Vaičulei augstvērtīgākais rezultāts Latvijas čempionātā vieglatlētikā otrajā dienā
Sprintere Gunta Vaičule.
2023. gada 30. jūlijs, 20:25

Latvijas sprintere Gunta Vaičule svētdien Valmierā Latvijas čempionātā vieglatlētikā otrajā sacensību dienā sasniedza augstvērtīgāko rezultātu un ieņēma pirmo vietu 200 metru sprintā.

Vaičule labāko rezultātu sasniedza priekšsacīkstēs, kad 200 metru distanci veica 23,32 sekundēs. Balstoties uz Starptautiskās Vieglatlētikas savienības ("World Athletics") punktu tabulu, viņas sniegums tika novērtēts ar 1102 punktiem.

Savukārt finālā Vaičule sasniedza finišu 23,47 sekundēs un par divām sekundēm apsteidza Madaru Lungeviču, bet vēl par 0,05 sekundēm bija ātrāka par Danielu Lasmani.

Vīriešu konkurencē 200 metru sprintā finālā uzvaru svinēja Oskars Grava, kurš finišēja 20,93 sekundēs, kamēr otrajā un trešajā pozīcijā ierindojās attiecīgi Ričards Peders (21,84 sekundes) un Aleksandrs Tiščenko (22,15 sekundes).

Tāpat starp augstvērtīgākajiem rezultātiem svētdien bija arī Raivo Saulgrieža rezultāts 10 000 metru soļošanā. Viņš distanci veica 40 minūtēs un 47,78 sekundēs, kas atbilst 1094 "World Athletics" punktiem. Arnis Rumbenieks (41:20,65) bija otrais, bet labāko trijnieku noslēdza Normunds Ivzāns (45:50,97).

Starp sievietēm 10 000 metru soļošanā Modra Liepiņa distanci veica 52 minūtēs un 18,14 sekundēs un bija pirmā, aiz sevis atstājot Agnesi Pastari (52:58,60) un Baibu Frišenbrūderi (57:34,19).

Trīssoļlēkšanā Rūta Kate Lasmane izcīnīja zelta godalgu ar 13,71 metrus tālu lēcienu, sasniedzot desmito augstvērtīgāko rezultātu Latvijas čempionātā kopumā (1089 "World Athletics" punkti). Vīriešu konkurencē trīssoļlēkšanā labākais rezultāts padevās Sandim Dzenītim, kuram izdevās sasniegt 15,49 metrus.

800 metru skrējienā starp sievietēm uzvaru svinēja Elīna Gumarova, kura finišēja divās minūtēs un 12,03 sekundēs, kamēr vīriešu konkurencē Ņikita Bogdanovs veica distanci minūtē un 53,39 sekundēs un ieņēma pirmo vietu.

Vēl 5000 metru skrējienā sieviešu konkurencē ātrākā bija Evelīna Krista Sitnika, skrējējai sasniedzot finišu pēc 17 minūtēm un 16,97 sekundēm, bet starp vīriešiem labāko rezultātu sasniedza Lauris Lapsa, kurš distanci veica 15 minūtēs un 0,47 sekundēs.

Savukārt 400 metru barjersprintā Dmitrijs Ļašenko ar rezultātu 51,55 sekundes izcīnīja pirmo vietu. Starp sievietēm labākā bija Emmija Ivule, kurai izdevās sasniegt finišu minūtē un 2,25 sekundēs.

Augstlēkšanā Anatolijs Šavecs sasniedza jaunu personīgo rekordu un, pārvarot latiņu 2,05 metru augstumā, izcīnīja pirmo vietu, bet sieviešu konkurencē pirmo vietu ieņēma Kristīne Siksaliete (1,73 metri).

Diska mešanā uzvaras izcīnīja Aleksandrs Volkovs (54,23 metri) un Dace Šteinerte (48,19 metri).

Latvijas čempionāta noslēdzošajā disciplīnā 4x400 metru jauktajā stafetē uzvarēja "Arkādijas" skrējēji Austris Karpinskis, Lorēna Anna Briede, Edvards Māris Kamarūts un Nikole Baikova, kuri finišēja trīs minūtēs un 38,62 sekundēs un apsteidza tuvākos sekotājus par nepilnām sešām sekundēm.

Valsts meistarsacīkstēs Labākie Latvijas vieglatlēti sestdien un svētdien cīnās par čempionu tituliem 39 dažādās disciplīnās.

Dažiem no Latvijas vadošajiem sportistiem šīs sacensības ir noslēdzošā iespēja, lai izpildītu pasaules čempionāta kvalifikācijas normatīvus.