Andra Treimaņa pārraudzītā mačā pārtrūkst Anglijas futbola iespaidīgākā nezaudēto spēļu sērija Eirokausos
Vesthemas "United" futbolisti pēc otriem zaudētajiem vārtiem.
2023. gada 27. oktobris, 10:36

Anglijas futbola premjerlīgas klubam Vesthemas "United" ceturtdien UEFA Eiropas līgā pārtrūka 17 nezaudēto spēļu sērija Eiropas klubu turnīros.

Londonieši viesos ar rezultātu 1:2 (0:2) zaudēja Pirejas "Olympiakos" vienībai.

Pirmie vārti tika gūti 33. minūtē, kad mājinieku kapteinis Konstantins Fortunis atbrīvojās no vairākiem pretiniekiem un ar zemu sitienu no distances raidīja bumbu tīklā. Pirmā puslaika kompensācijas laika pirmajā minūtē 2:0 panāca Rodinejs de Almeida, viesu kapteinim Andželo Ogbonnam vārtu priekšā neveikli mainot bumbas lidojuma virzienu.

Trīs minūtes pirms pamatlaika beigām Lukass Paketa pie soda laukuma robežas izpildīja spēcīgu sitienu no gaisa un vienus vārtus atguva.

Šo spēli pārraudzīja Latvijas futbola tiesneša Andra Treimaņa komanda, kurā bez viņa bija arī asistenti Haralds Gudermanis un Aleksejs Spasennikovs, ceturtais tiesnesis Aleksandrs Golubevs un video tiesneša asistents Kristaps Ratnieks.

Iepriekšējā spēlē uzvarot "Freiburg", "United" kļuva par vēsturē pirmo Anglijas klubu, kuram Eiropas turnīros bija izdevies nezaudēt 17 mačos pēc kārtas.

Otrā šīs grupas spēlē "Freiburg" viesos ar 3:1 (0:1) uzvarēja Bačka Topolas TSC futbolistus, ar "hat-trick" otrajā puslaikā izceļoties Vinčenco Grifo.

A apakšgrupā pēc trīs spēlēm pa sešiem punktiem ir Anglijas un Vācijas klubiem, četrus guvusi Grieķijas komanda, bet vienu - Serbijas vienība.

UEFA Eiropas līgas grupu turnīrā 32 komandas sadalītas astoņās grupās pa četrām katrā. Divas pirmās iekļūs izslēgšanas turnīrā, pirmo vietu ieguvējām uzreiz nodrošinot vietu otrajā kārtā. Otro vietu ieguvējām pirmajā kārtā pievienosies astoņas Čempionu līgā grupās trešo vietu ieņēmušās komandas. Savukārt trešo vietu ieguvējas pārcelsies uz Eiropas Konferences līgas sacensībām, kamēr ceturto vietu ieguvējām grupās Eiropas kausu sezona beigsies.

Apakšgrupu turnīrs norisināsies līdz 14. decembrim. Izslēgšanas turnīrs sāksies februāri, bet finālspēle iecerēta 22. maijā Īrijas galvaspilsētā Dublinā.

Iepriekšējā sezonā par septiņkārtēju šī turnīra uzvarētāju kļuva "Sevilla", kas finālā pēcspēles sitienu sērijā pārspēja "AS Roma".