foto: ddp/abaca press/ Vida Press
Krievija tiek brīdināta, kas notiks, ja tiks novilcināta daiļslidošanas zvaigznes Vaļijevas dopinga lieta
Daiļslidošanas brīnumbērns Kamila Vaļijeva.
Sporta zvaigznes
2022. gada 28. oktobris, 17:19

Krievija tiek brīdināta, kas notiks, ja tiks novilcināta daiļslidošanas zvaigznes Vaļijevas dopinga lieta

Jauns.lv/LETA

Pasaules Antidopinga aģentūra (WADA) sūdzēs Krievijas Antidopinga aģentūru (RUSADA) Sporta arbitrāžas tiesā (CAS), ja RUSADA nepaātrinās izmeklēšanu daiļslidotājas Kamilas Vaļijevas dopinga lietošanas lietā, paziņoja WADA prezidents Vitolds Banka.

Pagājušajā nedēļā RUSADA paziņoja, ka tā neatklās ne Vaļijevas sēdes datumu, ne spriedumu, piebilstot, ka tā pieņēmusi lēmumu "aizsargāt pusaudzes intereses", kas ir "aizsargāta persona".

Vaļijevai šis statuss tika piešķirts, jo iespējamā pārkāpuma izdarīšanas brīdī viņa vēl nebija 16 gadus veca.

Putins Kremlī godina olimpiskos varoņus un nosvin daiļslidotājas Vaļijevas 16. dzimšanas dienu

26. aprīlī Kremlī notikusi Krievijas Federācijas prezidenta Vladimira Putina tikšanās ar Pekinas olimpisko spēļu čempioniem. Tiesa, no 15 zelta medaļu ...

gallery icon

"WADA ir nobažījusies par Vaļijevas lietas nemitīgo novilcināšanu un tagad ir oficiāli paziņojusi RUSADA, ka gadījumā, ja lieta netiks ātri izskatīta, WADA izmantos savas tiesības par to vērsties pa taisno Sporta arbitrāžas tiesā," Banka ceturtdien ierakstīja "tviterī".

Vaļijeva dopinga skandāla centrā nonāca Pekinas ziemas olimpiskajās spēlēs.

Daiļslidotāja Kamila Vaļijeva 2022. gada ziemas olimpiskajās spēlēs Pekinā

Daiļslidotāja Kamila Vaļijeva 2022. gada ziemas olimpiskajās spēlēs Pekinā.

gallery icon

Krieviete, kura tobrīd bija 15 gadus veca, kļuva par pirmo sievieti, kurai olimpiskajās sacensībās izdevies veikt četrkāršo lēcienu, palīdzot Krievijas komandai nodrošināt zeltu komandu ieskaitē.

Vēlāk atklājās, ka pirms spēlēm viņai bija pozitīvs trimetazidīna tests. Tās ir zāles, ko lieto angīnas ārstēšanai, taču tās ir aizliegtas sportistiem, jo uzlabo izturību.

Daiļslidotāja Kamila Vaļijeva "Instagram" kadros

gallery icon

CAS ļāva Vaļijevai turpināt startēt olimpiskajās spēlēs, atsaucoties uz viņas vecumu, taču neatbrīvojot viņu no dopinga lietošanas pārkāpuma.

Pēc vairāku valstu ar ASV priekšgalā sašutuma par lēmumu ļaut viņai turpināt sacensības favorīte Vaļijeva individuālo sacensību finālā piedzīvoja vairākus kritienus un finišēja ceturtajā vietā.

Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) nolēma nepiešķirt medaļas nevienai no komandu sacensību dalībniecēm, kamēr nav atrisināta krievietes dopinga lieta.