Citi sporta veidi
2022. gada 12. septembris, 12:42

Ostapenko vienspēļu rangā pakāpjas uz 15. pozīciju, bet dubultspēlēs - septīto

Jauns.lv/LETA

Latvijas tenisiste Aļona Ostapenko Sieviešu Tenisa asociācijas (WTA) pasaules vienspēļu rangā pirmdien ir pakāpusies uz 15.vietu, bet dubultspēlēs - uz septīto vietu.

Nedēļas nogalē noslēdzās ASV atklātais čempionāts, kurā Ostapenko vienspēlēs izstājās jau pirmajā kārtā, bet dubultspēlēs ar ukrainieti Ļudmilu Kičenoku nepārvarēja astotdaļfinālu. Latvijas tenisiste arī sacentās jaukto dubultspēļu turnīrā, kurā pārī ar Spānijas tenisistu Dāvidu Vegu-Ernandesu piedzīvoja neveiksmi ceturtdaļfinālā.

2022. gada sezonas vērtējumā Ostapenko vienspēlēs saglabā 19.pozīciju, bet dubultspēlēs ar Kičenoku ieņem trešo vietu.

Daniela Vismane rangā atkāpusies par 13 pozīcijām (282.), bet Darja Semeņistaja - par piecām (293.). Diāna Marcinkēviča uzlabojusi savas pozīcijas par septiņām vietām (308.), bet par 27 vietām zemāk ir Anastasija Sevastova (539.). Kamilla Bartone ir deviņas vietas augstāk (560.), bet Annai Ozerovai padevies 32 vietu kāpiens (866.). 13 vietas augstāk ir Līga Dekmeijere (1182.), kamēr 29 vietu kritums ir Margaritai Ignatjevai (1366.).

WTA ranga līderes godā joprojām ir poliete Iga Švjonteka, kura triumfēja ASV atklātajā čempionātā, bet uz otro vietu pēc zaudējuma "US Open" finālā pakāpusies tunisiete Onsa Žabēra, un uz trešo vietu noslīdējusi Igaunijas pirmā rakete Anete Kontaveita.

Ceturto vietu saglabā spāniete Paula Badosa, kamēr par trīs vietām augstāk nekā iepriekš ir amerikāniete Džesika Pegula un ieņem piekto vietu. Trīs vietu kritumu piedzīvoja grieķiete Marija Sakari, kura atrodas sestajā vietā, par vienu pozīciju zemāk ir neitrālā sportiste Arina Sabaļenka, kurai seko Koko Gofa no ASV un rumāniete Simona Halepa. Labāko desmitnieku noslēdz Francijas sportiste Karolīne Garsija.

Dubultspēļu rangā Ostapenko pakāpusies par divām vietām un atrodas septītajā pozīcijā, kamēr Marcinkēviča atkāpusies par vienu vietu zemāk uz 236.pozīciju.

Par septiņām vietām augstāk atrodas Vismane (253.), par 14.pozīcijām - Bartone (353.), par 17 vietām - Semeņistaja (413.) un 22 vietām- Patrīcija Špaka (911.). Elza Tomase ir par 15 pozīcijām augstāk (957.), Dekmeijere pakāpusies par 22 vietām (1041.), kamēr Ignatjeva ir par 66 pozīcijām zemāk (1294.). Vēl savas pozīcijas uzlabojušas Ozerova un Denīza Marcinkēviča, kurām padevies kāpums attiecīgi par 27 (1396.) un 40 vietām (1522.).

Tikmēr Latvijas vīriešu tenisa pirmā rakete Ernests Gulbis publicētajā Tenisa profesionāļu asociācijas (ATP) rangā ir noslīdējis 24 vietas zemāk un ieņem 297. vietu. Gulbis iepriekšējās divās nedēļās turnīros nespēlēja.

Latvijas otrā rakete Roberts Štrombahs pakāpies par trim pozīcijām (561.), astoņu vietu lejupslīdi piedzīvojis Kārlis Ozoliņš (dalīta 1203.), 284 vietu - Mārtiņš Podžus - (dalīta 1605.) un 22 vietu - Mārtiņš Rocēns (dalīta 1846.).

Par pasaules ranga līderi pēc uzvaras ASV atklātajā čempionātā kļuvis spānis Karloss Alkarass, kurš pakāpies par trim pozīcijām. Uz otro vietu, piedzīvojot piecu vietu augšupeju, pakāpies norvēģis Kaspers Rūds. Trešo vietu ir saglabājis Spānijas tenisists Rafaels Nadals, triju vietu kritumu piedzīvojis bijušais ranga līderis neitrālais sportists Daņiils Medvedevs un Vācijas tenisists Aleksandrs Zverevs, vienas vietas - grieķis Stefans Cicips un serbs Novaks Džokovičs. Vienu vietu augstāk nekā iepriekš ir brits Kemerons Norijs, divas - neitrālais sportists Andrejs Rubļovs, bet desmito vietu saglabājis polis Huberts Hurkačs.

Latvijas pirmais numurs dubultspēļu rangā Štrombahs noslīdējis zemāk par piecām vietām (729.), Ozoliņš zaudējis septiņas pozīcijas (856.). Miķelis Lībietis pēc pauzes profesionālajā tenisā ATP dubultspēļu rangā pakāpies par 634 vietām (dalīta 1388.), bet Rocēns noslīdējis deviņas vietas zemāk (1401.).