Abonē 2025. gadam ar atlaidēm līdz 57% un saņem garantētas dāvanas 55€ vērtībā!

Abonēt žurnālu
Gražulim 13 punkti uzvarā; Šteinbergas rezultatīvais sniegums palīdz sagraut pretinieces
Andrejs Gražulis (pa labi) sekmīgi iesācis jauno sezonu.

Latvijas basketbolists Andrejs Gražulis svētdien Itālijas A sērijas mačā guva 13 punktus un palīdzēja Trento "Aquila" izcīnīt uzvaru.

Gražulim 13 punkti uzvarā; Šteinbergas rezultatīva...

Trento vienība izbraukumā ar rezultātu 85:84 (17:28, 25:16, 24:23, 19:17) pārspēja Varēzes "Openjobmetis".

Gražulis laukumā pavadītajās 24 minūtēs grozā meta piecus no astoņiem divu punktu metieniem un vienu no trijiem tālmetieniem. Viņš statistikā atzīmējās arī ar astoņām atlēkušajām bumbām, diviem bloķētiem metieniem, divām kļūdām, vienu pārtvertu piespēli, vienu rezultatīvu piespēli, vienu piezīmi, vieno izprovocētu sodu, sakrāja +/- rādītāju +9 un efektivitātes koeficientu 17.

Viesu rindās rezultatīvākais ar 18 gūtajiem punktiem bija Davide Alviti, kamēr mājiniekus no zaudējuma neglāba Šona Makdermota 21 punkts.

Citā spēlē Artūra Strautiņa pārstāvētā Tortonas "Derthona" mājās ar rezultātu 75:79 (19:22, 12:19, 24:13, 20:25) zaudēja Milānas "EA7 Emporio Armani". Strautiņš, pavadot laukumā divas minūtes, pa grozu nemeta un tika pie +/- rādītāja -4.

Vēl Boloņas "Virtus", kuru vada Latvijas vīriešu basketbola izlases galvenais treneris Luka Banki, savā laukumā ar 80:66 (18:20, 27:15, 19:15, 16:16) uzvarēja Sasari "Banco di Sardegna".

Boloņas komanda uzvarējusi visās četrās spēlēs, Trento vienība guvusi trīs panākumus, bet "Derthona" iekrājusi bilanci 2-2.

Pagājušajā sezonā par Itālijas čempioni kļuva Milānas "EA7 Emporio Armani Olimpia", kas finālsērijā ar 4-3 pārspēja Boloņas "Virtus".

Tikmēr Mārcis Šteinbergs Spānijas augstākās līgas (ACB) spēlē guva divus punktus, taču viņa pārstāvētā Manrezas "Baxi" piedzīvoja neveiksmi. "Baxi" izbraukumā ar rezultātu 79:84 (15:22, 23:19, 20:22, 21:21) piekāpās "Valencia" vienībai.

Šteinbergs spēlēja 16 minūtes 25 sekundes un meta grozā vienu divu punktu metienu, kā arī izpildīja vienu neprecīzu tālmetienu. Viņš arī tika pie piecām atlēkušajām bumbām, vienas pārtvertas piespēles, vienas piezīmes, viena izprovocēta soda, sakrāja +/- rādītāju +4 un efektivitātes koeficientu septiņi.

Manrezas komandā rezultatīvākais ar 21 punktus bija Brendons Teilors, kamēr "Valencia" panākumu ar 16 punktiem sekmēja Kasiass Robertsons.

Dienu iepriekš Anžeja Pasečņika pārstāvētā "Palencia" savā laukumā ar 74:59 pārspēja Lugo "Rio Breogan", bet Mursijas UCAM, kuras rindās spēlē Rodions Kurucs, mājās ar 95:69 uzvarēja "Gran Canaria".

Murcijas vienībai ir četras uzvaras sešos mačos, Manrezas komandai ir trīs panākumi sešās cīņās, kamēr "Palencia" sakrājusi bilanci 1-5.

