Pasečņikam Francijas čempionātā zaudējums pagarinājumā
"Metropolitans 92" savā laukumā ar rezultātu 82:95 (26:13, 19:22, 18:22, 13:19, 6:19) pagarinājumā atzina "Monaco" pārākumu.
2022. gada 11. decembris, 23:03

Latvijas basketbolists Anžejs Pasečņiks svētdien, aizvadot otro spēli Francijas čempionātā, guva piecus punktus, taču tas neglāba Levaluā Perē "Metropolitans 92" vienību no zaudējuma pagarinājumā.

Pasečņiks laukumā bija 21 minūti un četras sekundes, kuru laikā, realizējot divus no četriem divu punktu metieniem un vienu no diviem soda metieniem, tika pie pieciem punktiem. Viņš statistikā atzīmējās arī ar sešām atlēkušajām bumbām, vienu rezultatīvu piespēli, vienu pārtvertu piespēli, vienu bloķētu metienu, četrām piezīmēm, sakrājot +/- rādītāju -21 un efektivitātes koeficientu deviņi.

Mājinieku rindās rezultatīvākais bija Viktors Vembanjamā, kurš izcēlās ar 27 punktiem un 11 atlēkušajām bumbām, bet vēl 21 punktu guva Tremonts Voterss. Pretinieku vienībā 28 punktus guva Elī Okobo.

Tikmēr sestdien Kaspara Bērziņa pārstāvētā un Lukas Banki trenētā "Strasbourg" izbraukumā ar rezultātu 78:74 (15:20, 27:16, 17:23, 19:15) pārspēja "Le Mans".

Bērziņš spēlēja 12 minūtes un 53 sekundes, kuru laikā punktus neguva, bet pieļāva vienu kļūdu, nopelnīja divas piezīmes un sakrāja negatīvu +/- rādītāju -4.

"Metropolitans 92" ar deviņām uzvarām 12 spēlēs turnīra tabulā noslēdz labāko trijnieku, kamēr "Strasbourg" ar pieciem panākumiem 12 mačos ierindojas 12.pozīcijā starp 18 Francijas čempionāta komandām.

Savukārt Rihards Lomažs Vācijas bundeslīgas spēlē guva 13 punktus un palīdzēja Oldenburgas EWE komandai svinēt uzvaru savā laukumā.

EWE mājās ar rezultātu 99:90 (31:29, 30:19, 16:21, 22:21) pārspēja pārspēja Rostokas "SeaWolves".

Lomažs laukumā bija 13 minūtes un 26 sekundes, kuru laikā realizēja vienu no četriem divu punktu metieniem, divus no četriem tālmetieniem un piecus soda metienus. 13 gūtajiem punktiem viņš pievienoja divas atlēkušās bumbas, piecas rezultatīvas piespēles, divas piezīmes, sakrāja +/- rādītāju -1 un efektivitātes koeficientu 12.

Mājinieku rindās rezultatīvākais ar 18 punktiem bija Trejs Dreksels, bet 14 punktus un deviņas rezultatīvas piespēles pievienoja Deveins Rasels. Viesu komandā Džekvans Lūiss izcēlās ar 21 punktu un 11 rezultatīvām piespēlēm.

Oldenburgas komanda Vācijas čempionātā izcīnījusi septiņas uzvaras desmit aizvadītajos mačos un turnīra tabulā ieņem piekto vietu.

Sezonas ievadā Lomažs pārstāvēja Spānijas klubu Saragosas "Casademont", bet pirms izlašu pārtraukuma abu pušu ceļi šķīrās.

Tikmēr Mārcis Šteinbergs  Spānijas augstākās līgas (ACB) spēlē Madridē izcēlās ar astoņiem gūtiem punktiem, viņa pārstāvētajai Manrezas "Baxi" piedzīvojot neveiksmi, kamēr citā mačā pie panākuma tika Vitorijas "Baskonia", kuras rindās spēlē Artūrs Kurucs.

"Baxi" izbraukumā ar 89:103 (16:23, 19:23, 26:34, 28:23) atzina Madrides "Real" pārākumu.

Šteinbergs laukumā bija 12 minūtes un 46  sekundes, kuru laikā realizēja divus no trim tālmetieniem un abus soda metienus, bet netrāpīja vienīgo divpunktu metienu. Viņš statistikā atzīmējās arī ar vienu atlēkušo bumbu, vienu rezultatīvu piespēli, trim kļūdām, vienu bloķētu metienu, kā arī spēli beidza priekšlaikus piecu personisko piezīmju dēļ. Viņš arī izprovocēja vienu noteikumu pārkāpumu pretiniekam, kā arī sakrāja +/- rādītāju -15 un noslēdza maču ar efektivitātes koeficientu divi.

Viesu rindās rezultatīvākais ar 27 gūtajiem punktiem un desmit atlēkušajām bumbām bija Huans Pavlo Aulets.

Uzvarētāju labā 20 punktus guva Fabjēns Kozērs, bet 19 punktus sakrāja Džanans Musa.

Savukārt "Baskonia" viesos ar rezultātu 96:68 (20:9, 25:15, 25:22, 18:22) pārliecinoši uzvarēja "Gran Canaria".

Kurucs spēlēja 12 minūtes un 39 sekundes, kuru laikā, grozā metot divus tālmetienus, guva sešus punktus un vienu reizi rezultatīvi piespēlēja, pieļāva divas kļūdas, nopelnīja divas piezīmes, sakrāja +/- rādītāju +12 un efektivitātes koeficientu trīs.

"Baskonia" rezultatīvākais spēlētājs bija Markuss Hovards, kurš guva 34 punktus, kamēr mājinieku rindās ar 11 punktiem izcēlās Vitors Benite.

