foto: Paula Čurkste/LETA
Izlasē neiekļuvušais Tumānovs karjeru turpinās Somijas virslīgā
Latvijas hokeja izlases kandidāts Miks Tumānovs.
Hokejs
2023. gada 17. maijs, 14:45

Izlasē neiekļuvušais Tumānovs karjeru turpinās Somijas virslīgā

Jauns.lv/LETA

Latvijas aizsargs Miks Tumānovs nākamsezon spēlēs Somijas hokeja virslīgas klubā Jiveskiles JYP, klubs paziņoja trešdien.

Tumānovs ar klubu ir noslēdzis trīs gadu līgumu, kurā pēdējie divi gadi ir kluba izvēle.

21 gadu vecais Tumānovs uz JYP ir pārcēlies no Somijas pēc spēka otrās līgas ("Mestis") kluba Rovaniemi "Kiekko", kuru pārstāvēja pusotru sezonu.

"Tumānovs ir liels spēlētājs ar labām sportiskām iemaņām," izvēli pamato kluba sporta direktors Miko Vītanens, piebilstot, ka vēl ir jāpilnveidojas, lai komandā spēlētu vairāk minūšu mačā.

"Man patīk pieslēgties uzbrukumiem, bet vēlos smagi strādāt savā laukuma pusē un labi spēlēt aizsardzībā," saka hokejists.

Tumānovs abās sezonās Rovaniemi klubā izcīnīja "Mestis" līgas bronzas medaļas.

Pirms tam viņš spēlēja Krievijas Jaunatnes hokeja līgas (MHL) komandā Hokeja klubs "Rīga", Kontinentālajā hokeja līgā (KHL) Rīgas "Dinamo" spēļu kreklā aizvadot 16 mačus un reizi rezultatīvi piespēlējot.

Aizsargs pasaules čempionātos ir bijis pārstāvēts U-18 un U-20 vecuma grupās, kā arī ir aizvadījis četras spēles Latvijas pieaugušo izlasē, sakrājot divas rezultatīvas piespēles.

Miks Tumānovs šopavasar pretendēja uz vietu Latvijas izlasē dalībai pasaules čempionātā un palika viens no pēdējiem, kas tika atskaitīti.

Šosezon JYP Somijas čempionātā ieņēma 13. vietu 15 komandu konkurencē.