Iepriekšējā sezonā par Spānijas čempionu kļuva "Barcelona", kas finālsērijā ar 3-0 uzvarēja Madrides "Real".

Tikmēr Kārlis Šiliņš Vācijas bundeslīgas mačā guva astoņus punktus, taču tas neglāba viņa pārstāvēto "Gottingen" no zaudējum.

Getingenes vienība izbraukumā ar rezultātu 63:77 (17:20, 11:17, 19:18, 16:22) piekāpās Kemnicas "Niners".

Šiliņš laukumā bija 25 minūtes un 28 sekundes un realizēja trīs no pieciem divu punktu metieniem un divus no četriem soda metieniem. Viņš arī izcīnīja divas atlēkušās bumbas, nopelnīja trīs piezīmes, tika pie efektivitātes koeficienta četri un +/- rādītāja nulle.

Starp viesiem rezultatīvākais ar 12 punktiem bija Fjodors Žugičs, kamēr mājinieku rindās 17 punktus guva Jonass Rihters.

"Gottingen" sezonu sākusi ar vienu uzvaru un vienu zaudējumu.

Pagājušajā sezonā par Vācijas čempioni kļuva Ulmas "Ratiopharm", kas finālsērijā ar 3-1 uzvarēja Bonnas "Telekom".

Savukārt Anete Šteinberga Francijas čempionāta mačā guva 15 punktus un palīdzēja Buržas "Tango" tikt pie panākuma.

"Tango" savā laukumā ar rezultātu 83:40 (21:13, 16:8, 25:12, 21:7) pārspēja turnīra pastarīti "Saint-Amand Hainaut".

Šteinberga spēlēja 20 minūtes un 42 sekundes, kuru laikā grozā meta sešus no 13 divu punktu metieniem un trīs no četriem soda metieniem. Viņas kontā arī sešas atlēkušās bumbas, trīs rezultatīvas piespēles, viena kļūda, četras pārtvertas piespēles, viena piezīme un pieci izprovocēti pretinieču sodi, noslēdzot maču ar +/- rādītāju +27 un efektivitātes koeficientu 19.

Latviete bija rezultatīvākā uzvarētāju rindās, kamēr vēl 13 punktus un deviņas bumbas zem groziem pievienoja Keila Aleksandra. Starp viešņām ar 11 punktiem izcēlās Iva Slonsjaka.

Citā mačā Tarbas "Gespe Bigorre", Rainai Tomašickai paliekot uz rezervistu soliņa, mājas ar 56:58 (14:19, 16:13, 11:6, 15:20) piekāpās "Basket Landes", bet "Charnay" bez Kates Vilkas sastāvā izbraukumā ar 93:71 (20:19, 18:15, 26:17, 29:20) guva panākumu pār Larošas pie Jonas "Roche Vendee".

"Tango" sezonas ievadā izcīnījusi četrus panākumus, kamēr "Charnay" un "Gespe Bigorre" ir attiecīgi pa divām un vienai uzvarai.

Pagājušajā sezonā par čempionēm kļuva Lionas ASVEL basketbolistes.

Tikmēr Ilze Jākobsone Turcijas čempionāta spēlē guva piecus punktus un pārtvēra četras bumbas, sekmējot Stambulas "Emlak Konut" komandas uzvaru.

"Emlak Konut" izbraukumā ar 89:67 (22:8, 22:26, 21:18, 24:15) pārspēja "Hatay" komandu.

Jākobsone, laukumā pavadot 27 minūtes un 59 sekundes, realizēja pa vienam no izpildītajiem diviem divpunktu metieniem un tālmetieniem, kā arī izcīnīja divas atlēkušās bumbas, atdeva trīs rezultatīvas piespēles, pieļāva divas kļūdas, divreiz pārkāpa noteikumus, iekrāja otru labāko +/- rādītāju komandā (+30) un desmit efektivitātes koeficienta punktus.

