“Krastu mačs” pirmā diena

20. un 21. augustā pie Kongresu nama jau 13. reizi notiek garākā basketbola spēle pasaulē “Krastu mačs”. 24 stundas garajā ...

gallery icon
153
Basketbols
2022. gada 20. augusts, 17:44

FOTO: grandiozi sācies XIII Krastu mačs

Jauns.lv

Pie Kongresu nama sācies XIII Krastu mačs, kas ir 24 stundu basketbola spēle, kurā tiekas Daugavas abi krasti. Pirmajā Krastu mača cīņā VEF Rīga sezonas pirmajā spēlē ar 83 pret 52 uzvarēja Ghetto Family, bet trīspunktu metienu konkursā otro gadu pēc kārtas triumfēja VEF Rīgā snaiperis Kristers Zoriks.

“Lieliska diena, spēle un veids, kā Krastu mačam atgriezties pie
skatītājiem. Ne trīspunktu metienu konkursā, ne pirmajā VEF Rīgā sezonas spēlē uzvaras neviens nedāvināja, bet jūs jau zināt - ir aitas un ir cirpēji!” Kristers Zoriks “Clean R” trīspunktu
metienu konkursa uzvarētājs, “VEF Rīga” aizsargs.

Šī gada krastu mača tēma ir miers. Abu komandu gūtie punkti tiks dubultoti un pārvērsti eiro, lai ziedotu tos karā cietušajai
Ukrainas tautai.

Emocionālā XIII Krastu mača atklāšanas šovā piedalījās Daumants Kalniņš, Katrīna Gupalo, Ints Teterovskis un koris “Balsis”, izpildot fragmentu no rokoperas “Lāčplēsis”.

Divās dienās uz “Balta” skatuves Krastu mačā kāps Gustavo un
Sigma, bet rolands če, xantivariāts, Stepa un PRUSAX jeb apvienība Banda Banda būs vakara lielā koncerta mākslinieki, pirms pusnakts dzirdēsim arī Popkorna lietu, savukārt svētdien spēlētājus un skatītājus priecēs Grēta Grantiņa, Fiņķis un PRAGA II.

Starp sportiskām un profesionālām cīņām basketbola laukumā būs arī tādas, kur uzvara būs īpaši principiāla — sestdienas vakarā būs aktrišu spēle un mūziķu duelis ar aktieriem, savukārt XIII Krastu mačs noslēgsies ar neprognozējamu politiķu sacensību, kurā notiekti jutīsim arī Saeimas vēlēšanu tuvumu.

Nebijusi spēle Krastu mačā būs 21. augustā, plkst. 13.00, kad
Armanda Krauliņa piemiņas mačā sacentīsies viņa dažādos karjeras posmos trenētie audzēkņi.

Visas 24 stundas par muzikālo pavadījumu rūpāsies labākie Latvijas DJ. Papildus skaistiem mirkļiem basketbola laukumā un akordiem, kas skanēs no skatuves, parūpēsimies, lai tiktu apmierināta vēl viena maņa — par to gādās Mežpils alus garšu tirgus, kurā varēs nobaudīt dažādu pasaules virtuvju street food.

Krastu mačs notiks sadarbībā ar Rīgas brīvostas pārvaldi, kas jau kopš pirmā gada ir šī turnīra patrons, Rīgas domi, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentu, basketbola klubu "VEF Rīga", SIA "Uniso", enerģētikas uzņēmumu grupu “AJ Power”, SIA "Clean R", AS "Aldaris", SIA "Tet", konditoreju "Sala" un “Sportland”.

Pēc 12 Krastu mačiem jeb gandrīz 300 stundām basketbola,
kopvērtējuma rezultāts ir 7 pret 5 par labu Daugavas labajam krastam.

Pasākuma programma un spēļu kalendārs — https://www.krastspretkrastu.lv/programma