2023. gada 21. septembris, 23:44

"Liverpool" viesos sakauj Lincas LASK; "Albion" un "Astona Vlla" negaidītas neveiksmes

Anglijas futbola premjerlīgas klubs "Liverpool" ceturtdien UEFA Eiropas līgā teju pusi mača bija iedzinējos pret Lincas LASK, tomēr atspēlējās un svinēja uzvaru. Pirmās kārtas spēlē E apakšgrupā liverpūlieši viesos uzvarēja ar rezultātu 3:1 (0:1).

Tikmēr zaudējumu savā Eirokausu debijā piedzīvoja Braitonas un Havas "Albion", kas viesos piekāpās Atēnu AEK.

Pirmās kārtas spēlē E apakšgrupā liverpūlieši viesos uzvarēja ar rezultātu 3:1 (0:1).

Spēles 14 .minūtē mājinieki pēc stūra sitiena izmantoja viesu apjukumu, ar netraucētu sitienu no distances bumbu vārtos raidot Floriānam Flekeram. LASK bija vadībā līdz pat 56.minūtei, kurā Darvins Nunjess realizēja Luisa Diasa nopelnīto 11 metru soda sitienu.

Septiņas minūtes vēlāk pats Diass pēc Raiena Grāvenberha piespēles no labās malas ieraidīja bumbu vārtos. Vadībā Jirgena Klopa vadītā komanda nostiprinājās divas minūtes pirms pamatlaika beigām, kad Mohameds Salāhs nodemonstrēja savu meistarību soda laukumā, gūstot vārtus pēc Nunjesa piespēles.

Otrā šīs grupas spēlē Beļģijas klubs Senžilas "Royale Union" mājās spēlēja neizšķirti 1:1 (0:1) ar "Toulouse" no Francijas.

Tikmēr "Albion" viesos ar 2:3 (1:2) zaudēja AEK futbolistiem.

Mača 11.minūtē atēniešus vadībā izvirzīja Džibrils Sidibē, bet 30.minūtē Žuāu Pedru realizēja pašā nopelnīto 11 metru soda sitienu. 40. minūtē Mijats Gačinovičs pēc vēl vienas Ehsana Hajsafi piespēles panāca 2:1 AEK labā, taču Pedru otrajā puslaikā nopelnīja otro "pendeli" un pats panāca 2:2.

Sešas minūtes pirms pamatlaika beigām atēnieši ātrā uzbrukumā sarāva viesu aizsardzību un ar sitienu pretī vārtiem 3:2 panāca Esekjels Ponse.

Ne mazāk spraiga bija otra B apakšgrupas spēle, kurā Amsterdamas "Ajax" mājās cīnījās neizšķirti ar Marseļas "Olympique" - 3:3 (2:2).

"Ajax" jau 20. minūtē atradās vadībā ar 2:0, taču viesi līdz pirmā puslaika beigām panāca neizšķirtu. 52. minūtē Kenets Teilors atjaunoja laukuma saimniekiem vadību, bet 12 minūtes pirms pamatlaika beigām Pjērs Emeriks Obamejangs ar saviem otrajiem vārtiem mačā izlīdzināja rezultātu.

UEFA Eiropas līgas grupu turnīrā 32 komandas sadalītas astoņās grupās pa četrām katrā. Divas pirmās iekļūs izslēgšanas turnīrā, pirmo vietu ieguvējām uzreiz nodrošinot vietu otrajā kārtā. Otro vietu ieguvējām pirmajā kārtā pievienosies astoņas Čempionu līgā grupās trešo vietu ieņēmušās komandas. Savukārt trešo vietu ieguvējas pārcelsies uz Eiropas Konferences līgas sacensībām, kamēr ceturto vietu ieguvējām grupās Eiropas kausu sezona beigsies.

Apakšgrupu turnīrs norisināsies līdz 14.decembrim. Izslēgšanas turnīrs sāksies februāri, bet finālspēle iecerēta 22.maijā Īrijas galvaspilsētā Dublinā.

Iepriekšējā sezonā par septiņkārtēju šī turnīra uzvarētāju kļuva "Sevilla", kas finālā pēcspēles sitienu sērijā pārspēja "AS Roma".

Tikmēr Polijas futbola ekstraklases komanda Varšavas "Legia" UEFA Konferences līgas mačā negaidīti pārspēja Anglijas premjerlīgas vienību Birmingemas "Aston Villa".

Varšavieši E apakšgrupas mačā bija pārāki ar rezultātu 3:2 (2:2).

Jau spēles trešajā minūtē pēc Patrika Kuna piespēles soda laukumā netraucēts ieskrēja Pavels Všoleks, kurš panāca 1:0 "Legia" labā. Trīs minūtes vēlāk Nikolo Dzanjolo sistā bumba no vārtsarga Kacpera Tobiaša atsitās pret vārtu pārliktni un nonāca pie Džona Durana, kurš izlīdzināja rezultātu.

26 .minūtē pēc Všoleka piespēles Ernests Muči netraucēts atguva mājiniekiem vadību, taču 39. minūtē "Aston Villa" panāca 2:2, spēcīgu sitienu no soda laukuma izpildot Lukasam Dinjam.

Trešo un pēdējo reizi Pasaules kausa ieguvējs Emiliano Martiness tika pārspēts 51.minūtē, kad pēc pretuzbrukuma savus otros vārtus guva Muči.

Arī otrā šīs apakšgrupas spēle noslēdzās ar negaidītu iznākumu, Bosnijas un Hercegovinas komandai Mostaras "Zrinjski" mājās ar 4:3 (0:3) pārspējot Alkmāras AZ no Nīderlandes.

Vēl otrā puslaika sākumā mājinieki bija iedzinējos ar 0:3, taču turpinājumā 33 minūtēs guva četrus vārtus, pirmos un pēdējos no tiem iesitot Zvonimiram Kozuļam, kurš 81.minūtē panāca 4:3.

Apakšgrupu turnīrs norisināsies līdz 14. decembrim. Izslēgšanas turnīrs sāksies februāri, bet finālspēle iecerēta 29. maijā Atēnās.

UEFA Konferences līgas vēsturē otrajā sezonā par čempioniem tika kronēti Vesthemas "United" futbolisti, kuri finālspēlē ar 2:1 uzvarēja Florences "Fiorentina" komandu.

UEFA Konferences līga ir Eiropā trešā līmeņa klubu turnīrs aiz Čempionu līgas un Eiropas līgas.