foto: Ekrānuzņēmums no Inside the Games
Citādā apģērbā un ar meitu pie sāniem. Rebeka Ibrahima ar uzvaru atgriezusies svarcelšanas sacensībās
Rebeka Koha tagad pārstāv Kataru.
Citi sporta veidi
2023. gada 2. janvāris, 12:40

Citādā apģērbā un ar meitu pie sāniem. Rebeka Ibrahima ar uzvaru atgriezusies svarcelšanas sacensībās

Jauns.lv/LETA

Kādreizējā Latvijas svarcēlāja Rebeka Salsabila Ibrahima (savulaik - Koha), pārstāvot Kataru, svētdien pēc gandrīz trīs gadus ilga pārtraukuma atgriezās sacensību apritē ar uzvaru Kataras kausā jeb Rietumāzijas čempionātā, vēsta portāls Insidethegames.biz.

Ibrahima, sacenšoties svara kategorijā līdz 59 kilogramiem, raušanā pacēla 80 kilogramus, bet grūšanā viņa tika galā ar 95 kilogramiem.

Summā sportiste pacēla 175 kilogramus. Tas bija par 44 kilogramiem vieglāks rezultāts nekā viņas pēdējās sacensībās 2019. gadā, arī startējot Kataras kausā.

Ibrahimas nākamās sacensības varētu būt Āzijas čempionāts maijā, kas būs arī kvalifikācija pirms 2024. gada Parīzes olimpiskajām spēlēm.

Ibrahima paziņoja par atgriešanos sportā oktobrī un kopš tā laika viņa trenējusies ar savu iepriekšējo treneri Eduardu Andruškeviču, pēdējo mēnesi pavadot Latvijā.

foto: Ekrānuzņēmums no Inside the Games
Rebeka Koha tagad pārstāv Kataru.

"No mūsu puses nekādus šķēršļus neliksim. Ja viņa grib nodarboties ar sportu, visu cieņu, lai tikai strādā," oktobrī aģentūrai LETA Ibrahimas lēmumu komentēja Latvijas Svarcelšanas federācijas vadītājs Viktors Ščerbatihs.

2020. gada vasarā Ibrahima nolēma pārtraukt savu sportistes karjeru. Patlaban viņa dzīvo Katarā un pērn ar savu vīru, diska metēju Moāzu Mohamedu Ibrahimu kļuva par vecākiem. Septiņu mēnešus vecā Naila ir klāt visos Kohas treniņos, un kā sportiste atklāja Insidethegames.biz, tieši pirmdzimtā ir galvenais iemesls, kāpēc nolēmusi atgriezties sportā. Naila jau esot pieradusi pie stieņa nomešanas skaņas un nesabīstas no tās.

Rebeka ieskicē arī savu plānu, ka viņai plānotas dažādās nometnes daudzviet pasaulē un meita uz tām viņai dosies līdzi. Varbūt kādu brīdi pirms sacensībām vajadzēs kādam palīdzēt ar bērna pieskatīšanu, bet treniņos mazā Naila būs mammai blakus.

foto: Ekrānuzņēmums no Inside the Games
Rebeka Koha tagad pārstāv Kataru.

Tāpat Koha, kura Insidethegames.biz ieskatā tiek dēvēta par vienu no pasaulē populārākajām svarcēlājām atklāj, ka atteikusies no sociālajiem tīkliem "Instagram" un "Facebook", kuros iepriekš bijusi ļoti populāra, jo tie prasot pārāk daudz enerģiju.

Savu pirmo medaļu starptautiskās sacensībās Koha izcīnīja 2012.gadā, kad ieguva bronzu Eiropas čempionātā jauniešiem. Karjeras laikā viņa kronēta par Eiropas čempioni pieaugušo, jauniešu un arī junioru konkurencē.

2016. gadā Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs sportiste palika uzreiz aiz goda pjedestāla, bet jau gadu vēlāk tika kronēta par Eiropas un arī pasaules čempioni junioru ieskaitē.

Svarcēlāja Koha pārliecinoši triumfē Eiropas čempionātā

Latvijas svarcelšanas zvaigzne Rebeka Koha trešdien Rumānijas galvaspilsētā Bukarestē pārliecinoši triumfēja Eiropas čempionātā, trešo gadu pēc kārtas tiekot pie medaļas ...

gallery icon
13

Pasaules čempionātā pieaugušo konkurencē Koha karjeras laikā izcīnījusi divas bronzas godalgas.

Rebeka Koha izcīna ceturto vietu Rio

Latvijas svarcēlāja Rebeka Koha, kura startē svara kategorijā līdz 53 kilogramiem, izcīnījusi augsto ceturto vietu Riodežaneiro olimpisko spēļu sacensībās. Viņai ...

gallery icon
14