Bertānam viens precīzs tālmetiens "Mavericks" uzvarā pār "Timberwolves"
Dāvis Bertāns šoreiz trāpīja vienu tālmetienu.
2022. gada 22. decembris, 10:25

Latvijas basketbolists Dāvis Bertāns trešdien Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) mačā izcēlās ar vienu precīzu tālmetienu, viņa pārstāvētajai Dalasas "Mavericks" izcīnot panākumu.

"Mavericks" izbraukumā ar rezultātu 104:99 (29:31, 22:21, 24:22, 29:25) pārspēja Minesotas "Timberwolves", revanšējoties par pirmdien gūto zaudējumu un pārtraucot pretinieku trīs panākumu sēriju.

Bertāns laukumā bija 12 minūtes un 15 sekundes, kuru laikā grozā meta vienu no trijiem tālmetieniem, kā arī izcīnīja vienu atlēkušo bumbu, pieļāva vienu kļūdu, nopelnīja divas personīgās piezīmes un sakrāja +/- rādītāju +2.

Porziņģis, Bertāns un citas sporta zvaigznes vēro Latvijas basketbolistu draudzības spēli ar Lietuvu

Gatavojoties 2023.gada Pasaules kausa kvalifikācijas spēlēm, Latvijas vīriešu basketbola izlase trešdien Rīgā pārspēja Lietuvas izlasi.

gallery icon

Dalasas komandas panākumu kaldināja Luka Dončičs, kurš izcēlās ar 25 punktiem, deviņām bumbām zem groziem un desmit rezultatīvām piespēlēm, bet vēl 21 un 19 punktus pievienoja attiecīgi Tims Hārdevejs juniors un Spensers Dinvidijs.

Mājinieku rindās rezultatīvākais ar 23 gūtajiem punktiem bija Entonijs Edvardss, kamēr Rūdijs Gobērs guva 19 punktus un izcīnīja 15 atlēkušās bumbas.

"Mavericks" ar 16 uzvarām un tikpat neveiksmēm Rietumu konferencē ieņem devīto vietu, bet "Timberwolves" ar tādu pašu bilanci atrodas par vienu pozīciju zemāk.

Dalasas vienība nākamo maču aizvadīs piektdien, kad izbraukumā tiksies ar Hjūstonas "Rockets", kas ar deviņām uzvarām 31 spēlē ir Rietumu konferences vājākā komanda.

Citā mačā Bruklinas "Nets" jau pirmajās divās ceturtdaļās spēja gūt 91 punktu un izcīnīt panākumu pār Goldensteitas "Warriors", kamēr citā spēlē lietuvietis Domants Sabonis ar "triple-double" sekmēja Sakramento "Kings" uzvaru.

"Nets" mājas spēlē ar rezultātu 143:113 (46:17, 45:34, 18:28, 34:34) pārspēja "Warriors" un izcīnīja septīto panākumu pēc kārtas. Bruklinieši uzvarējuši 11 no 12 pēdējām aizvadītajām spēlēm.

Mājinieku rindās deviņi spēlētāji guva vismaz desmit punktus, bet par rezultatīvāko ar 23 gūtiem punktiem kļuva Kevins Durents, kurš arī tika pie septiņām atlēkušajām bumbām, piecām rezultatīvām piespēlēm un četrām pārtvertām piespēlēm.

Viesu komandu, kas spēlēja bez līderiem Stefena Karija, Kleja Tompsona un Endrjū Viginsa, neglāba Džeimsa Vaizmena 30 gūtie punkti.

"Nets" padevās trešais rezultatīvākais puslaiks NBA vēsturē, kamēr rekords pieder Fīniksas "Suns", kas 1990.gadā puslaikā spēja gūt 107 punktus.

Tikmēr citā spēlē "Kings" savā laukumā ar rezultātu 134:120 (25:26, 41:32, 40:28, 28:34) guva panākumu pār Losandželosas "Lakers".

Sabonis "Kings" vienībā izcēlās ar 13 punktiem, 21 atlēkušo bumbu un 12 rezultatīvām piespēlēm, kamēr rezultatīvākais ar 26 punktiem bija Kevins Huerters. Losandželosas komandas labā Lebrons Džeimss guva 31 punktu un sakrāja 11 rezultatīvās piespēles, bet vēl 19 punktus pievienoja Lonijs Vokers.

Vēl Ņujorkas "Knicks" mājas spēlē ar 106:113 (27:28, 26:35, 27:24, 26:26) piekāpās Toronto "Raptors, piedzīvojot pirmo neveiksmi pēc astoņu uzvaru sērijas.

Toronto vienības panākumu sekmēja Paskāls Siakams, kurš guva 52 punktus un aizvadīja savu rezultatīvāko spēli NBA karjerā līdz šim, kamēr ņujorkiešu rindās 30 punktus sakrāja Džuliuss Rendls un Rouens Aleksandrs Berets.