foto: Latvijas futbola federācija
38 gadu vecumā mūžībā devies bijušais Latvijas izlases futbolists Gints Freimanis
Gints Freimanis (1985-2023).
Futbols
2023. gada 6. jūnijs, 11:36

38 gadu vecumā mūžībā devies bijušais Latvijas izlases futbolists Gints Freimanis

Jauns.lv

Pēc ilgstošas cīņas ar smagu slimību 38 gadu vecumā mūžībā devies bijušais Latvijas futbola izlases aizsargs Gints Freimanis, vēsta Latvijas Futbola federācija (LFF).

Latvijas futbola federācija vēsta, ka Gints Freimanis līdzjutēju atmiņā allaž paliks kā nepiekāpīgs cīnītājs laukumā, kurš negrieza ceļu nevienam pretiniekam un savas komandas labā bija gatavs uz visu. Īsts darba cilvēks ar augstiem dzīves principiem un starojošu labestību.

Savu pirmo spēli Latvijas izlasē Freimanis  aizvadīja 2014. gada maijā Baltijas kausa izcīņā pret Lietuvu, tobrīd esot 29 gadus vecs. Kopumā valstsvienības kreklā laukumā līdz 2018. gada vasarai viņš devās 13 mačos, savus vienīgos vārtus gūstot 2017. gada augustā pret Ungāriju. 

Freimanis kopā ar izlasi divreiz izcīnīja Baltijas kausu un tika arī pie kapteiņa apsēja.

foto: action press/ Vida Press
Gints Freimanis divcīņā ar leģendāro Krištianu Ronaldu.

Futbolu Freimanis sāka spēlēt Brocēnos komandā, kuru savulaik pārstāvēja arī viņa tēvs. Karjeras laikā spēlējis virknē Latvijas klubu, bet lielākos panākumus guva "Jelgava" rindās - klubā, uz kuru savulaik viņu uzaicināja Dainis Kazakevičs. Kopā ar jelgavniekiem trīs reizes triumfēja Latvijas kausa izcīņā. 

Freimanis spēlēja arī Īrijā un Vācijā, bet savus pēdējos mačos aizvadīja sev tik tuvajā Saldus klubā "Leevon". Pēc karjeras beigām bija uzsācis trenera gaitas JFC "Dobele" rindās.

 
2020. gadā malējais aizsargs aizvadīja savas pēdējās spēles Latvijas virslīgā, pārstāvot Jūrmalas “Spartaks”, bet pēc tam pievienojās savas dzimtās pilsētas Saldus komandai “Leevon”, kas spēlē Nāktones līgā - pēc spēka otrā līga Latvijā.
 
Kā viņš savulaik vēstīja Ziedot.lv mājaslapā, viņam 2021. gada oktobrī atklāja ādas vēzi – melanomu 4. stadijā. “Rezultātā tika veikta operācija abos cirkšņos, jo bija metastāzes. Metastāzes bija sākušas arī plaušās, aknās un nierē. Iekšējos orgānos izdevās apstādināt un samazināt melanomas attīstību. Diemžēl, veicot kārtējās pārbaudes šā gada 17. janvārī, atklāja metastāzes galvā. Nepieciešama jūsu palīdzība, lai turpinātu ārstēties. Lai Dievs ir žēlīgs!”, šī gada februārī lūdza Gints.
 
Portāls Jauns.lv izsaka visdziļāko līdzjūtību Ginta tuviniekiem, draugiem un visai Latvijas futbola kopienai.