NBA čempioni "Warriors" ceturtdaļā labo līgas rekordu; Embīds nosargā līgas rezultatīvākā spēlētāja titulu
Klejs Tompsons kaldina "Warriors" rekordu
2023. gada 10. aprīlis, 14:19

Nacionālās basketbola līgas (NBA) čempione Goldensteitas "Warriors" svētdien iekļuva izslēgšanas spēlēs, pirmajā ceturtdaļā gūstot 55 punktus, kas ir jauns līgas rekords, un svinot uzvaru Portlendā, bet Filadelfijas "76ers" spēlētājs Žoels Embīds atkārtoti kļuva par pamatturnīra rezultatīvāko spēlētāju.

Pamatturnīra sezonas pēdējā dienā spēlēja visas komandas, taču svarīgākās cīņas par iekļūšanu "play-in" turnīrā notika Rietumu konferencē.

Portlendā "Trail Blazers" piekāpās Goldensteitas "Warriors" ar 101:157 (27:55, 26:29, 20:34, 28:39).

Klejs Tompsons pirmajā ceturtdaļā realizēja piecus no 12 "Warriors" ceturtdaļā trāpītajiem trīspunktu metieniem, čempionei sasniedzot līgas rekordu arī ceturtdaļā trāpītajos tālmetienos.

Tompsons, kurš finišēja ar sešiem trāpītiem trīspunktniekiem un 20 punktiem, kļuva par trešo spēlētāju NBA vēsturē, kurš vienā sezonā trāpījis 300 tālmetienus. Četras reizes to ir paveicis viņa komandas biedrs Stefens Karijs, bet vienu reizi - Džeimss Hārdens.

Pēc pirmās ceturtdaļas "Warriors" bija vadībā ar 28 punktiem, Karijs desmit no saviem 26 punktiem guva otrajā ceturtdaļā, "Warriors" puslaiku uzvarot ar 84:53, kā arī noslēdzošās 12 minūtes aizvadot bez pamatsastāva piecinieka laukumā.

25 punktus uzvarētājiem guva Mozess Mudijs, 21 punktu - Džordans Pūls.

"Warriors" uzvara ar bilanci 44-38 ļāva ieņemt sesto vietu Rietumu konferencē un izvairīties no "play-in" spēlēm. Ceturtdaļfinālā čempioniem būs jātiekas ar Sakramento "Kings" (48-34).

Mājiniekiem 21 punktu un 12 rezultatīvas piespēles sakrāja Dkailers Meizs.

Piekto vietu ar tādu pašu bilanci kā "Warriors" izcīnīja Losandželosas "Clippers", kas viesos pārspēja ceturtajā vietā finišējušo Fīniksas "Suns", ar kuru atkal nāksies tikties pirmajā "play-off" kārtā. "Suns" atzina viesu pārākumu ar 114:119 (28:19, 25:29, 33:34, 28:37).

Kavai Lenards 12 no saviem 25 punktiem guva ceturtajā ceturtdaļā, "Clippers" uzvarot "Suns", kas spēlēja bez Kevina Durenta, Krisa Pola, Devina Bukera un Deandrē Eitona.

Bruklinas "Nets" mājās piekāpās Filadelfijas "76ers" ar 105:134 (21:36, 32:25, 39:39, 13:34).

Viesu rindās otro reizi pēc kārtas par čempionāta rezultatīvāko spēlētāju kļuva Embīds. Pagājušajā sezonā viņš vidēji spēlē sakrāja 30,6 punktus, bet šosezon šo rādītāju uzlaboja līdz 33,3 punktiem, labojot savu rekordu.

Viņš apsteidza Dalasas "Mavericks" līderi Luku Dončiču 32,4 punkti), Damianu Lilardu (32,2) no Portlendas vienības, Oklahomasitijas "Thunder" spēlētāju Šeju Gildžesu-Aleksandru (31,4), Milvoki "Bucks" līderi Janni Adetokunbo (31,1) un Bostonas "Celtics" zvaigzni Džeisonu Teitumu (30,1).

