foto: IMAGO/tennisphoto.de
Ostapenko un Gulbim neliels kāpums rangā
Aļona Ostapenko Tallinas turnīrā izstājās jau pirmajā kārtā.
Citi sporta veidi
2022. gada 3. oktobris, 11:53

Ostapenko un Gulbim neliels kāpums rangā

Jauns.lv/LETA

Latvijas tenisiste Aļona Ostapenko jaunajā Sieviešu tenisa asociācijas (WTA) pasaules vienspēļu rangā pirmdien ir pakāpusies par vienu pozīciju un ieņem 16. vietu.

Tikmēr dubultspēlēs Ostapenko saglabā devīto pozīciju.

2022. gada sezonas vērtējumā Ostapenko vienspēlēs saglabā 18. pozīciju, bet dubultspēlēs ar ukrainieti Ļudmilu Kičenoku joprojām ieņem trešo vietu. Aizvadītajā nedēļā Ostapenko piedalījās Tallinas "WTA 250" turnīrā, kurā piedzīvoja zaudējumu pirmajā kārtā.

Vēl Daniela Vismane rangā pakāpusies par vienu pozīciju (265.), Darja Semeņistaja - par 17 (269.), bet Diāna Marcinkēviča - par vienu (307.), bet trīs vietas atguvusi pauzi tenisā paņēmusī Anastasija Sevastova (529.). Kamilla Bartone ir vienu vietu zemāk (585.), Anna Ozerova pakāpusies par trim vietām (941.), divu pozīciju kritums ir Līgai Dekmeijerei (1170.), kamēr Margarita Ignatjeva pakāpusies par astoņām vietām uz augšu (1392.). 

WTA ranga līderes godā joprojām ir poliete Iga Švjonteka, bet otro vietu ieņem tunisiete Onsa Žabēra, kamēr trešā ir igauniete Anete Kontaveita, kura šonedēļ rangā apsteigusi Spānijas pirmo raketi Paulu Badosu. Piekto vietu šonedēļ ieņem neitrālā sportiste Arina Sabaļenka, kas par pozīciju uz leju nobīdījusi amerikānieti Džesiku Pegulu, bet septītā ir grieķiete Marija Sakari. Aastotā joprojām ir Koko Gofa no ASV, devītā - sezonu noslēgusī rumāniete Simona Halepa, bet labāko desmitnieku noslēdz Francijas sportiste Karolīne Garsija.

Dubultspēļu rangā Latvijas otrā rakete ir Marcinkēviča, kura pakāpusies par divām vietām augstāk uz 218. pozīciju. Arī pārējās Latvijas tenisistes rangā veikušas kāpumu -  Vismane par septiņām vietām (253.), Semeņistaja - vienu (328.), vienu - Bartone (374.), astoņas pozīcijas ieguvusi Patrīcija Špaka (892.), septiņu vietu kāpums ir Elzai Tomasei (938.), desmit vietas atguvusi Dekmeijere (1018.), 47 pozīcijas augstāk ir Ignatjeva (1293.), deviņas vietas atguvusi Ignatjeva (1326.), bet Denīzai Marcinkēvičai 26 vietu uzlabojums (1481.).

Savukārt Latvijas vīriešu tenisa pirmā rakete Ernests Gulbis pirmdien publicētajā Tenisa profesionāļu asociācijas (ATP) rangā pakāpies par divām vietām un ieņem 294. pozīciju.

Tikmēr Latvijas otrā rakete Roberts Štrombahs rangā zaudējis divas vietas (564.), Kārlis Ozoliņš ir sešas pozīcijas augstāk (dalīta - 1197.), bet Mārtiņš Rocēns noslīdējis par divām vietām (dalīta 1860.).

Pasaules ranga pirmajā desmitniekā notikušas divas izmaiņas - spānis Rafaels Nadals atguvis otro vietu, par pozīciju zemāk nobīdot norvēģi Kasperu Rūdu, bet uz desmito vietu pakāpies polis Huberts Hurkačs.

Ranga pirmais numurs joprojām ir spānis Karloss Alkarass, tālāk seko Nadals un Rūds, bet labāko četrinieku noslēdz neitrālais sportists Daņiils Medvedevs. Piektais ir Vācijas tenisists Aleksandrs Zverevs, kam seko grieķis Stefans Cicips, serbs Novaks Džokovičs, brits Kemerons Norijs,  neitrālais sportists Andrejs Rubļovs un Hurkačs.

Latvijas pirmais numurs dubultspēļu rangā Štrombahs noslīdējis zemāk par trim vietām (772.), Miķelis Lībietis zaudējis 13 pozīcijas (908.), Ozoliņš šoreiz atkāpies par vienu vietu (1004.), bet Rocēns noslīdējis divas vietas zemāk (1430.).