Citi sporta veidi
2023. gada 20. augusts, 16:27

14. Krastu mačā triumfē Daugavas labais krasts

Jauns.lv

Šodien, 20.augustā, plkst.15.00 Rīgā, Esplanādes laukumā pie Raiņa pieminekļa ar rezultātu 1275-1205 un Daugavas labā krasta uzvaru noslēdzās XIV diennakts basketbola turnīrs "Krastu mačs". Arī 14 sezonu ieskaitē vērienīgās tautas basketbola spēles līderību ar 9-5 saglabā labais krasts. Abu Daugavas krastu basketbolistu diennaktī gūtie punkti, reizināti ar divi un pārvērsti eiro, tiks ziedoti Ukrainas tautas atbalstam.

Jau pirmajā "Krastu mača" spēlē desmitkārtējā Latvijas basketbola čempionvienība "VEF Rīga" Daugavas labajam krastam iekrāja pārsvaru, ar rezultātu 82-43 pārspējot "Ghetto Family" komandu.

"Krastu mača 2023" apbalvošanas ceremonija

20. augustā, plkst.15.00 Rīgā, Esplanādes laukumā pie Raiņa pieminekļa ar rezultātu 1275-1205 un Daugavas labā krasta uzvaru noslēdzās XIV diennakts ...

gallery icon
33

Rezultatīvākais vefiešu rindās bija Roberts Bērziņš, kurš tika atzīts arī par spēles vērtīgāko spēlētāju. "Krastu mačā" vefieši iepazīstināja līdzjutējus ar jaunās sezonas komandas modeli un simboliski iesāka kluba 65.sezonu kopš VEF leģendārās meistarkomandas pirmās spēles aizvadīšanas 1958.gada augustā. 

"Krastu mačs" atklāšana

"Krastu mačs" Rīgas svētku laikā tiks aizvadīts jau 14.reizi, bet šogad pirmo reizi tas norisināsies Esplanādē, laukumā pie Raiņa pieminekļa.

gallery icon
64

Pirmo reizi "Krastu mačā" laukumā devās sociālo tīklu personības – ar divu punktu pārsvaru 42-41 uzvaru izcīnīja "TikTok" pārstāvji. Spēles MVP – Rihards Gromuls.

Savstarpējā aktrišu mačā pārāka bija režisora Dzintara Dreiberga vadītā komanda, kas ar rezultātu 32-28 pārspēja "VEF Rīga" prezidenta un bijušā valstsvienības spēlētāja Gata Jahoviča vienību. Vērtīgākā spēlētāja - Ieva Florence. 

Aktieru un mūziķu pusnakts derbijā spraigā spēlē uzvaru ar minimālu pārsvaru 74-73 izcīnīja aktieri, vērtīgākais spēlētājs Artūrs Putniņš. Mākslinieki, vairojot devumu Ukrainas tautas atbalstam, punktus savā mačā guva ne tikai spēles ceturtdaļās, bet arī puslaika muzikālās sacensības šovā, pievienojot tos kopējam ieskaitam. 

"Krastu mačā 2023" cīnās "Aktrises vs. aktrises" un "Aktieri vs. mūziķi"

gallery icon
227

Kā noslēdzošie svētdien laukumā devās politiķi, tai skaitā Saeimas priekšsēdētājs Edvards Smiltēns un jaunais Rīgas mērs Vilnis Ķirsis kā abu komandu kapteiņi. Pārāka XIV "Krastu mača" laukumā ar rezultātu 40-18 izrādījās leģendārā vefieša Valda Valtera vadītā Daugavas kreisā krasta vienība, komandas kapteinis Vilnis Ķirsis. Spēles vērtīgākais spēlētājs – Kristaps Krištopans.

Politiķu basketbola spēle "Krastu mačā 2023"

gallery icon
67

"CleanR" trīs punktu metienu konkursā uzvarēja un 1400 eiro balvu ieguva basketbola kluba "VEF Rīga" spēlētājs Roberts Bērziņš, kurš finālā ar 20 gūtajiem punktiem pārspēja Rihardu Lomažu un Uģi Pineti (abiem 16 punkti) un Kristapu Valteru, kurš guva 11 punktus. 

"Krastu mača" idejas autors un organizatoru komandas līderis Edgars Jaunups: "Pēdējie četri gadi liecina, ka meistarīgākie basketbolisti dzīvo Daugavas labajā krastā. Savā ziņā tas ir likumsakarīgi, jo tur bāzējas desmitkārtējā Latvijas čempionvienība "VEF Rīga". Taču Pārdaugavai ir jāsaņemas un jāatjauno intriga. Te ceru, ka palīdzēs arī vefiešu sadarbība ar Rīgas Stradiņa universitāti, kas atbalstu basketbolam ir izvirzījusi par vienu no universitātes sporta prioritātēm. Vēlos pateikties visiem spēlētājiem, kas 24 stundu ietvaros devās "Krastu mača" laukumā, visiem apmeklētājiem, sponsoriem un sadarbības partneriem. Sports vieno, un jau otro gadu pēc kārtas tas dod mums vēl vienu iespēju palīdzēt arī Ukrainas tautai. Mēs būsim kopā līdz gaismas uzvarai. Tiekamies nākamgad jau XV diennakts mačā!"