"Bucks" zaudē NBA izslēgšanas spēļu pirmās kārtas pirmajā mačā "Heat"
Maiami "Heat" spēlētājs Keilebs Mārtins pārspēj Milvoki "Bucks" Bobiju Portisu NBA basketbola pirmās kārtas izslēgšanas spēļu sērijas 1. spēles pirmajā puslaikā. Svētdien, 2023. gada 16. aprīlī, Milvoki.
2023. gada 17. aprīlis, 08:10

Zaudējumu Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) izslēgšanas spēļu pirmās kārtas mačā svētdien piedzīvoja viena no galvenajām favorītēm Milvoki "Bucks", kas savā laukumā ar 117:130 (24:33, 31:35, 33:34, 29:28) atzina Maiami "Heat" pārākumu.

NBA Austrumu konferencē ar pirmo numuru izsētā "Bucks" sērijas pirmajā mačā ne tikai piedzīvoja zaudējumu, bet arī šķīrās no līderia Jaņņa Adetokunbo, kurš iedzīvojās savainojumā. Traumu pirmajā spēlē guva arī "Heat" spēlētājs Tailers Hero.

Adetokunbo nospēlēja vien 11 minūtes un muguras traumas dēļ maču atstāja jau otrajā ceturtdaļā, kamēr Hero vienā no epizodēm lauza labās rokas pirkstus un bija spiests atstāt laukumu pirms puslaika noslēguma.

Viesu rindās teicamu sniegumu demonstrēja Džimijs Batlers, kura kontā 35 punkti, 11 rezultatīvas piespēles un piecas atlēkušās bumbas, bet 22 punktus guva Bams Adebajo.

Mājiniekiem 33 punkti Krisa Midltona kontā, 21 punktu guva Bobijs Portis, bet 16 punkti un 16 rezultatīvas piespēles Džrū Holideja rēķinā.

Sērijā līdz četrām uzvarām ar astoto numuru konferencē izsētā "Heat" izvirzījās vadībā ar 1-0. Arī nākamais mačs trešdien notiks Milvoki.

Tikmēr Rietumu konferencē zaudējumu sērijas pirmajā mačā piedzīvoja Fīniksas "Suns", kas savā laukumā ar 110:115 (18:30, 36:29, 27:22, 29:34) atzina Losandželosas "Clippers" pārākumu.

Uzvarētājiem 38 punktus guva Kavai Lenards, 19 - Ēriks Gordons, bet Ivica Zubacs izcēlās ar 12 punktiem un 15 izcīņītām bumbām zem groziem.

Mājiniekiem 27 punkti, deviņas atlēkušās bumbas un 11 rezultatīvas piespēles Kevina Duranta kontā, 26 punktus guva Devins Bukers, bet 22 - Torijs Kreigs.

Sērijas otrais mačs Fīniksā tiks aizvadīts otrdien.

Citās spēlēs Losandželosas "Lakers", pateicoties Rui Hačimuras 29 punktiem, Ostina Rīvsa 23 punktiem, Enotnija Deivisa 22 punktiem, 12 atlēkušajām bumbām un septiņiem bloķētajiem metieniem, Lebrona Džeimsa 21 punktam un 11 atlēkušajām bumbām, kā arī Deandželo Rasela 19 punktiem un septiņām rezutatīvajām piespēlēm, ar 128:112 viesos pieveica  regulārās sezonas otru spēcīgāko Rietumu komandu Memfisas "Grizzlies".

Mājiniekiem 31 punkts Džarenam Džeksonam, bet 22 Dezmondam Beinam. Mača ceturtajā ceturtdaļā rokas savainojumu guvu "Grizzlies" spilgtākā zvaigzne Dža Morants, kurš pēc tam laukumā vairs neatgriezās. Viņš krītot savainoja to pašu roku, kas jau pirms mača viņam bija nosaitēta.

Visbeidzot graujošu uzvaru savā laukumā izcīnīja Denveras "Nuggets", kas ar 109:80 pieveica Minsotas "Timberwolves", kļūstot par vienīgo mājinieku komandu, kas aizvadītajā naktī tika pie uzvaras.

Uzvarētājiem 24 punkti astoņas rezultatīvas piespēles un astoņas atlēkušās bumbas Džamalam Marejam, bet 18 punkti un 11 atlēkušās bumbas Maiklam Porteram. Saviem standartiem pieticīgu maču aizvadīja Nikola Jokičs, kuram sešu piezīmju dēļ mačs noslēdzās priekšlaicīgi, gūstot 13 punktus, izcīnot 14 atlēkušās bumbas un atdodot sešas rezultatīvas piespēles.

Viesu rindās 18 punkti Entonijam Edvardsam, bet pārējie spēlētāji neguva vairāk par 12 punktiem.