Mančestras "United" Eiropas līgā vēl viena grūta uzvarā pār "Omonia"
2022. gada 14. oktobris Mančestras United spēlētājs Skots Maktominajs (2. R) svin uzvaru ar komandas biedriem pēc tam, kad 2022. gada 13. oktobrī UEFA Eiropas līgas E grupas spēlē starp "Manchester United" un "Omonia FC" Mančestrā, Lielbritānijā, guva uzvaras vārtus.
2022. gada 14. oktobris, 07:27

Anglijas futbola premjerlīgas klubs Mančestras "United" ceturtdien UEFA Eiropas līgas grupu turnīra ceturtajā cīņā ne bez grūtībām uzvarēja Kipras vienību Nikosijas "Omonia".

"Old Trafford" notikušajā duelī Mančestras futbolisti bija pārāki ar rezultātu 1:0 (0:0).

Gluži kā pirms nedēļas notikušajā duelī, arī šajā mačā Mančestras komandai bija izteikts pārsvars. Tomēr uzvaru mājinieki izrāva vien otrā puslaika kompensācijas laika trešajā minūtē, kad Markuss Rešfords soda laukumā meistarīgi apmānīja vairākus pretiniekus un piespēlēja Skotam Maktominejam, kurš no aptuveni deviņiem metriem raidīja bumbu mērķī.

Maktominejs mačā iesaistījās vien deviņas minūtes pirms pamatlaika beigām.

Pirms nedēļas Kiprā notikušajā spēlē "United" uzvarēja ar 3:2.

Otrā šīs grupas spēlē Sansevastjanas "Real Sociedad" ceturtdien mājās guva virsroku pār Tiraspoles "Sheriff" - 3:0 (1:0). Spānijas kluba labā vārtus guva Aleksanders Serlets, Djego Riko un Roberts Navarro.

E apakšgrupā līdere ar 12 punktiem četrās cīņās ir "play-off" ceļazīmi ieguvusī "Real Sociedad", deviņi punkti ir "United" komandai, trīs punktus guvusi "Sheriff", bet "Omonia" cīnās bez punktiem.

Ceturto uzvaru četrās spēlēs izcīnīja arī Vācijas bundeslīgas klubs "Freiburg", kas viesos ar 4:0 (1:0) sagrāva "Nantes" vienību. Vācijas klubā, kas arī nodrošinājis vietu izslēgšanas turnīrā, vārtus guva Lukass Kiblers, Mihaels Gregoričs un Ujungs Jungs, vienu bumbu savos vārtos ieraidot pretiniekiem.

Citā spēlē viena no A sērijas vadošajām komandām Romas "Lazio" otro puslaiku spēlēja mazākumā un nespēja uzveikt Grācas "Sturm" no Austrijas, mačam noslēdzoties neizšķirti 2:2 (1:0). Viesiem neizšķirtu septiņas minūtes pirms pamatlaika beigām izrāva Viljams Bevings, kurš guva arī pirmos Grācas komandas vārtus.

Zīmīgi, ka F grupā pa pieciem punktiem ir visām četrām tajā spēlējošajām komandām - Roterdamas "Feyenoord", "Midtjylland", Romas "Lazio" un Grācas "Sturm".

UEFA Eiropas līgas grupu turnīrā 32 komandas sadalītas astoņās grupās pa četrām katrā. Divas pirmās iekļūs izslēgšanas turnīrā, pirmo vietu ieguvējām uzreiz nodrošinot vietu otrajā kārtā. Otro vietu ieguvējām pirmajā kārtā pievienosies astoņas Čempionu līgā grupās trešo vietu ieņēmušās komandas. Savukārt trešo vietu ieguvējas pārcelsies uz Eiropas Konferences līgas sacensībām, kamēr ceturto vietu ieguvējām grupās Eiropas kausu sezona beigsies.

Fināls norisināsies 31.maijā Budapeštā.

Pagājušajā sezonā finālā Frankfurtes "Eintracht" pēcspēles sitienu sērijā uzvarēja Glāzgovas "Rangers"