foto: REUTERS/SCANPIX
Šrēders cer, ka uzvara Pasaules kausā iedvesmos vairāk pievērsties basketbolam
Vācijas izlases līderis Deniss Šrēders un galvenais treneris Gordijs Herberts.
Basketbols
2023. gada 12. septembris, 16:04

Šrēders cer, ka uzvara Pasaules kausā iedvesmos vairāk pievērsties basketbolam

Jauns.lv/LETA

Vācijas izlases basketbolists Deniss Šrēders pēc valstsvienības triumfa Pasaules kausa izcīņā cer, ka tas iedvesmos vairāk vāciešu pievērsies basketbolam, otrdien atgriežoties mājās sacīja turnīra vērtīgākais spēlētājs.

Vācijas izlase otrdien atgriezās dzimtenē un no Frankfurtes lidostas devās uz sponsoru galveno biroju pilsētas centrā, kur viņus sagaidīja daudzi līdzjutēji un politiķi.

Spēlētāji bija redzami ar zelta medaļām un izcīnīto Pasaules kausu.

"Ceru, ka mūsu panākums liks bērniem un arī vecākiem cilvēkiem vairāk spēlēt basketbolu," skanot "Queen" dziesmai "We are the champions" ("Mēs esam čempioni"), pūļa priekšā sacīja turnīra vērtīgākais spēlētājs, kurš ikdienā spēlē Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) klubā Toronto "Raptors".

PK basketbolā: fināls starp Vāciju un Serbiju

Vācijas vīriešu basketbola izlase svētdien Manilā triumfēja 2023.gada Pasaules kausa finālturnīrā, zelta medaļas izcīnot pirmo reizi vēsturē. Finālspēlē Vācijas izlase ...

gallery icon

Vācijā pārliecinoši populārākais sporta veids ir futbols, kamēr pat izlases sniegumam Pasaules kausā netika pievērsta īpaša uzmanība līdz pusfinālam, kurā ar 113:111 izdevās apspēlēt ASV valstsvienību.

Iepriekš Šrēders pēc vēsturiskā panākuma izteica cerību, ka šis panākums varētu kalpot par iemeslu, lai turpmāk visas izlases spēles būtu skatāmas Vācijas televīzijā.

Finālā vācieši ar 83:77 pārspēja Serbijas izlasi, tomēr arī šis vēsturiskais panākums svētdien daļēji tika aizēnots, jo finālmača pēdējās minūtēs par galvenā trenera Hansa Dītera Flika atbrīvošanu no amata paziņoja Vācijas Futbola federācija. Kā zināms, Latvijas izlases sapnis par medaļām aprāvās ceturdaļfinālā pēdējās sekundēs tieši pret nākamajiem pasaules čempioniem Vāciju.

Pasaules kausa ceturtdaļfināls: Latvijas basketbolisti cīnās pret Vācijas izlasi. 2023. gada 6. septembris

gallery icon

"Šie 12 puiši ir labākie Vācijas basketbolisti, labākā komanda, kāda Vācijai jebkad bijusi," sagaidītāju priekšā teica izlases galvenais treneris Gordijs Herberts. "Turklāt viņi kā cilvēki ir vēl labāki!"

Vācijas izlase līdz ar triumfu Pasaules kausā nodrošinājusi sev dalību arī nākamā gada Parīzes olimpisko spēļu basketbola turnīrā.