemesla dēļ izlasē nav Liljas, kurš šobrīd Šveicē spēlē "Ambri-Piotta" klubā, bet iepriekšējo sezonu aizvadīja Maskavas "Dinamo".

"Manuprāt, ir jārespektē fakts, ka tā bija sarežģīta situācija. Katrs gadījums ir unikāls, taču mēs arī zinām, ka bija daudzi spēlētāji, kuri izbeidza savus līgumus un, iespējams, pat bija jāmaksā diezgan liela nauda no savas kabatas, lai to izdarītu," skaidro Hallams, atsaucoties uz Jūakima Nūrdstrema un Lukasa Valmarka piemēru, kuri uzreiz pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā izpirka savus līgumus CSKA un tagad spēlē Šveicē.