Pēdējā mačā Embīds nepiedalījās, bet pretinieku rindās šajā spēlē ar 46 gūtajiem punktiem izcēlās Kems Tomass, kurš realizēja sešus no astoņiem trīspunktniekiem un visus astoņus soda metienus.

Par labāko cīnītāju par atlēkušajām bumbām kļuva Sakramento "Kings" lietuviešu centra spēlētājs Domants Sabonis, kurš vidēji spēlē sakrāja 12,4 bumbas.

Sabonis ar 65 "double-double" bija labākais arī šajā rādītājā, bet visvairāk "triple-double" sezonā sasniedza Denveras "Nuggets" centra spēlētājs Nikola Jokičs (29).

Savukārt Embīda komandas biedrs Džeimss Hārdens ar vidēji 10,8 rezultatīvām piespēlēm mačā kļuva par labāko līgā šajā rādītājā.

Losandželosas "Lakers" par spīti uzvarai pēdējā cīņā savā laukumā pār Jūtas "Jazz" ar 128:117 (31:25, 34:31, 34:39, 29:22) Rietumu konferencē ar bilanci 43-39 ieņēma septīto vietu un būs spiesta piedalīties "play-in" sacensībās.

Lebrons Džeimss iemeta astoņus trīspunktniekus 14 mēģinājumos, gūstot 36 punktus "Lakers" labā, kas sezonu sāka ar divām uzvarām 12 spēlēs.

Entonijs Deiviss pievienoja 16 punktus un izcīnīja 13 atlēkušās bumbas, bet Deandželo Rasels guva 17 punktus "Lakers" labā, kas pēdējās 11 spēlēs ir izcīnījusi deviņas uzvaras.

Nekārtības tika fiksētas Minesotas "Timberwolves" uzvarā savā laukumā pār Ņūorleānas "Pelicans" ar 113:108 (18:30, 29:25, 36:30, 30:23).

Abām komandām gūstot pa 42 uzvarām, mājiniekiem izdevās apsteigt viesus turnīra tabulā un ieņemt astoto vietu.

"Timberwolves" līdz ceturtajai ceturtdaļai ne reizi nebija bijusi vadībā. Mājinieki bija iedzinējos ar 12 punktiem, kad otrās ceturtdaļas minūtes pārtraukuma laikā izcēlās nesaskaņas uzvarētāju rindās, kurās bija iesaistīts uzbrucējs Kails Andersons un centra spēlētājs Rūdijs Gobērs. Tās beidzās ar Gobēra sitienu komandas biedram.

"Puiši bija vienkārši neapmierināti - mēs nespēlējām labi, nedalījāmies ar bumbu, izskatījāmies gausi," komentēja "Timberwolves" treneris Kriss Finčs. "Tomēr acīmredzot tas nav kaut kas tāds, ar ko mēs šeit nevarēsim tikt galā."

Minesotas vienība paziņoja, ka Gobērs spēlē neatgriezīsies, bet laukumu nācās pamest arī Džeidenam Makdenielsam, kad viņš neapmierināts savainoja roku, triecot to pret sienu. Viņš esot iedzīvojies rokas lūzumā

Tomēr Karls Entonijs Taunss 12 no saviem 30 punktiem guva pēdējā ceturtdaļā, un "Timberwolves", Entonijam Edvardsam gūstot 26 punktus un izcīnot 13 atlēkušās bumbas, svinēja uzvaru.

Pretiniekiem ar 42 punktiem, 12 atlēkušajām bumbām un septiņām rezultatīvām piespēlēm izcēlās Brendons Ingrems.

"Play-in" pirmajā kārtā, kas sāksies otrdien, Rietumu konferencē tiksies "Lakers" un "Timberwolves", uzvarētājiem iekļūstot "play-off" sacensībās, bet zaudētājiem tiekoties ar pāra Ņūorleānas "Pelicans" - "Thunder" uzvarētājiem.

Austrumos izslēgšanas spēlēs iekļūs mača Maiami "Heat" - Atlantas "Hawks" uzvarētāji, bet zaudētājiem būs otrā iespēja cīņā ar spēles Toronto "Raptors" un Čikāgas "Bulls" cīņas uzvarētājiem.