Uzvarētājām ar 23 punktiem un 13 atlēkušajām bumbām izcēlās Alana Smita, bet pretiniecēm 24 punktus guva bez maiņām spēlējusī Katrīna Perdī.

Tikmēr Kitija Laksa palika ārpus pieteikuma spēlē, kurā Stambulas "Fenerbahce" mājās ar 101:65 (34:16, 23:20, 25:10, 19:19) uzvarēja "Bursa" komandu.

Turcijas čempionāta līdervienība ar septiņem panākumiem tikpat mačos ir "Fenerbahce", bet "Emlak Konut" ar bilanci 4-3 atrodas ceturtajā vietā.

Pagājušajā sezonā par Turcijas čempioni kļuva Stambulas "Fenerbahce".

Savukārt Aleksa Gulbe Spānijas čempionāta spēlē izcēlās ar četriem punktiem un palīdzēja Saragosas "Casademont" tikt pie panākuma.

Saragosas basketbolistes savā laukumā ar rezultātu 91:62 (23:19, 22:16, 20:13, 26:14) pārspēja "Bembibre".

Gulbe, spēlējot 19 minūtes un 24 sekundes, meta grozā divus no pieciem divu punktu metieniem, kā arī izcīnīja divas atlēkušās bumbas, divas reizes rezultatīvi piespēlēja, pārtvēra vienu pretinieču piespēli, nopelnīja divas piezīmes, sakrāja +/- rādītāju +11 un efektivitātes koeficientu trīs.

Uzvarētāju rindās rezultatīvākā ar 16 gūtajiem punktiem bija Leonija Fībiha, kamēr starp viešņām ar 14 punktiem izcēlās Lidija Riversa.

Saragosas basketbolistes sezonas ievadā uzvarējušas trijās no četrām spēlēm un turnīra tabulā atrodas trešajā pozīcijā.

Pagājušajā sezonā par Spānijas čempionēm kļuva "Valencia" basketbolistes, kuras finālsērijā ar 2-0 pārspēja tobrīd Gulbes pārstāvēto Salamankas "Perfumerias Avenida".

Visbeidzot Laura Meldere Itālijas čempionāta spēlē guva deviņus punktus, viņas pārstāvētajai Venēcijas "Umana Reyer" izcīnot pārliecinošu uzvaru.

Venēcijas vienība savā laukumā ar rezultātu 73:52 (18:16, 28:18, 13:6, 14:12) pārspēja Milānas "Sanga".

Meldere spēlēja 18 minūtes un 38 sekundes, kuru laikā grozā meta trīs no pieciem divu punktu metieniem un vienu no trijiem tālmetieniem. Viņa atzīmējās statistikā arī ar sešām atlēkušajām bumbām, vienu kļūdu, vienu pārtvertu piespēli, vienu bloķētu metienu, vienu izprovocētu piezīmi un sakrāja +/- rādītāju -1.

Mājinieču rindās rezultatīvākā ar 15 punktiem un piecām rezultatīvām piespēlēm bija Matilde Villa, kamēr Milānas komandā Umo Diallo Djenga izcēlās ar 15 punktiem un sešām bumbām zem groziem.

Citā spēlē Līgas Ventes pārstāvētā Sanmartīno "Lupe" izbraukumā ar 63:73 (23:16, 10:17, 16:16, 14:24) piekāpās Sesto Sandžovanni "Allianz Geas".

Vente laukumā bija desmit minūtes un 14 sekundes un, realizējot vienu no diviem divu punktu metieniem un vienu no diviem soda metieniem, guva trīs punktus. Viņas kontā arī trīs atlēkušās bumbas, divas piezīmes un viens izprovocēt sods, noslēdzot maču ar +/- rādītāju -5.

"Umana Reyer" sezonu sākusi ar četrām uzvarām tikpat mačos, kamēr Līgas Ventes pārstāvētā Sanmartīno "Lupe" tikusi pie diviem panākumiem.

Pagājušajā sezonā par Itālijas čempionēm kļuva Skio "Famila" basketbolistes.