foto: EPA/Scanpix
Latvijas sieviešu basketbola izlasei Eiropas čempionāta kvalifikācijā pretī stāsies viens no Eiropas basketbola grandiem
Kitija Laksa pret Leonoru Rodrigesu šovasar Eiropas čempionātā. Mūsu basketbolistēm izdevās pārteigt spēcīgo Spānijas izlasi, tomēr tas arī bija mūsu spēlētāju vienīgais panākums un pēc zaudējumiem Grieķijai un Melnkalnei no grupas izkļūt neizdevās.
Basketbols
2023. gada 14. septembris, 10:52

Latvijas sieviešu basketbola izlasei Eiropas čempionāta kvalifikācijā pretī stāsies viens no Eiropas basketbola grandiem

Jauns.lv/LETA

Latvijas sieviešu izlase pirms 2025. gada Eiropas čempionāta basketbolā kvalifikācijas iekļauta ceturtajā no astoņiem groziem, trešdien pavēstīja Starptautiskā Basketbola federācija (FIBA).

Izlašu izsēšana ir notikusi, balstoties uz FIBA pasaules rangu.

Latvija ceturtajā grozā atrodas kopā ar Ukrainu, Horvātiju un Poliju.

Pirmajā grozā ievietota Spānija, pašreizējā čempione Beļģija, Francija un Serbija. No šī groza viena komanda būs grupā ar mūsu basketbolistēm.

No otrā groza kvalifikācijas sacensībās tiks ielozēta Turcija, Bosnija un Hercegovina, Ungārija un Lielbritānija.

Trešajā grozā ievietota Melnkalne, Slovēnija, Zviedrija un Slovākija.

Piektajā grozā kopā ar Lietuvu ir Portugāle, Izraēla un Nīderlande.

Sestajā grozā vieta atradās Rumānijai, Dānijai, Bulgārijai un Šveicei.

Septītajā grozā bez Igaunijas ir arī Islande, Somija un Luksemburga.

Astoto grozu veido Ziemeļmaķedonija, Īrija, Austrija un Azerbaidžāna.

Komandas no pirmā groza apakšgrupās tiks ielozētas kopā ar ceturtā, piektā un astotā groza komandām A, C, E un G grupās, bet otrā groza komandas kopā ar trešā, sestā un septītā groza komandām veidos B, D, F un H grupas.

Visu astoņu grupu uzvarētājas kopā ar četrām labākajām otro vietu ieņēmējām kvalificēsies finālturnīram.

Vieta finālturnīrā jau ir nodrošināta četrām rīkotājvalstīm Čehijai, Vācijai, Grieķijai un Itālijai, kuras savā starpā tiksies I grupā.

Spēles grupās tiks aizvadītas divos apļos, ar katrām pretiniecēm tiekoties mājās un izbraukumā.

Kvalifikācijas spēles tiks izspēlētas trīs "logos" - 2023. gada 9. un 12. novembrī, 2024. gada 7. un 10. novembrī un 2025. gada 6. un 9. februārī.

Kvalifikācijas turnīra izloze otrdien notiks Šveices pilsētā Mīsā.

Pirmo reizi Eiropas meistarsacīkstes norisināsies četrās valstīts. Katra no rīkotājām rīkos grupu turnīru, bet finālposms norisināsies Grieķijas galvaspilsētā Atēnās.