Vitorijas komanda ar astoņiem panākumiem 11 mačos turnīra tabulā ieņem ceturto vietu, kamēr Manrezas vienība ar divām uzvarām 11 spēlēs ierindojas 18.pozīcijā 18 komandu konkurencē.

Iepriekšējā sezonā par Spānijas čempionu kļuva Madrides "Real", kas sērijā ar 3-1 pieveica "Barcelona".

Savukārt Artūrs Strautiņš svētdien Itālijas A sērijas mačā guva trīs punktus, taču Redžo Emīlijas "UnaHotels" izbraukumā piedzīvoja zaudējumu cīņā ar Eirolīgas vienību Milānas "AX Armani Exchange Olimpia".

Redžo Emīlijas vienība viesos ar 63:81 (11:15, 22:28, 17:25, 13:13) piekāpās "AX Armani Exchange Olimpia".

Strautiņš laukumā bija 14 minūtes, realizējot vienu no pieciem tālmetieniem, bet netrāpot vienīgo divpunktu metienu. Viņš arī izcīnīja četras bumbas zem groziem, vienreiz pārkāpa noteikumus, kā arī sakrāja komandā labāko +/- rādītāju +11 un efektivitātes koeficientu viens.

Viesu komandā rezultatīvākais ar 14 punktiem bija Mikele Vitali, kamēr mājinieku panākumu ar 13 punktiem sekmēja Timotē Luvavu-Kabaro.

Andreja Gražuļa pārstāvētā Trento "Dolomiti Energia" ar sešām uzvarām desmit spēlēs turnīra tabulā ieņem piekto vietu, Skafati "Givova", kuras rindās spēlē Artjoms Butjankovs, ar trim panākumiem un sešiem zaudējumiem ierindojas 12.pozīcijā, kamēr Redžo Emīlijas "UnaHotels" ar Artūru Strautiņu sastāvā ar bilanci 2-8 atrodas 16.vietā 16 komandu konkurencē.

Pagājušajā sezonā par Itālijas čempioni kļuva Milānas "AX Emporio Armani Olimpia".

Savukārt Latvijas basketboliste Kristīne Vītola Itālijas A sērijas mačā, gūstot 19 punktus, sekmēja Raguzas "Passalacqua" uzvaru, kamēr citā spēlē Kitija Laksa ar 12 punktiem palīdzēja Boloņas "Virtus Segafredo" izcīnīt panākumu.

Raguzas vienība izbraukumā ar rezultātu 77:74 (17:18, 23:23, 17:10, 20:23) pārspēja Lukas "Gesam Gas e Luce Le Mura".

Vītola laukumā bija 30 minūtes un 31 sekundi, kuru laikā realizēja astoņus no deviņiem divu punktu metieniem un trīs no četriem soda metieniem. Gūtajiem punktiem viņa pievienoja piecas atlēkušās bumbas, trīs rezultatīvas piespēles, vienu kļūdu, vienu pārtvertu piespēli, vienu bloķētu metienu, vienu piezīmi, trīs izprovocētus sodus un sakrāja +/- rādītāju -8.

Rezultatīvākā uzvarētāju rindās bija Kristīne Anigve, kura guva 25 punktus un izcīnīja 18 atlēkušās bumbas, Vītola bija otra rezultatīvākā, bet vēl 13 punktus pievienoja Keiša Hemptone. Pretinieču labā 17 punktus guva Kvī Morisone.

Tikmēr Boloņas komanda viesos ar rezultātu 75:72 (19:10, 17:17, 14:21, 25:24) bija pārāka pār Kampobaso "La Molisana Magnolia".

Laksa uz laukuma bija 32 minūtes un 38 sekundes, kuru laikā grozā meta vienu no sešiem divu punktu metieniem, trīs no deviņiem tālmetieniem un vienu soda metienu. Viņa statistikā atzīmējās arī ar sešām atlēkušajām bumbām, vienu pārtvertu piespēli, vienu bloķētu metienu, vienu piezīmi, vienu izprovocētu sodu, noslēdzot maču ar +/- rādītāju +11.

Savukārt Līgas Ventes pārstāvētā Sanpaolo "RMB Brixia" mājās spēlē ar rezultātu 53:89 (14:22, 11:22, 10:25, 18:20) piekāpās Skio "Famila".

Vente spēlēja 22 minūtes un 29 sekundes un guva astoņus punktus, realizējot četrus no 12 divu punktu metieniem, kā arī izcīnīja deviņas atlēkušās bumbas, nopelnīja trīs piezīmes, izprovocēja trīs sodus, noslēdzot maču ar +/- rādītāju -21.

Vēl Venēcijas "Umana Reyer", kuru pārstāv Laura Meldere, savā laukumā ar rezultātu 69:50 (25:16, 14:16, 15:9, 15:9) uzvarēja Monkaljēri "Akronos Tech".

Meldere laukumā bija 29 minūtes un 31 sekundi un, precīzi metot divus no četriem divu punktu metieniem, guva četrus punktus. Viņa statistikā atzīmējās arī ar astoņām atlēkušajām bumbām, divām piezīmēm un tika pie +/- rādītāja +14.

"Virtus Segafredo" ar deviņām uzvarām un divām neveiksmēm turnīra tabulā ieņem otro vietu, "Umana Reyer" ar tādu pašu bilanci atrodas par vienu pozīciju zemāk. "Passalacqua" tikusi pie sešām uzvarām 11 spēlēs un ir astotā, kamēr "RMB Brixia" ar vienu panākumu 11 mačos ierindojas 12.pozīcijā 14 komandu konkurencē.

Pagājušajā sezonā par čempionēm kļuva Skio "Famila" basketbolistes, kuras finālsērijā līdz trim uzvarām ar 3-1 pārspēja Boloņas "Virtus Segafredo".