Zelta kausa pusfinālā dramatiskā cīņā iekļūst ASV, viņiem piebiedrojas Jamaikas futbolisti
ASV izlases fani priecājas par uzvaru
2023. gada 10. jūlijs, 09:45

Jamaikas un ASV vīriešu futbola izlases svētdien izcīnīja uzvaras Ziemeļamerikas, Centrālamerikas un Karību reģiona futbola asociāciju konfederācijas (CONCACAF) Zelta kausa ceturtdaļfināla spēlēs un iekļuva pusfinālā.

Patreizējā čempione ASV izlase aizraujošā mačā ar 3:2 (0:0, 1:1) uzvarētāju noskaidrošanas 11 metru sitienu sērijā pārspēja Kanādas izlasi, savukārt Jamaika ar 1:0 (0:0) pieveica Gvatemalu.

ASV un Kanādas izlašu mačā rezultāts tika atklāts viens 88.minūtē, kad amerikāņus vadībā izvirzīja Brendons Vaskezs, kamēr kanādieši neizšķirtu panāca kompensācijas laika trešajā minūtē, 11 metru soda sitienu realizējot Stīvenam Vitorijam.

Papildlaika 19.minūtē Džeikobs Šafelburgs jau vadībā ar 2:1 izvirzīja Kanādas izlasi, tomēr piecas minūtes vēlāk Skots Kenedijs netīšām ievirzīja bumbu savos vārtos, rezultātam kļūstot 2:2.

Uzvarētāju noskaidrošanas sērijā amerikāņi izrādījās pārāki ar 3:2.

Tikmēr Jamaikas izlases labā vienīgos vārtus ceturtdaļfinālā guva Amarī Bells, kurš precīzi sita spēles 51.minūtē.

ASV izlase pusfinālā tiksies ar Panamu, bet Jamaikas pretiniece būs Meksikas valstsvienība.

CONCACAF Zelta kauss tiek rīkots reizi divos gados. Šogad tas no 24.jūnija līdz 16.jūlijam norisinās ASV un Kanādā.

2021.gadā par CONCACAF Zelta kausa ieguvējiem septīto reizi vēsturē kļuva ASV izlase, kas finālā ar 1:0 pārspēja iepriekšējo čempioni Meksiku.

Turnīrā līdz šim uzvarējušas tikai trīs valstu komandas - Meksikai ir astoņi tituli, ASV - septiņi, bet Kanādai - viens.