Jau ziņots, ka pēdējā kārtā svētdien Latvijas basketbolists Dāvis Bertāns guva 19 punktus, aizvadot savu 2022./2023.gada regulārā turnīra rezultatīvāko maču.

Dalasas "Mavericks" mājās ar rezultātu 117:138 (14:42, 45:29, 32:37, 26:30) zaudēja latvieša savulaik pārstāvētajai Sanantonio "Spurs", laukumā tiekoties komandām, kas jau iepriekš bija zaudējušas izredzes spēlēt izslēgšanas turnīrā.

Sezonas pēdējā mačā nepiedalījās vairāki vadošie "Mavericks" spēlētāji un Bertānam bija iespēja sākt maču starta pieciniekā. Latvietis jau pirmajā puslaikā guva 17 punktus, 15 no tiem ar pieciem precīziem tālmetieniem.

Visā mačā kopumā Bertāns guva 19 punktus, laukumā pavadot 28 minūtes un 25 sekundes, kuru laikā grozā raidīja abus divus divpunktu metienus un piecus no 11 tālmetieniem. Viņa kontā bija arī septiņas atlēkušās bumbas, viena rezultatīva piespēle, divi bloķēti metieni un viena piezīme. "Mavericks" ar Bertānu laukumā ielaida par septiņiem punktiem vairāk nekā iemeta.

"Mavericks" komandā 25 punktus guva Džeidens Hārdijs, bet karjerā pirmo "triple-double" ar 23 punktiem, 13 atlēkušajām bumbām un 12 rezultatīvām piespēlēm iekrāja Teo Pinsons.

"Spurs" rindās 23 punkti un 11 bumbas zem groziem bija Sandro Mamukelašvili, kamēr 21 punktu guva un 19 atlēkušās bumbas savāca Dominiks Bārlovs.

"Mavericks" ar 38 uzvarām 82 mačos ieņēma 11. vietu Rietumu konferencē, bet "Spurs" ar 22 panākumiem bija pēdējā, 15. pozīcijā.

Latvijas basketbolistam Kristapam Porziņģim nedodoties laukumā, viņa pārstāvētā Vašingtonas "Wizards" komanda NBA sezonu noslēdza ar zaudējumu savā laukumā mačā ar Hjūstonas "Rockets" - 109:114 (39:31, 28:24, 18:32, 24:27).

Abas komandas jau iepriekš bija zaudējušas cerības sezonu turpināt vismaz "play-in" turnīrā.

Jau sestdien bija zināms, ka Porziņģis ar Covid-19 nesaistītas saslimšanas dēļ nepiedalīsies sezonas pēdējā spēlē. Šī iemesla dēļ liepājnieks nespēlēja sezonas pēdējos sešus mačus, bet kopumā sezonā viņš izlaida 17 spēles.

Ar 22 punktiem "Wizards" komandā rezultatīvākais bija Džordans Gudvins, 19 punktus guva Kventons Džeksons, 18 punkti bija Korijam Kisperam, bet desmit punkti un 14 bumbas zem groziem - Zeivjeram Kuksam.

Uzvarētājiem 20 punktus guva Džabari Smits juniors, 16 pievienoja Tari Īsons, bet 12 punkti un 12 bumbas zem groziem bija Alperenam Šenginam.

Sezonas pēdējā spēlē "Wizards" rindās nespēlēja arī Bredlijs Bīls, Kails Kuzma, Deni Avdija, Monte Moriss, Džejs Hafs, Daniels Gefords un Delons Raits.

Porziņģis šajā sezonā laukumā devās 65 spēlēs, kurās vidēji 33 minūtēs guva 23,2 punktus, izcīnīja 8,4 atlēkušās bumbas, atdeva 2,7 rezultatīvas piespēles un bloķēja 1,5 metienus.

"Wizards" ar 35 uzvarām 82 mačā ieņēma 11. vietu Austrumu konferencē, bet "Rockets" ar 22 panākumiem bija 14. pozīcijā Rietumos.