foto: ZUMAPRESS.com
Ostapenko kritums vienspēļu rangā; Gulbis saglabā pozīciju
Aļona Ostapenko šonedēļ atgriezīsies sacensību apritē.
Citi sporta veidi
2022. gada 19. septembris, 11:20

Ostapenko kritums vienspēļu rangā; Gulbis saglabā pozīciju

Jauns.lv/LETA

Latvijas tenisiste Aļona Ostapenko Sieviešu tenisa asociācijas (WTA) pasaules vienspēļu rangā pirmdien ir atkāpusies par četrām pozīcijām uz 19.vietu, bet dubultspēlēs pašmāju pirmā rakete saglabā septīto vietu.

2022.gada sezonas vērtējumā Ostapenko vienspēlēs saglabā 19. pozīciju, bet dubultspēlēs ar ukrainieti Ļudmilu Kičenoku ieņem trešo vietu. Aizvadītajā nedēļā Ostapenko nespēlēja, bet šonedēļ viņa cīnīsies Seulas "WTA 250" turnīrā.

Vēl Daniela Vismane rangā pakāpusies par astoņām pozīcijām (274.), bet Darja Semeņistaja - par piecām (288.), Diāna Marcinkēviča savu pozīciju nemaina (308.), bet divas vietas atguvusi Anastasija Sevastova (537.). Kamilla Bartone ir 11 pozīcijas zemāk (571.), Anna Ozerova zaudējusi 35 vietas (901.), piecu pozīciju kāpums ir Līgai Dekmeijerei (1177.), kamēr 42 vietu kritums ir Margaritai Ignatjevai (1408.). 

Pirmajā desmitniekā šonedēļ izmaiņu nav. WTA ranga līderes godā joprojām ir poliete Iga Švjonteka, kura triumfēja ASV atklātajā čempionātā, bet otro vietu ieņem tunisiete Onsa Žabēra, kamēr trešā ir Igaunijas pirmā rakete Anete Kontaveita. Ceturto vietu saglabā spāniete Paula Badosa, tālāk ir amerikāniete Džesika Pegula, aiz viņas atrodas grieķiete Marija Sakari, tālāk seko neitrālā sportiste Arina Sabaļenka, Koko Gofa no ASV, sezonu noslēgusī rumāniete Simona Halepa, bet labāko desmitnieku noslēdz Francijas sportiste Karolīne Garsija

Dubultspēļu rangā Ostapenko arī šajā nedēļā atrodas septītajā pozīcijā, kamēr Marcinkēviča pakāpusies par trīs vietām augstāk uz 233.pozīciju. Divas pozīcijas zaudējusi Vismane (255.), 27 pozīcijas - Bartone (380.), bet 21 vietas kāpums ir Semeņistajai (392.). Astoņas pozīcijas ieguvusi Patrīcija Špaka (903.), divu vietu kāpums ir Elzai Tomasei (955.), kamēr sešas vietas atguvusi Dekmeijere (1035.). Ignatjeva ir 58 vietas zemāk (1352.), bet astoņu un deviņu pozīciju kāpums ir attiecīgi Ozerovai (1388.) un Denīzai Marcinkēvičai (1513.).

Tikmēr Latvijas vīriešu tenisa pirmā rakete Ernests Gulbis pirmdien publicētajā Tenisa profesionāļu asociācijas (ATP) rangā savu pozīciju nemaina un ieņem 297. vietu.

Aizvadītajā nedēļā norisinājās Deivisa kausa mači, tādējādi vadošie tenisisti turnīros, kuros krātu ranga punktus, nepiedalījās.

Pārējiem pašmāju tenisistiem ir kritumi rangā. Latvijas otrā rakete Roberts Štrombahs zaudējis divas pozīcijas (563.), Kārlis Ozoliņš - sešas (1209.), bet Mārtiņš Podžus (dalīta 1616.) un Mārtiņš Rocēns (dalīta 1857.) - pa 11.

Deivisa kausa norises laikā nemainīgs palicis ne tikai ranga pirmais desmitnieks, bet arī vadošais piecdesmitnieks.

Par pasaules ranga līderi pēc uzvaras ASV atklātajā čempionātā kļuva spānis Karloss Alkarass, tālāk seko norvēģis Kaspers Rūds, trešo vietu ieņem Spānijas tenisists Rafaels Nadals, bet labāko četrinieku noslēdz neitrālais sportists Daņiils Medvedevs. Tālāk seko Vācijas tenisists Aleksandrs Zverevs, grieķis Stefans Cicips, serbs Novaks Džokovičs, brits Kemerons Norijs, neitrālais sportists Andrejs Rubļovs un pirmā desmitnieka beigās ir polis Huberts Hurkačs.

Latvijas pirmais numurs dubultspēļu rangā Štrombahs noslīdējis zemāk par 38 vietām (767.), Ozoliņš zaudējis sešas pozīcijas (862.), bet Miķelis Lībietis turpina strauju augšupeju rangā, šoreiz par 498 vietām (890.). Vēl no latviešiem Rocēns noslīdējis 15 vietas zemāk (1416.).