Basketbols
2023. gada 3. jūnijs, 16:45

VIDEO: Latvijas 3x3 basketbolisti iekļūst Pasaules kausa ceturtdaļfinālā

Jauns.lv/LETA

Latvijas 3x3 basketbola izlase, kuras sastāvā ir Kārlis Lasmanis, Nauris Miezis, Agnis Čavars un Francis Lācis, sestdien Vīnē sasniedza Pasaules kausa izcīņas ceturtdaļfinālu.

Latvijas izlase, kas izsēta ar 7.numuru, astotdaļfinālā ar rezultātu 19:15 uzvarēja Beļģiju (5.) un ceturtdaļfinālā tiksies ar Nīderlandi (4.). 

Lasmanis guva 13 punktus, Miezis - trīs, Lācis - divus un izcīnīja sešas atlēkušās bumbas, bet Čavars guva vienu punktu.

Latvija ar trīs uzvarām četros mačos ieņēma otro vietu B apakšgrupā, kur vispirms ar 17:21 zaudēja ASV (2.), bet turpinājumā uzvarēja ar 22:11 Slovēniju (15.), ar 20:18 Austriju (9.) un ar 22:9 Austrāliju (17.).

Grupas uzvarētāji kvalificējās ceturtdaļfinālam, bet otrās un trešās vietas ieguvēji cīnās astotdaļfinālā.

Lācis šajā turnīrā aizvieto Edgaru Krūmiņu - šāds lēmums tika pieņemts pēc Ventspilī notikušās treniņnometnes, kurā piedalījās 14 kandidāti. Lai palīdzētu treniņu procesā, uz Pasaules kausu līdzi devušies arī Kārlis Apsītis un Kristaps Gludītis.

Latvijas izlases četrinieks starptautiskajos klubu komandu turnīros šogad startē, sadalīts divās komandās. Miezis un Lasmanis kopā ar diviem ķīniešu basketbolistiem pārstāv komandu "Beijing", savukārt komandu "Rīga" turpina pārstāvēt Krūmiņš un Čavars, spēlējot kopā ar ķīnieti un serbu.