2022. gada 20. decembris, 08:25

Bertānam 18 punkti "Mavericks" zaudējumā pret "Cavaliers"

Latvijas basketbolists Dāvis Bertāns pirmdien guva 18 punktus un aizvadīja savu sezonas rezultatīvāko spēli, tomēr viņa pārstāvētā Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komanda Dalasas "Mavericks" piedzīvoja zaudējumu viesos pret Minesotas "Timberwolves" vienību.

"Timberwolves" savā laukumā bija pārāki ar 116:106 (21:30, 36:14, 37:30, 22:32), tiekot pie trešā panākuma pēc kārtas.

Bertāns šoreiz laukumā bija 16 minūtes un 24 sekundes, kuru laikā realizēja sešus no deviņiem tālmetieniem, bloķēja vienu metienu, vienu reizi pārkāpa noteikumus un maču noslēdza ar dalītu labāko +/- rādītāju komandā +9. Piecus no sešiem realizētajiem metieniem Bertāns grozā raidīja pēdējā ceturtdaļā.

Bertāns šosezon kopumā laukumā devies 12 spēlēs, vidēji ik mačā uz parketa pavadot vien 8,3 minūtes. Latvietis vidēji guvis 4,5 punktus, bet viņa rezultatīvākais mačs līdz šim bija 20. novembrī, kad izdevās gūt 15 punktus pret Denveras "Nuggets".

Pirmdienas mačā rezultatīvākais "Mavericks" sastāvā ar 20 punktiem bija Spensers Dinvidijs, bet 19 punktus Luka Dončičs, kurš līdzās galvenajam trenerim Džeisonam Kidam trešajā ceturtdaļā tika noraidīts no laukuma.

Uzvarētāju rindās pa 27 punktiem un 13 bumbām zem groziem Naza Rīda un Entonija Edvardsa rēķinā, bet 18 punktus guva Džeilens Novels.

"Mavericks" ar 15 uzvarām 31 spēlēs ieņem noslīdējuši uz desmito vietu Rietumu konferencē, kamēr "Timberwolves" ar bilanci 16-15 ir astotie.

Nākamo spēli "Mavericks" aizvadīs piektdien, kad izbraukumā tiksies ar Hjūstonas "Rockets", kas ar deviņām uzvarām 30 spēlēs ir Rietumu konferences vājākā komanda.

Citā mačā lietuvietis Jons Valančūns izcēlās ar iespaidīgu "double double", tomēr viņa pārstāvētā komanda Ņūorleānas "Pelicans" piedzīvoja zaudējumu pret Milvoki "Bucks" vienību.

"Pelicans" sava laukumā piekāpās ar 119:128 (27:30, 34:36, 29:34, 29:28), bet Valančūns guva 37 punktus, izcīnīja 18 atlēkušās bumbas zem groziem, atdeva piecas rezultatīvas piespēles un pārtvēra vienu bumbu.

Mājinieku rindās ar produktīvu sniegumu atzīmējās arī Kristians Džeimss Makolums, kurš guva 31 punktu, izcīnīja astoņas atlēkušās bumbas un atdeva deviņas rezultatīvas piespēles.

Tikmēr uzvarētāju rindās rezultatīvākais ar 42 punktiem bija Jannis Adetokunbo, bet 30 punktus guva Brūks Lopess.

Citā mačā Trejs Jangs izcēlās ar 37 punktiem un 13 rezultatīvām piespēlēm, palīdzot Atlantas "Hawks" sava laukumā ar 126:125 (34:27, 34:38, 36:29, 22:31) pārspēt Orlando "Magic" basketbolistus.

Mājinieku sastāvā Adrians Darnels Grifins guva 19 punktus, bet Dežonte Marejs pievienoja 17 punktus, kamēr "Magic" sastāvā rezultatīvākais ar 24 punktiem bija Markelle Fulcs, bet 19 punkti Franca Vāgnera kontā.

Savukārt pie uzvaras papildlaikā pirmdien tika Filadelfijas "76ers", kas savā laukumā ar 104:101 (22:23, 35:23, 21:32, 21:21, 5:2) pārspēja Toronto "Raptors" vienību.

Uzvarētājiem ar 28+11 izcēlās Žoels Embīds, bet 21 punkts Tobiasa Herisa kontā. Viesu sastāvā 38 punkti, 15 bumbas zem groziem un sešas rezultatīvas piespēles Paskāla Siakama kontā.

Tikmēr pārliecinošu uzvaru pirmdien izcīnīja Fīniksas "Suns", kas savā laukumā ar 130:104 (38:24, 30:20, 31:33, 31:27) droši pieveica Losandželosas "Lakers" komandu.

Mājinieku rindās ar 28 punktiem izcēlās Kriss Pols, bet 21+11 savā kontā ierakstīja Deandre Eitons, kamēr "Lakers" sastāvā 30 punktus guva Deniss Šrēders.